ID.nl logo
Apple kondigt nieuwe iMac aan
© Reshift Digital
Huis

Apple kondigt nieuwe iMac aan

Apple heeft dinsdagavond een nieuwe iMac aangekondigd. Het gaat om de eerste iMac die volledig werd ontworpen rond de nieuwe M1-chip.

Wat bij de presentatie van de nieuwe iMac direct opviel, is dat de nieuwe computer vooral erg kleurrijk is geworden en in maar liefst zeven verschillende kleuren beschikbaar zal zijn, waaronder groen, geel, oranje en blauw. Apple werkte de schermranden wat weg, maar de iMac heeft aan de onderkant van het scherm wel een grote balk gekregen, waarin we onder meer de nieuwe speakers vinden. Het scherm van 24-inch is 11 millimeter dik en ondersteunt 11,3 miljoen pixels, ofwel 4,5K Retina.

In de oudere modellen namen de diverse chips en de processor nog veel ruimte in, maar dat lijkt nu verleden tijd, mede dankzij de M1-chip en twee kleine ventilatoren om het apparaat koel te houden. Deze zorgen er bovendien voor dat de iMac ook een stuk stiller is dan zijn voorganger en onder de 10 decibel blijft bij normaal gebruik. 

©PXimport

Microfoon, camera en speakers

Apple liet er dinsdagavond geen twijfel over bestaan dat de nieuwe iMac in vele opzichten beter is dan zijn voorgangers. Volgens het bedrijf is er sprake van de “beste microfoon, speakers en camera” in een Mac ooit.

De camera in de nieuwe iMac ondersteunt 1080p en kan het beeld automatisch aanpassen voor de beste instellingen, terwijl de drie microfoons en zes speakers onder meer je videogesprekken en muziek naar een hoger niveau tillen. De iMac heeft bovendien 4 usb-c-poorten, inclusief twee Thunderbolt-aansluitingen, en biedt de mogelijkheid om een beeldscherm van 6K aan te sluiten. 

Snellere processor

Onder de motorkap vinden we ook de nodige verbeteringen, waardoor de iMac direct is opgestart wanneer je op de aanknop drukt en is de iMac sneller tijdens het surfen op het internet, het bewerken van video’s of foto’s, of het spelen van games via Apple Arcade. Het zou zelfs mogelijk zijn om tijdens het gamen ook met vrienden of familie te bellen, zonder dat je dit merkt aan de prestaties. Volgens Apple is de processor 85% sneller dan zijn voorganger in het bewerken van foto’s en video’s via Lightroom of iMovie. Ook werden de interactiemogelijkheden tussen de nieuwe iMac en iPhones verder verbeterd, nadat het al mogelijk was om onder meer iPhone-apps te draaien op de vorig jaar verschenen Mac. 

©CIDimport

Met de nieuwe iMac brengt Apple ook drie nieuwe Magic-toetsenborden uit, onder meer met speciale toetsen voor emoji, Spotlight en Niet Storen-functies, maar ook met Touch ID waardoor het nog gemakkelijker moet worden om online bestellingen af te rekenen of om je iMac te ontgrendelen.

De nieuwe iMac is in verschillende versies te koop. Beginnend vanaf 1.449 euro. Deze versie beschikt over  een 8-core cpu, een 7-core gpu, , 8 GB aan centraal geheugen en twee Thunderbolt-/usb 4-poorten. Er zit een 24-inch 4,5K Retina-display in het apparaat verwerkt. Deze versie komt met een Magic Keyboard en is te verkrijgen in de kleuren blauw, groen, roze en zilver.

Voor 1669 euro heb je een iets betere versie van de nieuwe iMac. Deze versie heeft naast de Thunderbolt-/usb 4-poorten nog twee usb 3-poorten en een 8-core gpu in plaats van een 7-core gpu. Daarnaast komt deze uitvoering met een Magic Keyboard met Touch ID en een Gigabit Ethernet-optie. Qua kleuren valt er te kiezen voor blauw, groen, roze, zilver, geel, oranje en paars.

De duurste uitvoering van de nieuwe iMac kost 1899 euro. Deze versie beschikt, net als de 1699 euro kostende variant, over een 8-core gpu en cpu. Het enige verschil zit in de interne opslag. Die is 512 GP, ten opzichte van de 256 GB van de twee goedkopere versies. Ook deze uitvoering is in acht kleuren te verkrijgen.

Het scherm is bij alle drie de versies identiek.

Je kunt de nieuwe iMacs vanaf 30 april vooruitbestellen. In de tweede helft van mei moet de nieuwe iMac vervolgens beschikbaar worden.  

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.