Zo onderzoekt Facebook de mogelijkheid om accounts van kinderen te koppelen aan die van de ouders waarbij de ouders kunnen bepalen met wie hun kinderen vrienden worden en welke apps ze gebruiken. De ouders zouden in het geval bij betaalde apps dan ook de rekening gepresenteerd krijgen.

Facebook gaat mogelijk kinderzieltjes werven
Foto: CIDimport

Liegen over leeftijd op Facebook

Momenteel liegen veel kinderen over hun leeftijd om toch een account te kunnen aanmaken zo schrijft de Wall Street Journal. Ruim 7,5 miljoen kinderen onder de 13 zouden nu al actief zijn op de sociale netwerksite, 5 miljoen daarvan zijn zelfs onder de 10. Volgens een onderzoek (gesponsord door Microsoft) zou zo’n 36% van de ouders zouden ook op de hoogte zijn van het feit dat hun kind op deze manier Facebook gebruikt en een groot deel van de ouders hebben hun kinderen zelfs geholpen om een Facebook-account op te stellen.


Privacy kinderen op Facebook

Facebook moet toestemming verkrijgen van ouders voor het verzamelen van informatie van kinderen. Facebook zou dus graag zien dat kinderen onder toezicht komen van de ouders waardoor zijn niet in overtreding zijn wanneer ze informatie van deze gebruikersgroep verzamelen. Het toelaten van kinderen ligt wat gevoelig aangezien Facebook vaak kritiek krijgt op het schenden van de privacy van gebruikers en kinderen zijn natuurlijk een nog kwetsbaarder.

Facebook zou de mogelijkheden om ook kinderen onder de 13 toe te laten nu onderzoeken. Of de plannen ook daadwerkelijk in de praktijk uitgevoerd gaan worden, is nog niet bekend.

[Via: The Wall Street Journal]