ID.nl logo
Overleden dierbaren ontmoeten in virtual reality
© Reshift Digital
Huis

Overleden dierbaren ontmoeten in virtual reality

Australische gamesontwikkelaars zijn begonnen aan een virtual reality-ervaring waarin je in contact kan komen met een overleden dierbare. Als je wilt, kun je diegene weer ontmoeten als een digitale versie van zichzelf. Dat moet het rouwproces bevorderen.

Het project heet Project Elysium en is allerminst een computerspelletje, aldus de makers ervan. Ze doen mee aan de Oculus VR Jam 2015-wedstrijd. Daar kunnen ze tienduizenden euro's winnen om er verder aan te werken, maar alleen als de jury er genoeg heil in ziet.

De overleden vaders van bedenkers Nick Stavrou en Steve Koutsouliotas staan ten grondslag aan Project Elysium. "Het zou zo leuk zijn om mijn pa weer eens te zien," zegt Stavrou tegen BT.com. "Toen realiseerde ik me dat ik hem gewoon na kan bouwen. Hoe cool zou het zijn als ik weer eens naast hem zou kunnen staan?"

Boodschap achterlaten

Aan de hand van foto's wordt er een 3D-model gemaakt van de overleden persoon. Diegene kan voor zijn of haar overlijden een boodschap achterlaten voor nabestaanden, die in virtual reality dan wordt uitgesproken. Een dromerig landschap op de achtergrond moet ervoor zorgen dat je jezelf ervan bewust blijft dat het maar 'nep' is.

Het klinkt allemaal een beetje luguber. Daar draagt ook onderstaand filmpje aan bij. Stavrou en Koutsouliotas leggen hun project uit terwijl er spookachtige, mysterieuze muziek op de achtergrond klinkt. Wellicht niet de meest verstandige keuze. 

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!