ID.nl logo
Hoe zet je Flash uit in Internet Explorer?
© Reshift Digital
Huis

Hoe zet je Flash uit in Internet Explorer?

Door een grote recente hack blijkt de Flash-player van Adobe niet meer 100% veilig te zijn. Er zit een groot gat in de media-plugin, waardoor het voor kwaadwillenden makkelijk is om bijvoorbeeld malware te injecteren. Adobe zegt snel met een patch te komen, maar tot die tijd is het slim om je Flash-player gewoon uit te schakelen. In deze workshop laten we je zien hoe je dat doet in Internet Explorer.

Naar aanleiding van deze pagina kregen we een aantal mails van geïrriteerde lezers. Je blijkt Flash namelijk nodig te hebben om de Tour de France te kijken bij de NOS. Niet erg handig. We raden je nog steeds aan Flash uit te schakelen, en de Tour op een andere manier te kijken. Hoe je dat doet? Dat lees je hier.Gebruik je een andere browser dan IE? Geen probleem! Via onderstaande workshops leer je hoe je Flash uitschakelt in andere browsers:-> In Chrome-> In Firefox-> In SafariWil je weten wat er aan de hand is met de grote hack? Dan hebben onze collega's van PCM meer informatie voor je.

Zo schakel je Flash uit in Internet Explorer

Ga in Internet Explorer naar rechtsboven in de hoek, en klik daar op het tandwieltje. Je krijgt nu een aantal menu-opties te zien.

Klik hier op 'Invoegtoepassingen beheren' (of 'Manage add-ons').

©CIDimport



Je ziet hier een lijst met al je plugins. Het kan zijn dat Flash hier niet direct bij staat. Als dat zo is, ga dan linksonder naar 'Filteren op' en selecteer daar 'Alle invoegtoepassingen'.

©CIDimport



Je krijgt nu een vernieuwde lijst te zien waar Flash sowieso tussen staat. Zoek in deze lijst naar 'Shockwave Flash Object' en klik daar één keer op.

©CIDimport



Klik nu rechtsonder op 'Uitschakelen'. Je Flash-player staat nu uit!

©CIDimport

Nadelen?

In de praktijk merk je waarschijnlijk weinig verschil tijdens het surfen. Waar vroeger grote delen van het internet de Flash Player nodig hadden om media en animaties af te spelen, stappen telkens meer sites over naar veiligere en snellere alternatieven. Zo heb je Flash al niet meer nodig om YouTube-video's te kijken, die tegenwoordig afgespeeld worden in HTML5.

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.