ID.nl logo
Review Logitech Brio 500 - De slimste webcam?
Huis

Review Logitech Brio 500 - De slimste webcam?

De Logitech Brio 500 is een webcam met Full-HD-resolutie, microfoons en slimme softwarefuncties. Gebruik je de webcam niet, dan draai je binnen een paar seconden een schuifje voor de camera om de cameralens te bedekken. Is dit dé webcam voor je (thuis)kantoor? Je leest het in deze Logitech Brio 500 review.

Uitstekend
Conclusie

De Logitech Brio 500 is een webcam met goede beeld- en geluidskwaliteit en slimme functies om professioneler te videobellen. Onhandig is dat de webcam alleen werkt op een usb-c-poort, want niet alle computers en laptops hebben zo'n poort. We vinden de adviesprijs ook stevig, zeker in vergelijking met de originele Brio. Die filmt in 4K, kan je inloggen via Windows Hello en kost zo'n vijftig euro meer.

Plus- en minpunten
  • Eenvoudige montage
  • Beeld- en geluidskwaliteit
  • Slimme software
  • Werkt alleen via een usb-c-poort
  • Hoge adviesprijs

De Brio 500 draagt een adviesprijs van 139 euro, wat fors is voor een Full-HD-webcam. Je koopt de webcam in het zwart, wit en roze. Wat direct opvalt is dat alleen de webcam in kleurt verschilt. De meegeleverde magnetische bevestigingsklem is altijd zwart. Dat vind ik gek. Positiever is dat de webcam zelf deels gemaakt is van gerecycled plastic en dat Logitech zijn CO2-uitstoot compenseert via natuurprojecten. Lang niet alle fabrikanten van webcams doen dit.

In de doos vind je alleen de webcam en bevestigingsklem. De usb-c-kabel is aan de Brio 500 gemonteerd en niet los te halen. Houd er rekening mee dat Logitech geen usb-a-verloopstukje meelevert. De webcam werkt dus alleen op een usb-c-poort. Moderne laptops en computers hebben zo’n poort, maar oudere modellen niet altijd.

De webcam met bevestigingsklem

Het installeren van de Brio 500 is eenvoudig. Je klikt de webcam magnetisch vast aan de bevestigingsklem en plaatst die op de gewenste plek. Dat is waarschijnlijk aan de bovenste schermrand van je monitor. Maak de achterkant van de monitor even schoon met een doekje, verwijder de paarse sticker op de bevestigingsklem en plak de stickerzuignap tegen de achterkant van de monitor. Zo blijft de webcam goed zitten. De usb-kabel is met 1,5 meter lekker lang. De Brio 500 weegt inclusief kabel en bevestigingsklem slechts 121 gram, en vormt zo geen noemenswaardige belasting voor een monitor.

De webcam gemonteerd op een monitor.

Beeld- en geluidskwaliteit

De Windows-computer die ik gebruik, herkent de Brio 500 direct na het aansluiten van de usb-c-kabel. Een minuut later was de usb-functionaliteit geïnstalleerd en kon ik de webcam gebruiken in mijn favoriete video(bel)programma’s.

Met zijn 4 megapixels kan de Brio 500 scherpe foto’s maken. Het gezichtsveld is ook lekker groot, waardoor je niet bang hoeft te zijn dat je bovenlichaam uit beeld is. Sterker nog, het gezichtsveld is zo groot dat ik persoonlijk graag wat inzoom om mijn werkplek minder zichtbaar te maken. Dat kan via vier keer digitale zoom – die het beeld dichterbij haalt met wat kwaliteitsverlies. Prettig is de autofocus in de camera, zodat de Brio 500 je gezicht volgt en dus scherp houdt. Dit werkt goed.

Een foto gemaakt met de Brio 500 in een prima verlichte kamer.

Filmen kan de Brio 500 op twee manieren. In 1920 x 1080 pixels (Full-HD) met 30 frames per seconde en in 1280 x 720 (HD) met 60 frames per seconde. De Full-HD-resolutie levert het scherpste plaatje op, maar met iets minder soepel beeld. De HD-modus maakt je gezicht iets minder scherp maar toont wel weer soepeler beeld. Mijn voorkeur gaat uit naar de Full-HD-resolutie. Als ik met iemand videobel, beweeg ik immers niet veel en maakt het dus weinig uit hoe soepel het beeld loopt. Ik ben dan liever scherper zichtbaar op de laptop of monitor van de persoon met wie ik praat. Zo kom ik ‘echter’ over.

Door aan de schuifknop op de rechterzijkant van de Brio 500 te draaien, bedek je de camera met een schuifje. De draaibeweging gaat soepel en kan met één hand, ook de andere kant op om de camera weer vrij te geven.

De stereomicrofoon in de webcam vangt je stem op tot een afstand van 1,22 meter, aldus Logitech. De afstand tussen de microfoon en mijn gezicht is korter. Mensen met wie ik videobel, zeggen dat ik goed verstaanbaar ben en prima neutraal klink. In ieder geval niet ver weg en ook niet alsof ik op de wc inbel. Omgevingsgeluiden worden door de microfoons zoveel mogelijk gefilterd.

De stereomicrofoon in de webcam vangt je stem op tot een afstand van 1,22 meter, aldus Logitech. De afstand tussen de microfoon en mijn gezicht is korter. Mensen met wie ik videobel, zeggen dat ik goed verstaanbaar ben en prima neutraal klink. In ieder geval niet ver weg en ook niet alsof ik op de wc inbel. Omgevingsgeluiden worden door de microfoons zoveel mogelijk gefilterd.

Met oog op het videobellen heeft Logitech de Brio 500 – slim – laten certificeren door Zoom, Microsoft Teams en Google Meet. Ook is de webcam gecertificeerd voor het gebruik met een Chromebook.

De webcam als het schuifje gesloten is

De functies van Logi Tune

Om alle functies van de Brio 500 te kunnen gebruiken, dien je de Logi Tune-software te downloaden. Dit programma is beschikbaar voor Windows en macOS maar (ondanks de certificering) niet voor Chrome OS. Eenmaal geïnstalleerd voeg je de Brio 500 en kun je diverse instellingen aanpassen. Denk aan het gezichtsveld (65, 78 of 90 graden),  eventuele zoom en HDR. Je controleert via de software ook of er een update klaarstaat voor de webcam en kunt optionele functies inschakelen.

Een interessante functie is RightSight. Die volgt je gezicht tijdens het videobellen en past het gezichtsveld van de camera aan als je een stukje naar links schuift of bijvoorbeeld opstaat. De groothoeklens brengt je dan weer recht in beeld, voor zover mogelijk. De functie werkt aardig en doet denken aan een camerafunctie van Apple op de iPad.

©Rens Blom

Zo ziet de Logi Tune-software eruit. Afbeelding via Logitech

Ook nuttig – en vergelijkbaar met Apple-software – is de Weergavemodus. Als je de webcam helemaal naar beneden kantelt tijdens een presentatie, filmt hij je bureau. Zo kun je bijvoorbeeld je aantekeningen of schets laten zien zonder je notitieboek voor de webcamera vast te houden. Het kantelen van de webcam kan prima met één hand, mits de webcam via de stickerzuignap vast zit. Gebruik je de losse bevestiging, dan kan de Brio 500 losschieten en dat wil je niet tijdens een vergadering.

Conclusie: Logitech Brio 500 kopen?

De Logitech Brio 500 is een webcam met goede beeld- en geluidskwaliteit en slimme functies om professioneler te videobellen. Onhandig is dat de webcam alleen werkt op een usb-c-poort, want niet alle computers en laptops hebben zo'n poort. We vinden de adviesprijs ook stevig, zeker in vergelijking met de originele Brio. Die filmt in 4K, kan je inloggen via Windows Hello en kost zo'n vijftig euro meer.

Koop de Logitech Brio 500 hier bij Bol.com

▼ Volgende artikel
Review Teufel Boomster 4 – Krachtpatser die overal mee naartoe kan
© Wesley Akkerman
Huis

Review Teufel Boomster 4 – Krachtpatser die overal mee naartoe kan

De Teufel Boomster 4 is een draadloze, semigrote bluetoothspeaker die je thuis, onderweg of buiten kunt gebruiken. Het apparaat is groot genoeg om een kamer met muziek te vullen en compact genoeg om als een ouderwetse gettoblaster op je schouder mee te nemen.

Uitstekend
Conclusie

Hoewel de Teufel Boomster 4 niet voor iedereen de meest interessante optie is, is dit wel de beste Boomster die het Duitse bedrijf tot op heden heeft uitgebracht. We kunnen ons zelfs voorstellen dat de Boomster 4 boeiend is voor mensen die nog met een 3 rondlopen. De batterij van zijn voorganger zou inmiddels zo slecht kunnen zijn dat hij het nog geen picknick volhoudt, en dan heb je met de 4 een waardige opvolger.

Plus- en minpunten
  • Robuust ontwerp
  • Handzaam
  • Brede geluidsweergave
  • Spatwaterdicht
  • Lange accuduur
  • Best prijzig
  • Bas kan nog wat hulp gebruiken
  • Oplader niet meegeleverd

Met een adviesprijs van 349 euro is de Teufel Boomster 4 niet goedkoop (maar wel goedkoper dan zijn voorganger bij de introductie was). Het apparaat neemt het robuuste ontwerp van de Boomster 3 over en oogt zowel stoer als modern met zijn metalen grille en industriële aluminium handvat. Verder is het goed om te weten dat de behuizing spatwaterdicht is en een regenbui overleeft. Je kunt de Boomster 4 bestellen in de kleuren zwart, grijs of mintgroen.

De vertrouwde basis

De bediening is daarnaast hetzelfde gebleven. Dat betekent dat je toegang hebt tot fysieke knoppen onder een zacht rubber paneel met duidelijke feedback. Via de knoppen regel je volume, bas, afspelen en bronselectie. Net als bij het vorige model levert Teufel ook nu een infrarood afstandsbediening bij de speaker. Hiermee pas je alles op afstand aan. Dat is vooral handig voor gebruik in huis, zodat je niet steeds naar het apparaat hoeft te lopen.

©Wesley Akkerman

De Teufel Boomster 4 is bovendien meer dan een bluetoothspeaker alleen: er zit namelijk ook een radio-ontvanger in (net als bij de vorige modellen), voor zowel FM als DAB+. Dankzij multipoint bluetooth kun je bovendien twee smartphones tegelijkertijd koppelen en afwisselend de muziek regelen. Tot nu toe oogt en voelt de Teufel-speaker dus nog heel erg hetzelfde aan als je hem naast zijn voorganger zet. Wat is er dan precies nieuw aan dit model?

Vernieuwing in details

Het gaat vooral om kleinere, maar niet onbelangrijke eigenschappen. Zo kun je de Teufel Boomster 4 opladen met een usb-c-kabel. Een oplader krijg je er niet bij, maar met een beetje geluk heb je die thuis al liggen. Opladen kan voortaan met 45 watt, waardoor bijtanken lekker snel gaat. En hoewel de batterijcapaciteit er niet op vooruit is gegaan, gaat de accu toch langer mee: van 18 naar maar liefst 23 uur.

©Wesley Akkerman

Helaas is de bluetooth-versie hetzelfde gebleven als bij zijn voorganger. Voor de audio, waarover verderop meer, is dat niet zo'n probleem. Maar voor moderne bluetooth-eigenschappen, zoals Auracast, hoef je dus niet aan te kloppen bij de Teufel Boomster 4. Wel is het mogelijk om een tweede Boomster 4 te koppelen voor een betere stereoweergave. Dat kan geheel draadloos, waardoor je geen gedoe hebt met kabels. Soms zijn het de kleine dingen die het hem doen.

Teufel Boomster 4 in de praktijk

Naast bluetooth- en radiofunctionaliteit kun je ook muziek afspelen via de aux-ingang. Die poort zit, samen met de usb-c-aansluiting, achter een rubber flapje achterop, onder de uitschuifbare antenne. Voor het geluid zorgen vijf drivers (twee tweeters, twee midrange en een woofer) en twee passieve radiatoren voor een diepere bas. Dit alles wordt aangestuurd met 42 watt vermogen. Ook heb je de beschikking over de kenmerkende Teufel-technologie Dynamore.

©Wesley Akkerman

Akoestisch klinkt de Boomster 4 standaard helder, maar de bas heeft regelmatig een zetje nodig. Je kunt die eenvoudig met 6 dB verhogen (of verlagen), waardoor die dieper en voller klinkt zonder te overheersen. Stemmen en het middenbereik zijn aangenaam aanwezig en klinken natuurlijk. De hoge tonen zijn gedetailleerd, maar klinken soms wel wat kil. Misschien moet je binnen je eigen muziek-app met de equalizer spelen, maar in de basis komt hier mooi geluid uit.

Het ligt trouwens ook maar net aan de omgeving waarin je luistert. En daarmee is de grootste kracht van de Teufel Boomster 4 ook z'n achilleshiel: juist omdat je hem overal mee naartoe kunt nemen en hij op allerlei plekken goed moet kunnen klinken, blinkt het apparaat op geen enkele plek écht uit.

Het goede nieuws is dat hogere volumestanden het karakter van de muziek niet aantasten en dat de Boomster 4 overweg kan met veel verschillende (mainstream) genres, met genoeg ruimte voor detail en emotie.

©Wesley Akkerman

Teufel Boomster 4 kopen?

Hoewel de Teufel Boomster 4 niet voor iedereen de meest interessante optie is, is dit wel de beste Boomster die het Duitse bedrijf tot op heden heeft uitgebracht. We kunnen ons zelfs voorstellen dat de Boomster 4 boeiend is voor mensen die nog met een 3 rondlopen. De batterij van zijn voorganger zou inmiddels zo slecht kunnen zijn dat hij het nog geen picknick volhoudt, en dan heb je met de 4 een waardige opvolger.

▼ Volgende artikel
Philips presenteert betaalbare QD-OLED-monitor Evnia 27M2N6501L
© Philips
Huis

Philips presenteert betaalbare QD-OLED-monitor Evnia 27M2N6501L

Philips lanceert de Evnia 27M2N6501L, een 27-inch QD-OLED-monitor die hoogwaardige beeldkwaliteit combineert met een relatief scherpe prijs. Het model richt zich vooral op gamers en gebruikers die veel waarde hechten aan contrast, vloeiende actie en brede inzetbaarheid.

De monitor maakt gebruik van QD-OLED-technologie, die bekendstaat om diepe zwarttinten en hoge kleurprecisie. De QHD-resolutie levert een scherp beeld, terwijl HDR-ondersteuning en 10-bit kleurdiepte het scherm geschikt maken voor films, games en grafische software. Opvallend is dat Philips deze eigenschappen aanbiedt in een prijsklasse waar QD-OLED tot nu toe nauwelijks te vinden was.

Voor gamers biedt de 27M2N6501L een verversingssnelheid van 240 Hz, wat zorgt voor vloeiende animaties en minder haperingen bij snelle actie. De monitor is G-Sync compatible en heeft extra hulpmiddelen zoals Crosshair- en Sniper-functies en ShadowBoost, die details in donkere scènes beter zichtbaar maken. Ambiglow krijgt een AI-upgrade en past de lichtgloed achter het scherm automatisch aan op de content.

©PHILIPS | Copyright (c) 2021 Stock Unit/Shutterstock.

HDMI 2.1 maakt het mogelijk om consoles en pc's direct op maximale resolutie en snelheid te gebruiken. MultiView toont twee apparaten tegelijk, nuttig voor wie wil multitasken. Verder zijn er opties zoals LowBlue Mode en Flicker-Free, die vriendelijker zijn voor je ogen. Ook heeft deze monitor een volledig verstelbare standaard.

De Philips Evnia 27M2N6501L is direct verkrijgbaar voor een adviesprijs van 419 euro. Philips geeft drie jaar garantie op zijn OLED- en QD-OLED-schermen, inclusief burn-in-dekking.

©Philips