De introductie van Office 2007 betekende ook de introductie van het lint, een nieuwe manier om alle functies te presenteren. Veel mensen gingen er vooral van dóór het lint, vooral omdat het vaak zoeken was naar waar een vertrouwde functie gebleven was. Al snel doken dan ook allerlei programma's van derden op waarmee dat lint naar eigen smaak aan te passen was. Dat dit Microsoft niet ontgaan is, blijkt nu bij het verschijnen van de bèta van Office 2010.
Het is nu namelijk mogelijk om, zonder een programmaatje van derden, het lint volledig aan te passen en eigen tabs aan te maken.
Ook nieuw in het lint zijn de contextuele tabs. Wanneer u nu bijvoorbeeld een afbeelding gebruikt binnen Word, verschijnt er een tab op het lint speciaal bedoeld voor het bewerken van beeld.
















