ID.nl logo
Verzorg uw eigen drukwerk
© Reshift Digital
Huis

Verzorg uw eigen drukwerk

Het gemak van online fotocentrales is inmiddels bekend. Ze zijn goed, snel en goedkoop. Maar voor uw uitnodigingen, aankondigingen, menukaarten en ander drukwerk kunt u er meestal niet terecht. Tenzij... u uw opgemaakte documenten vermomt als foto.

Het gemak van online fotocentrales is inmiddels bekend. Ze zijn goed, snel en goedkoop. Maar voor uw uitnodigingen, aankondigingen, menukaarten en ander drukwerk kunt u er meestal niet terecht. Tenzij... u uw opgemaakte documenten vermomt als foto. Als u een groot aantal zelf opgemaakte documenten wilt versturen, zou het mooi zijn als u die snel en goedkoop door een centrale kon laten afdrukken. Maar Word slaat geen documenten op als jpg-bestand, een vereiste van de meeste fotocentrales. Geen nood, met het programma Snagit installeert u een virtuele printer die 'afdrukt' naar allerlei grafische formaten, waaronder .jpg. Vergelijk het maar met de virtuele printerdriver die u installeert om pdf-documenten te maken. De hoofdtaak van Snagit is het maken van schermafdrukken en het bewerken daarvan. Met de meegeleverde editor voegt u bovendien eenvoudig commentaar toe aan bijvoorbeeld een landkaartje dat u vanuit Encarta 'print'. Want met Snagit maakt u vanuit ieder programma op uw pc dat afdrukken ondersteunt – en dat zijn er heel wat – een jpg-bestand!

Stap 1

©CIDimport

Snagit is niet gratis, maar de gevraagde 39,95 dollar meer dan waard. U krijgt namelijk een uitermate handig pakketje aan hulpprogramma's (onder meer virtuele printerdriver, schermfotomaker en editor) waarvan u heel lang plezier zult hebben. Wilt u eerst de kat uit de boom kijken, kies dan voor de gratis probeerversie (werkt 30 dagen) op dezelfde site. Vergeet na het downloaden en installeren niet even een kijkje te nemen bij de Accessories en download wat virtuele plakplaatjes onder Stamps. Als voorbeeld kiezen we een Word-document dat we als foto willen laten afdrukken. We gebruiken Word 2007, maar u kunt uw creatie in elk willekeurig programma in elkaar zetten, als het maar kan afdrukken. Word 2007 heeft een setje alleraardigste voorgedefinieerde tekstvakvormen, klik daarvoor in het lint op de tab Invoegen en vervolgens op het kleine, naar beneden gerichte pijltje onder Tekstvak. Kies een leuk exemplaar door op een voorbeeld te klikken.

Stap 2

©CIDimport

Kies een aardige vulstijl door gebruik te maken van het kleurenmenu (nog steeds op het tabblad Invoegen). Er zijn zelfs verloopvullingen die het aardig doen bij het door ons gekozen cirkelvormige tekstvak. Ook een vaste kleur kiezen is uiteraard mogelijk, experimenteer er maar eens lekker op los.

Stap 3

©CIDimport

Het standaard tekstvak is wat aan de kleine kant. Als u veel tekst kwijt wilt, is het beter om deze op te rekken tot een paginavullende ovaal. De tekst loopt vanzelf tijdens het typen passend in de vorm. Zorg allereerst dat de pagina in Afdrukweergave staat. Klik daarvoor in het lint op het tabblad Beeld en vervolgens op de knop Afdrukweergave (1). Om de hele pagina in een keer te zien klikt u op Een pagina (2) en mocht u de liniaal ook willen zien, dan schakelt u het selectievakje voor de optie Liniaal (3) in. Met de handgreepjes kneedt u de cirkel tot een forse ovaal (4), waarna het opmaakdeel weer achter de rug is.

Stap 4

©CIDimport

Als het tekstvak eenmaal de juiste afmetingen heeft, kunt u beter terugzoomen naar paginabreedte. Handig, want zo ziet u namelijk wat u typt. Klik daarvoor in het lint onder Beeld op In-/ uitzoomen, selecteer in het daarop geopende venster de optie Paginabreedte en klik op OK. Klik in het tekstvak op de voorbeeldtekst en typ uw eigen tekst. Liefst zodanig lang dat die de vorm netjes opvult. Uiteraard zijn lettertype en kleur geheel naar eigen smaak aan te passen. Vergeet uiteraard niet het document na afloop te bewaren met de knop bij de pijl in bijgaande afbeelding.

Stap 5

©CIDimport

Tijd om het document naar een .jpg-afbeelding om te zetten. Klik daarvoor op de Startknop helemaal links bovenaan in Word 2007. In het menu dat opent, klikt u onder Afdrukken op Afdrukken. Werk in andere software, zonder vermaledijde linten en dergelijke, via het menu Bestand en Afdrukken. Klik niet op een printerknopje (zoals in Internet Explorer is te vinden), want dan wordt het document direct op uw standaardprinter afgedrukt; precies wat u deze keer niet wilt. In het venster Afdrukken selecteert u ten eerste de Snagit 8-printer (1) met behulp van het daarvoor bestemde selectiemenu. Klik dan op Eigenschappen (2) en in het venster Eigenschappen van Document op Snagit 8 op de knop Geavanceerd (3).

Stap 6

©CIDimport

Laat u niet afschrikken door het ietwat ingewikkeld ogende venster dat u nu ziet. Het enige wat we willen doen is de resolutie van het grafische bestand instellen. In veruit de meeste gevallen zal een waarde van 300dpi voldoende zijn. Blijkt een foto op A4-formaat naar uw smaak wat te grof, porbeer dan een resolutie van 600 dpi. Dat is zeker ruim voldoende, maar bedenk dat de bestandsgrootte navenant groter wordt bij een hogere resolutie. Kwestie van een keertje uitproberen dus. De resolutie stelt u in met het selectiemenu achter Afdrukkwaliteit. Klik op OK in alle openstaande vensters nadat u uw keuze gemaakt hebt, waarna het virtuele afdrukken begint.

Stap 7

©CIDimport

De virtuele afdruk opent in de Snagit Editor. In dit geval hoeft er verder niks bewerkt te worden, alleen moet u het bestand als .jpg opslaan. Kies JPG - JPEG Image in het selectiemenu bij (1) en klik vervolgens op de knop bij (2) om de compressiewaarde in te stellen. Daarbij geldt: hoe hoger, hoe beter de kwaliteit maar ook hoe groter het bestand. Dat laatste maakt bij een snelle breedbandverbinding gelukgelukkig niet zo heel veel meer uit, dus kies een lekker hoge waarde (3) die nog wel acceptabel is voor uw fotocentrale. Klik op OK en daarna op de knop Save As. Bewaar uw creatie op terug te vinden plek. Ga vervolgens naar uw favoriete online fotocentrale, upload de net gemaakte .jpg en kies een bijbehorend afdrukformaat (of albumpagina).

Stap 8

©CIDimport

Deze virtuele plaatjesprinter werkt met elk programma dat kan afdrukken. Wilt u bijvoorbeeld een landkaart uit Encarta in uw fotoalbum verwerken (of iets uit een routeplanner), dan is dat geen enkel probleem. Kwestie van een printopdracht geven, de Snagit printerdriver selecteren, resolutie instellen en klaar. Leuk bij landkaarten is het toepassen van de editor-functie. Een tekstballon voegt u toe door op de knop bij (1) te klikken, tekst in te voeren (2), de ballon naar de gewenste grootte slepen en tot slot de zaak bewaren als jpg-bestand (3). Let op: als u uw 'print' overigens nog eens wilt bewerken in een fotobewerker, kies dan voor het bestandsformaat .tif. Dan voorkomt u verlies door compressie! 9In een fotobewerker als Paint Shop Pro snijdt u een virtuele print bij naar het gewenste fotoformaat. Klik daarvoor op de bijsnijdknop in de verticale knoppenbalk, kies het formaat ( bijvoorbeeld 10 x 15 cm) (1), de afdrukstand (staand of liggend) met knop (2), sleep de uitsnede (3) tot hij goed is en dubbelklik in de uitsnede. Weer als .jpg bewaren en klaar!

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.