ID.nl logo
Zekerheid & gemak

De Samsung Galaxy Note 8: alle feiten op een rijtje

Er is de laatste maanden veel gelekt en gespeculeerd over de nieuwe Samsung Note 8. Op 23 Augustus werd het nieuwe vlaggenschip eindelijk voorgesteld. In dit artikel kun je de exacte specificaties terugvinden.

©PXimport

Na maanden van spanning mocht de pers dan eindelijk de nieuwe Samsung Galaxy Note 8 van dichtbij bekijken. Is dit dan het toestel dat ons de kwakkelende Note 7 snel doet vergeten? Aan de indrukwekkende specs en het mooie design zal het zeker niet liggen. PCM zet de belangrijkste feiten voor je onder elkaar.

Infinity Display

Het 6,3 inch Infinity scherm met gebogen randen van de Samsung Note 8 heeft veel overeenkomsten met dan van de Galaxy 8+. Het heeft ook een resolutie van 2960x1440 en bedekt maar liefst zo’n 83% van de voorzijde van het toestel. Om energie te besparen wordt standaard de Full HD+ resolutie gebruikt en kan dat naar wens worden verhoogd naar Quad HD+. Schakel Multi Windowmodus maakt het eenvoudig om twee apps naast elkaar op het display te zetten.

Ontwerp

De Galaxy Note 8 doet sterk denken aan de Galaxy 8+ maar heeft wat minder ronde hoeken. Het toestel heeft een formaat van 162,5 x74,8 x 8,6 mm en is daarmee de grootste Note tot nu toe. Toch merk je daar door het mooie ontwerp dat geen naden heeft weinig van. Met 195 gram is hij iets zwaarder dan de S8+ en de Note 7. De vingerafdrukscanner bevindt zich aan de achterzijde; onder de dubbele camera. Al met al vinden we het een zeer geslaagd ontwerp. Je kunt kiezen tussen een zwarte of goudkleurige behuizing.

©PXimport

Top hardware

De Note 8 is – net als de S8+ - voorzien van een supersnelle 10 nm Exynos 8895 CPU en 6 GB lpddr4 RAM. Dat is 2 GB meer dan de S8+ en de Note 7 en zorgt ervoor dat het wisselen tussen apps razendsnel gaat. Hij heeft over gigabit-LTE en gigabit-wifi waardoor het ophalen en verzenden van data vlot gaat. De Galaxy Note 8 is alleen verkrijgbaar met 64 GB opslag. Als dat niet genoeg is, heb je de mogelijkheid om met een MicroSD-kaartje de opslag uit te breiden tot maximaal 256 GB. Standaard kunnen er 2 simkaarten in. De batterij is met 3300 mAh wat kleiner dan de S8+ en de voorgaande Note. We denken echter dat dit door het nieuwere ontwerp geen negatieve invloed zal hebben op de accuduur.

Dubbele camera

Samsung Galaxy Note 8 beschikt over een dubbele 12 MP camera waarvan de lenzen naast elkaar zijn geplaatst. Ze zijn beide optisch gestabiliseerd waardoor foto’s ook wanneer je trilt toch scherp blijven. Eén camera heeft een telelens met 2x optische zoom. Dat geeft dankzij de Met de Live Focus-functie de mogelijkheid om achteraf bijvoorbeeld de blur in de achtergrond van een foto aan te passen.

De camera aan de voorzijde (8MP, f/1.7) schiet zeer fraaie selfies, zelfs als er meerdere personen op de foto moeten. Deze wordt ook gebruikt voor gezichtsherkenning en maakt het mogelijk om je Note 8 letterlijk in een oogwenk te ontgrendelen.

©CIDimport

Dit artikel is tot stand gekomen met onze Partner-redactie. Deze levert redactionele diensten aan commerciële partners van Reshift. Artikelen die door afdeling geschreven zijn, herkent u aan het lichtblauwe Partner-label. De Partner- redactie opereert gescheiden van de reguliere Reshift-redacties, zodat de redactionele onafhankelijkheid van deze laatste groep gegarandeerd blijft. De redactie is dan ook niet verantwoordelijk voor de inhoud van dit artikel.

▼ Volgende artikel
Helldivers-film arriveert eind 2027, Jason Momoa heeft rol
Huis

Helldivers-film arriveert eind 2027, Jason Momoa heeft rol

De film gebaseerd op de Helldivers-gamefranchise zal op 10 november 2027 in première gaan. Daarbij heeft acteur Jason Momoa een hoofdrol te pakken.

Dat meldt Deadline. Veel details over de film zijn er verder nog niet, behalve dus dat Momoa - bekend van Aquaman en Game of Thrones - er in speelt, en dat Fast and Furious-regisseur Justin Lin de regie op zich neemt.

De verfilming van Helldivers werd vorig jaar aangekondigd, maar sindsdien is het vrij stil rondom de film. Wel maakte Lin eerder al duidelijk dat hij de Helldivers-film wil gebruiken als excuus om bekende acteurs op het witte doek op gewelddadige wijze aan hun einde te laten komen.

View post on X

Over Helldivers

Helldivers is een multiplayershooterfranchise waarin spelers in teamverband buitenaardse wezens doden om Super Earth te beschermen. Men krijgt in het ruimteschip allerlei missies voorgeschoteld, zoals het vernietigen van een nest aan buitenaardse wezens of het vergaren van data, en reist vervolgens af naar planeten om die missies te klaren.

Vooral het in 2024 verschenen Helldivers 2 is een blijvend succes en wordt nog altijd met nieuwe content ondersteund. De game kwam eerst op PlayStation 5 en pc uit, maar is inmiddels ook speelbaar op Xbox Series-consoles.

PlayStation-verfilmingen

Steeds meer PlayStation-franchises worden de laatste jaren verfilmd, en er staan er nog veel meer op de planning. Zo zijn er films gebaseerd op Uncharted en Gran Turismo gemaakt, en series rondom The Last of Us en Twisted Metal. Ook is er een film rondom de Horizon-franchise in de maak en komt er een serie rondom God of War.

▼ Volgende artikel
Verwacht geen nieuwe Wolverine-beelden in de State of Play vanavond
Huis

Verwacht geen nieuwe Wolverine-beelden in de State of Play vanavond

In de State of Play-presentatie die vanavond wordt uitgezonden zullen zeer waarschijnlijk geen nieuwe beelden zitten van het langverwachte spel Marvel's Wolverine.

Ontwikkelaar Insomniac Games gaf vorig jaar al aan dat het pas aankomend voorjaar meer uit de doeken zou doen over Wolverine. Toen eerder deze week de nieuwe State of Play werd aangekondigd, hoopten veel fans echter dat de ontwikkelaar zijn plannen gewijzigd had en toch wat meer van de nieuwe Marvel-game zou tonen.

Dat lijkt echter zeer onwaarschijnlijk. Een fan vroeg deze week op social media aan Insomniac Games wanneer er meer info over de game zal verschijnen, waarop Insomniac wederom antwoordde met "lente 2026". Dat maakt het dus zo goed als bevestigd dat de game vanavond tijdens de State of Play niet getoond gaat worden.

View post on X

Over Marvel's Wolverine

Insomniac Games, de ontwikkelaar van de moderne Spider-Man-spellen, werkt al een aantal jaar aan Wolverine, een game rondom de Marvel-anti-held. Hoewel vroege beelden van de game al geruime tijd op internet stonden, werd afgelopen najaar de eerste volledige trailer van het spel getoond. Die is hieronder nog eens te zien.

Wolverine - oftewel Logan - zal gespeeld worden door Liam McIntyre, die eerder onder andere in Spartacus speelde. De game doet diverse exotische locaties aan, waaronder Japan en Canada, en uit de eerste beelden blijkt dat er veel geweld en bloed in de game zit. Wolverine maakt daarbij logischerwijs gebruik van de iconische messen die uit zijn handen komen.

Watch on YouTube

De aankomende State of Play

Zoals gezegd werd eerder deze week de nieuwe State of Play aangekondigd, die vanavond om 23:00 uur wordt uitgezonden. De livestream kan dan hier bekeken worden.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit. Van die laatste game weten we nu dus dat hij waarschijnlijk niet getoond gaat worden. Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.