ID.nl logo
Microsoft zet Surface Pro 3 lijnrecht tegenover MacBook Air
© Reshift Digital
Huis

Microsoft zet Surface Pro 3 lijnrecht tegenover MacBook Air

In een derde poging om zelf een succesvolle tablet op de markt te brengen, opent Microsoft nog maar eens de aanval op Apple. De Windows-maker zet zijn splinternieuwe Surface Pro 3 lijnrecht tegenover de MacBook Air in een nieuwe serie video's.

Die stijl kennen we nog goed van het 'Mac vs. PC'-tijdperk. Destijds liet Apple even haarfijn weten dat het over een superieur besturingssysteem beschikte. Althans, daar waren ze zelf van overtuigd. Maar andersom is het niet anders, blijkt nu ook weer uit deze dit weekend gestarte advertentiecampagne voor de Surface Pro 3, de hybride tablet/laptop die eind deze maand ook in ons land beschikbaar komt.

Head to head

Want deze nieuwe campagne opent ouderwets de aanval op Cupertino. In drie losse video's wordt Microsofts Surface Pro 3

gezet. "De tablet die je laptop kan vervangen" is gelijkwaardig aan snelheid en geheugen, maar heeft in tegenstelling tot de MacBook Air ook touch, een stylus en een kickstand.

Het is overduidelijk met welk apparaat Microsoft wil concurreren. Vorige maand was er in Amerika zelfs een inruilactie voor bezitters van een MacBook Air. Microsoft zet alles op alles om zijn tot dusver zwaar verliesmakende Surface-tak eindelijk succesvol te maken.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel