De Britse informatie waakhond ICO (Information Commissioner’s Office) legt de schuld bij een werknemer van de universiteit die “niet gerealiseerd had dat er een fout gemaakt was gedurende de werkzaamheden aan het ICT-systeem”.

De fout had als resultaat dat de gegevens van de studenten op een onbeveiligd testgedeelte van de website terechtkwamen. Er was echter geen directe link van de normale website, maar toch zijn van 148 studenten de gegevens opgezocht. De informatie over de studenten bestond o.a. uit geboortedata, mobiele nummers, adressen en cijferlijsten.

De universiteit heeft geen boete gekregen voor de blunder, omdat volgens ICO de gegevens relatief onschuldig waren. Hoe onschuldig de adresgegevens en mobiele nummers in handen van een verkeerd persoon zijn, durven wij ons echter af te vragen.

[Via: TheRegister]