ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Gebruik je oude telefoon als dashcam met Autoguard

Een oude telefoon als dashcam inzetten, dat kan met de app Autoguard. In dit artikel vertellen we je hoe je ermee aan de slag gaat.

Lees eerst: Oude Android-smartphone voorbereiden op tweede leven

Steeds meer Nederlanders plaatsen een dashcam in de auto, een camera achter de voorruit die als een soort zwarte doos continu opnames maakt van de verkeerssituatie. Je kunt er natuurlijk ook mooie autoroutes mee vastleggen.

Let erop dat een dashcam in sommige landen verboden is of wordt afgeraden, zoals in Duitsland, Luxemburg, Spanje, Portugal en Oostenrijk. Meestal kom je er mee weg, maar er kúnnen hoge boetes worden opgelegd.

Het belangrijkste doel van een dashcam is het terugzien van verkeerssituaties. Opnames kunnen als bewijsmateriaal dienen, zelfs als ze de privacy schenden. Verzekeringsmaatschappijen accepteren de beelden en moedigen het gebruik aan, net als politie en justitie. Vooral in Rusland zijn ze populair: het is daar een gebruikelijke vorm van bewijslast bij een ongeluk en helpt ook tegen corrupte verkeersagenten.

Pas op als je beelden op bijvoorbeeld YouTube wilt zetten, vanwege privacywetgeving mogen er geen herkenbare personen of kentekens op staan. Een dashcam neemt niet alleen beelden op maar legt ook je snelheid en route vast, als een soort gps-logger. Zulke opties zien we in onze ‘smartphone-dashcam’ graag terug!

Voordelen van Android

Bij een dashcam ben je gewoonlijk gebonden aan de (vaak tegenvallende) systeemsoftware. Met een smartphone ben je flexibeler: Android is stabiel en er zijn meerdere apps om uit te kiezen. Wij geven de voorkeur aan AutoGuard Dash Cam. Deze app kan eventueel op de achtergrond werken met het scherm uit.

Bij een niet te trage smartphone kun je tijdens het opnemen ook prima een navigatie-app op de voorgrond gebruiken zoals Google Maps, TomTom of Waze. Dit ‘multi-tasken’ is wel exclusief voor de Pro-versie (€2,79) die als bonus advertentievrij is en video’s met YouTube kan synchroniseren. Je kunt de functies van Pro een week gratis proberen. Bij smartphones is de kwaliteit van de camera een aandachtspunt, net als de vaak kleinere beeldhoek (zie kader).

Kies als smartphone voor je dashcam liefst een exemplaar dat video in 720p of 1080p kan opnemen bij minimaal 25/30 frames per seconde. Ook het diafragma is van belang, met liefst f/2.0 of een lager getal (en dus groter diafragma) voor nog betere resultaten bij schemering of als het donker wordt. Dat vind je echter niet zo snel op oudere smartphones.

We haalden een Sony Xperia Z1 Compact uit de kast die mooie opnames maakt. Wel is de beeldhoek bij dashcams meestal veel breder (veelal 140 tot 160 graden) wat ze een bredere blik op de weg geeft. Je zou het bij een smartphone kunnen oplossen met een simpele opzet-groothoeklens of, voor een nog sterker effect, een fish-eye lens. Dit gaat wel ten koste van de beeldkwaliteit. We vonden dit zelf in de praktijk niet nodig.

Toguard en MiVue Mirror R30

Je zult wat moeten experimenteren om de beste plek voor de smartphone te vinden. Belangrijk is dat je zicht niet wordt belemmerd, net zomin als dat van het cameraoog natuurlijk. Zorg voor een stevige autohouder om schokkerige beelden te voorkomen. Wij bevestigden de smartphone overigens gewoon achter de achteruitkijkspiegel, in eerste instantie provisorisch met elastiekjes.

Ook dashcams worden meestal achter of naast de binnenspiegel gemonteerd. Er bestaan zelfs complete achteruitkijkspiegels waarin Android is ingebouwd, bijvoorbeeld van Toguard, met dashcam en navigatie. Je vindt ze vooral in Chinese webshops, al levert Mio hier ook de MiVue Mirror R30, een dashcam die je over de binnenspiegel heen bevestigt. Voor je zelfbouwoplossing heb je verder natuurlijk een lange voedingskabel nodig die tot de sigarettenaansteker rijkt, liefst met ruimte om deze weg te werken langs het dashboard.

©PXimport

AutoGuard instellen

Na het starten van AutoGuard kun je enkele basisinstellingen kiezen, bijvoorbeeld of geluid moet worden opgenomen, hoe vaak de video wordt opgeslagen (bijvoorbeeld iedere 5 minuten), hoeveel ruimte moet worden gereserveerd en waar video’s bewaard worden (het interne geheugen of de geheugenkaart). Als de gereserveerde opslaglimiet is bereikt worden oude opnames overschreven. Standaard is, bij een bitrate van 4 Mbps, ongeveer 2 GB nodig per uur video.

Wil je in 1080p opnemen dan is het aan te raden de bitrate te verhogen naar 8 Mbps. De video’s worden daarmee wel twee keer groter. Na het doorlopen van de basisinstellingen kom je in het hoofdscherm waar je, via menu’s aan de bovenkant, onder meer nog de videoresolutie, scherpstelmodus, bitrate, framerate en witbalans kunt aanpassen.

Automatisch video opnemen

Met de grote button in het hoofdscherm kun je handmatig opnames starten en stoppen. Wij gaan AutoGuard zo instellen dat opnames automatisch starten en stoppen. Druk op de terugknop om in het overzicht met opgenomen video’s te komen. Open van hieruit het menu en kies Instellingen. Bij Automatisch stoppen en Automatisch starten kies je voor Opladen in de autohouder. De app wordt dan automatisch gestart zodra de smartphone op de lader wordt aangesloten (na het starten van de auto) en naderhand ook weer gestopt. Vink ook de optie Opnemenwanneer app op achtergrond draait aan. Ga dan naar Geavanceerde instellingen en vink Direct starten aan, zodat het opnemen direct start als AutoGuard start. Je hebt er dan geen omkijken meer naar.

Bij het terugkijken van een opname via de app zie je op een kaart wat je locatie en snelheid op dat moment waren; een leuke optie die je mist bij het bekijken van de opname op de pc. De app kan eventueel ook video’s direct op YouTube publiceren. De privacy-instellingen ontbreken niet: desgewenst zijn video’s alleen toegankelijk via een link of blijven ze helemaal privé.

Tekst: Gertjan Groen

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem