In 2006 is - voor het eerst - de verkoop van Nederlandse games die van muziek voorbij gestreefd. Dat concludeert PricewaterhouseCoopers (PwC). Ook de komende vijf jaar zal er meer omzet worden gehaald uit games dan uit audio.
De introductie van een nieuwe generatie spelconsoles en de daarmee samenhangende toename in de verkoop van games zorgde er in 2006 voor een stijging in de bestedingen van 17,1% tegen 13,3% in 2005. PwC verwacht dat de totale Nederlandse markt van games zal toenemen van 369 miljoen in 2006 naar 541 miljoen euro in 2011, een jaarlijkse groei van gemiddeld 8%.
Binnen de Nederlandse gamemarkt hebben consolegames met 43% veruit het grootste marktaandeel. In 2006 gaf de Nederlandse consument 157 miljoen euro uit aan consolegames, 22,7% meer dan in 2005. Consolegames zijn verantwoordelijk voor 54% van de totale groei van de gamesmarkt in 2006.
De markt van online videospellen groeide in 2006 met 20,3% naar 130 miljoen euro. Het marktaandeel van online videospellen liep daarmee op naar 35% van de totale gamesmarkt. De grote populariteit in Nederland van massive multiplayer online games (MMOG's), zoals World of Warcraft, zal een belangrijk aandeel leveren aan de groei in de komende twee jaar. Daarna zal de groei van online videospellen iets teruglopen omdat de overschakeling van Nederland op breedbandinternet dan vrijwel volledig is.
De nog relatief kleine markt van draadloze games groeide in 2006 met 19% naar 25 miljoen euro. De invoering van snelle draadloze netwerken en draadloze handsets voor videogames maken het mogelijk meer geavanceerde draadloze games te downloaden. De verwachting is daarom dat draadloze games de komende drie jaar een sterke groei laten zien.
















