ID.nl logo
Review: Lenovo Yoga Book C930
© Reshift Digital
Huis

Review: Lenovo Yoga Book C930

De Yoga Book C930 van Lenovo is niet zomaar een 2-in-1. Het apparaat functioneert niet alleen als laptop, maar doet ook dienst als e-reader en teken-tablet. Opvallend is daarbij dat een fysiek toetsenbord in z’n geheel ontbreekt. Waar normaliter toetsen zitten, vindt u nu een e-ink-touchscreen. Daardoor is de convertible erg compact en een plaatje om naar te kijken.

In het dagelijks gebruik missen we een standaard toetsenbord alleen wel degelijk. Zonder hetzelfde toetsaanslag-gevoel is blind typen niet zo vanzelfsprekend meer, met veel tikfouten tot gevolg. Hoewel de laptop lichtjes meetrilt per toets, wil het schrijven van lange teksten maar niet wennen.

Dubbelop

Een van de knoppen in beeld tovert de toetsen om in een leeg vel, waarop aantekeningen gemaakt kunnen worden met de bijgeleverde stylus. Dit werkt degelijk, maar is eigenlijk onnodig dubbelop. Het bovenste scherm is namelijk ook aanraakgevoelig én Windows 10 heeft in de tabletmodus al handige tekensoftware in de vorm van Windows Ink. Dit lcd-scherm reageert bovendien beter op aanrakingen en daardoor kun je er beter op schetsen. Professionele tekenaars hebben meer aan een Wacom-tablet en diens extra ondersteuning voor programma’s als Adobe Illustrator. Overigens is er geen plaats om de stylus handig op te bergen. Ook een koptelefooningang ontbreekt.

Loopt achter

De e-reader-modus dan. Bladeren door pagina’s van pdf- en epub-bestanden werkt prima, maar de overige functies die we inmiddels van andere e-readers gewend zijn, vinden we er niet in terug. Zo is er op de C930 geen sprake van een backlight, wat ‘s avonds het lezen er niet makkelijker op maakt. Bovendien geldt over het algemeen dat het scherm nogal stroef reageert. Dat mag dan wel e-ink eigen zijn, minder storend in het dagelijks gebruik is het niet. Zet er het hoge kostenplaatje naast, en er blijft weinig reden over om deze bijzondere notebook boven de meer traditionele alternatieven te verkiezen.

Conclusie

Lenovo toont durf, maar de uitwerking laat te wensen over.

Pluspunten
Uniek ontwerp, plat en licht, één apparaat meenemen is beter dan drie.
Minpunten
Gemis fysieke toetsen, functies van tekentablet en e-reader beperkt, duur.

Adviesprijs: vanaf € 967,12

Voor meer informatie: https://www.lenovo.com

▼ Volgende artikel
Alan Wake- en Control-studio Remedy krijgt een nieuwe ceo
Huis

Alan Wake- en Control-studio Remedy krijgt een nieuwe ceo

Er is een nieuwe ceo aangesteld bij Remedy Entertainment, de ontwikkelaar van Alan Wake en Control. Het gaat om Jean-Charles Gaudechon.

Dat heeft Remedy via een persbericht bekendgemaakt. Gaudechon is door het bestuur van het bedrijf verkozen tot ceo en zal vanaf 1 maart 2026 aan de slag gaan. Tot die tijd blijft Markus Mäki de tijdelijke ceo. Mäki is een van de oprichters van het bedrijf.

Gaudechon heeft veel ervaring binnen de game-industrie. Zo had hij eerder topposities binnen EA Sports FC-ontwikkelaar Electronic Arts en Eve Online-ontwikkelaar CCP Games. "Deze studio heeft een unieke creatieve identiteit en een sterke toekomstige line-up", zo stelt Gaudechon. "Ik wil beschermen wat de studio speciaal maakt, exceptionele games leveren en Remedy opschalen op een manier dat blijvende waarde oplevert."

Vertrek van vorige ceo

Afgelopen oktober werd Remedy's vorige ceo, Tero Virtala, plots ontheven uit zijn rol. Hij was sinds 1016 ceo van het bedrijf. Hoewel er toen geen officiële reden naar buiten werd gecommuniceerd, had het mogelijk te maken met tegenvallende verkopen van de meest recentelijk uitgekomen game van het bedrijf, het multiplayerspel FBC: Firebreak.

Meerdere projecten in ontwikkeling

Remedy heeft in ieder geval verschillende games in ontwikkeling. Zo werkt het aan een remake van de eerste twee Max Payne-games, de franchise waarmee de Finse ontwikkelaar groot is geworden. Ook werkt het aan Control Resonant, een nieuwe game in de Control-franchise. Een van de andere bekende gameseries van Remedy is de horrorreeks Alan Wake.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Discord krijgt verplichte identiteitscheck voor diverse functies
Huis

Discord krijgt verplichte identiteitscheck voor diverse functies

Chatplatform Discord gaat functies voor volwassenen standaard uitzetten bij accounts. Deze worden alleen toegankelijk via een identiteitscheck.

Het bedrijf schrijft dat deze nieuwe regelgeving wereldwijd in maart wordt uitgerold. Discord heeft bijvoorbeeld kanalen die specifiek voor volwassenen zijn bedoeld, en wanneer de nieuwe regels zijn doorgevoerd kunnen leden daar niet meer standaard toegang tot krijgen.

Dat komt omdat gebruikers vanaf dat moment standaard als minderjarig worden gezien. Mensen kunnen aantonen dat ze volwassen zijn door hun identiteit en dus leeftijd te bewijzen, bijvoorbeeld door een foto van een identiteitskaart door te sturen of een video op te nemen, waarna een model checkt of de persoon volwassen is.

Voordelen van volwassen account

Naast dat bewezen volwassen Discord-leden toegang krijgen tot Discord-servers voor volwassenen, kunnen ze ook bepaalde contentfilters omzeilen die volwassen content weren. Ook kunnen mensen instellen dat privéberichten van leden die ze niet kennen in dezelfde mailbox komen, in plaats van een afzonderlijke inbox.

Lek van identiteitsbewijzen

De keuze voor deze nieuwe regels zijn niet zonder controverse: vorig jaar kwamen er identiteitsbewijzen die mensen naar Discord hadden gestuurd op straat via het bedrijf dat dit regelde. Discord laat nu echter weten dat ze de beelden van identiteitsbewijzen of video-opnames snel of zelfs direct na de check zullen verwijderen.

Overigens maken diverse Discord-gebruikers in Nederland, België, Australië en het Verenigd Koninkrijk al sinds vorig jaar melding van dergelijke identiteitschecks op de chatapp. Dit wordt in maart dus wereldwijd en voor iedereen uitgerold.

Over Discord

Discord is een chatplatform die voornamelijk door gamers wordt gebruikt, bijvoorbeeld om via tekst, stem of video te communiceren met vrienden waarmee games worden gespeeld. Ook buiten de gamesector wint het platform echter aan populariteit.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.