ID.nl logo
Zekerheid & gemak

OpenOffice 3.2 dicht Microsoft-gaten

De nieuwe OpenOffice-versie dicht security-gaten voor onder meer Word-documenten en Microsofts ontwikkelpakket Visual Studio. Daarnaast start 3.2 sneller op.

Naast nieuwe functies en een bijna gehalveerde opstarttijd brengt versie 3.2 van OpenOffice ook security-patches. Details daarover zijn deze middag pas gepubliceerd. Dat is bewust gebeurd een dag na het uitbrengen van de nieuwe versie.

Word-documenten

Het gaat om gaten in xml-bibliotheken van derden en een lek dat via Word-documenten valt te misbruiken. Een aanvaller kan daarmee op afstand inbreken op een pc waarvan de gebruiker dan een besmet Word-document opent in OpenOffice. De aanvaller kan met de rechten van de lokale gebruiker malware draaien.

Dit misbruik is volgens het security-bulletin niet merkbaar voor de eindgebruiker. Het bulletin noemt nog wel een workaround: geen documenten openen van bronnen die niet vertrouwd zijn. Veel kwaadaardige software, waaronder ook besmette bestanden, komt echter via besmetting van andere pc's waarbij bijvoorbeeld het mail-adresboek wordt gebruikt voor verdere distributie.

Visual Studio-lek

OpenOffice 3 blijkt meer gaten aan Microsoft te danken te hebben. De software brengt op pc's namelijk een versie van Microsofts Visual Studio-runtime waarin een lek zit. Dat raakt niet OpenOffice zelf, stellen de ontwikkelaars gerust in het security bulletin voor dit gat.

Het open source-kantoorpakket brengt de lekke runtime echter wel binnen. Het gaat om het ATL-lek (Active Template Library) dat vorig jaar is ontdekt en dat onder meer Adobe al heeft gedwongen tot patches voor zijn eigen software.

ODF, XML en Word

De vorige versie 3.1.1 heeft ook al security-gaten gedicht die via documenten zijn te misbruiken. Ook dat zijn lekken waardoor kwaadwillenden malware kunnen uitvoeren op pc's van slachtoffers. Dit gebeurt door buffer overflows die voortkomen uit speciaal aangemaakte XML- of Microsoft Word-documenten. Eerstgenoemde betreft ook ODF-bestanden. De OpenOffice.org-ontwikkelaars adviseren dat alle gebruikers upgraden naar deze nieuwste release.

Downloaden

Versie 3.2 van OpenOffice wordt gepresenteerd als verbetering door betere compatibiliteit met het open bestandsformaat ODF. OpenOffice 3.2 te downloaden, onder meer in het Nederlands. Naast reguliere http-downloads biedt OpenOffice.org ook torrentlinks aan om het pakket via peer-to-peer (p2p) binnen te halen.

10 jaar

Het open source-applicatiepakket viert dit jaar zijn 10e verjaardag. In die tijd is het pakket in totaal 300 miljoen keer gedownload. Dat betreft dus ook downloads van nieuwe versies door gebruikers die de software al draaien.

Versie 3 is een jaar geleden uitgekomen en sindsdien 100 miljoen keer gedownload vanaf de centrale downloadsite van dit open source-project. Ondanks lichte groei van het OpenOffice-gebruik in Nederland, is Microsoft Office met voorsprong het meest gebruikte kantoorpakket.

▼ Volgende artikel
Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden
Huis

Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden

Catherine O'Hara, de actrice die onder andere bekend is van haar rol in de eerste twee Home Alone-films, is op 71-jarige leeftijd overleden.

Ze kwam in haar huis te Los Angeles te overlijden na een korte ziekte. Het internet stond gisteren vol met mooie herinneringen aan O'Hara van collega-acteurs en anderen uit het acteervak.

De Canadees-Amerikaanse actrice was vooral bekend om haar rol als moeder van hoofdpersonage Kevin McCallister in de eerste twee Home Alone-films. Ook haar rol als Delia Deetz in de gotische Tim Burton-film Beetlejuice was bekend.

De laatste jaren kreeg O'Hara's carrière een tweede leven dankzij haar rol in de sitcom Schitt's Creek, alsmede in het vervolg op Beetlejuice. Daarnaast had ze rollen in recente series als The Last of Us en The Studio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.