ID.nl logo
Duizenden iPhones gestolen uit pakhuis in België
© Reshift Digital
Huis

Duizenden iPhones gestolen uit pakhuis in België

Apple's smartphone is behoorlijk populair. Dat heeft Mobistar ook gemerkt: de Belgische provider moet een groot aantal klanten teleurstellen, omdat de levering van iPhones langer gaat duren dan verwacht. De reden?

Apple's smartphone is behoorlijk populair. Dat heeft Mobistar ook gemerkt: de Belgische provider moet een groot aantal klanten teleurstellen, omdat de levering van iPhones langer gaat duren dan verwacht. De reden? Dieven maakten zo'n 4000 iPhones buiten uit een pakhuis.

Dieven hebben een gat in het dak van het pakhuis gemaakt, waardoor ze precies boven de kratten met iPhones uitkwamen. De politie vermoedt dan ook dat het om een 'inside job' gaat. Het pakhuis stond op naam van Ceva Logistics, dat het transport voor Mobistar regelt. Volgens de Belgische politie hebben de dieven tussen de 3000 en 4000 iPhones buitgemaakt. De dieven kunnen hun lol op met de smartphones: in België wordt de iPhone zonder simlock verkocht, waardoor de smartphones makkelijk door te verkopen zijn in andere landen. In België zijn de gestolen iPhones overigens geblokkeerd op het Mobistar-netwerk op basis van het serienummer.

▼ Volgende artikel
Forza Horizon 6-video toont de gevarieerde omgevingen
Huis

Forza Horizon 6-video toont de gevarieerde omgevingen

Microsoft en Playground Games hebben een nieuwe video van het aankomende Forza Horizon 6 uitgebracht die zich helemaal richt op de gevarieerde omgevingen in het spel.

Zoals al bekend was, speelt het zesde deel in de speelse racefranchise zich af in Japan. Dat levert zowel beeldschone natuur als indrukwekkende stedelijke omgevingen op. De onderstaande trailer richt zich vooral op natuurlandschappen, van besneeuwde gebergten tot uitgestrekte velden en de kust.

Watch on YouTube

Over Forza Horizon 6

Spelers arriveren in Forza Horizon 6 in Japan als toerist, en werken zich langzaam maar zeker omhoog in de racewereld door mee te doen aan festivals. Natuurlijk mogen auto's niet ontbreken in de game. Er zitten meer dan 550 wagens in de game op release. Elke wagen reageert zo realistisch mogelijk op de weg en het weer.

Er zijn verschillende aanpasbare garages te vinden in de spelwereld. Spelers bepalen zelf het uiterlijk van deze garages en kunnen hier hun auto's showen. Daarnaast is er de Estate, een uitgebreid landschap waar spelers gedurende het spel hun eigen thuishaven kunnen opbouwen.

Op 19 mei komen zowel de standaard editie als een deluxe editie van de game uit, zo werd onlangs aangekondigd. Mensen die de laatstgenoemde editie aanschaffen, ontvangen op 15 mei al toegang tot de game. De standaard editie gaat 69,99 euro kosten. De game komt op de bovengenoemde datum uit voor Xbox Series-consoles en pc, en later dit jaar ook voor PlayStation 5.

De Forza Horizon-reeks

In de Forza Horizon-games kunnen spelers naar hartenlust rondscheuren in mooie bolides. De games spelen zich af in open werelden, waarbij men de mogelijkheid heeft om aan diverse racefestivals mee te doen. Het betreft een subreeks van Forza Motorsport – dat zijn serieuzere racegames ten opzichte van de wat speelsere Horizon-titels. De populariteit van de Horizon-subreeks is die van Forza Motorsport inmiddels voorbijgestreefd.

De ontwikkelaar van de Forza Horizon-reeks is Playground Games. Zij werken ook aan de nieuwe Fable, die onlangs tijdens de Xbox Developer Direct werd getoond.

▼ Volgende artikel
WhatsApp-berichten inplannen wordt misschien mogelijk
© Ascannio - stock.adobe.com
Huis

WhatsApp-berichten inplannen wordt misschien mogelijk

Het wordt wellicht mogelijk om straks berichten op WhatsApp in te plannen, zodat je ze kunt timen en in de toekomst kunt versturen.

De functie is al beschikbaar in de bèta van de chatapp, zo meldt WABetaInfo - het is dus goed mogelijk dat het uiteindelijk voor iedereen uitgerold wordt. Het gaat daarbij om iOS-versie 26.710.72 van de app.

De ingeplande berichten verschijnen daarbij in een apart gedeelte binnen het informatiescherm van een chat of groepschat, en worden logischerwijs op het centrale chatscherm getoond wanneer ze verstuurd worden. Tot die tijd kan de schrijver van het bericht aanpassingen maken aan het bericht of hem verwijderen.

Veel andere chatapps hebben de mogelijkheid al om berichten in te plannen, zoals Slack en Signal, maar WhatsApp dus nog niet. Dit zou in de nabije toekomst dus kunnen veranderen. Dit kan bijvoorbeeld handig zijn om een bepaalde herinnering te sturen voor een (groeps)chat, of een felicitatie in te plannen.

Meta blijft WhatsApp sowieso continu aanpassen. Onlangs is de optie er bijgekomen om nieuwe groepsleden oudere berichten uit de groepschat te laten lezen. Het kan hierbij tot maximaal honderd berichten gaan.