Philips sluit zich aan bij de Stichting Blu-ray Disc Promotie Benelux. Daarmee is het na Sony, Samsung Electronics en Panasonic Nederland de vierde grote fabrikant van blu-rayspelers die zich bij de stichting aansluit.
Ondertussen gaat het goed met het nieuw formaat in Nederland. In het eerste halfjaar van 2009 zijn driemaal zoveel blu-ray spelers verkocht als in dezelfde periode vorig jaar. Er staan al meer dan 700.000 spelers in de huishoudens in de Benelux. De PlayStation 3, waarmee ook blu-ray gekeken kan worden, is overigens wel meegeteld.
Qua films wordt van grote titels als Fast & Furious, Sneeuwwitje, Valkyrie, Angels & Demons en Harry Potter And The Half-Blood Prince gemiddeld 20% op blu-ray disc verkocht. In het eerste halfjaar van 2009 is voor € 11,9 miljoen aan blu-ray titels verkocht.
















