ID.nl logo
Review: Sennheiser RS 165
© Reshift Digital
Huis

Review: Sennheiser RS 165

Samen tv-kijken is leuk, samen ergens zijn waar één persoon tv kijkt en de ander(en) niet, is minder leuk. De oplossing: een hoofdtelefoon, maar dan bij voorkeur zonder draad door de kamer. Sennheiser heeft daar al jaren oplossingen voor die het bedrijf steeds verder verbetert. Wij probeerden de RS 165 draadloze hoofdtelefoon.

Prijzig

Sennheiser maakt al jaren draadloze hoofdtelefoons, naast het grote assortiment 'met draad'. Het is een merk dat zich vooral op één productcategorie richt en daar heel goed in wil zijn, wat ook lukt. Kenners roemen de duurdere modellen van het merk als referentie en zelfs als u maar een tientje wilt uitgeven aan een stel oordopjes, zit u bij Sennheiser wel goed. Prima, maar 200 euro voor een hoofdtelefoon, zelfs een draadloze, is niet gering. En dan is de RS 165 nog een van de goedkopere in het assortiment. Is hij het waard?

Op een standaard

Zodra we de verpakking geopend hebben, zien we dat Sennheiser daar in elk geval geen steken heeft laten vallen. Alles wat u nodig hebt, zit erbij, inclusief voedingstekkers voor gebruik op elk continent. Als draadloze hoofdtelefoon werkt de RS 165 uiteraard op batterijen, in dit geval oplaadbare accu's. Voor het opladen is een verticale standaard meegeleverd, welke de genoemde voeding vereist. Daarnaast sluit u deze standaard met een kabeltje aan op de geluidsbron, bijvoorbeeld de televisie.

Ruimtelijk

Na het opladen kan de RS 165 volgens Sennheiser tot 18 uur afspelen. Zover zijn wij niet gekomen, want zolang luistert niemand achter elkaar naar muziek. Bij onze test hield de accu het in elk geval ruimschoots een dag uit – hij ging op de lader omdat we klaar waren, niet omdat de accu leeg was. De geluidskwaliteit van de RS 165 is goed; misschien niet geweldig, maar wel gewoon erg goed. De klankkleur is naar onze smaak iets te veel op laagweergave afgesteld, waardoor hoog wat ijl kan klinken en er in het midden wat detail verloren gaat. De keerzijde is dat de RS 165 heel prettig klinkt: het is een bijna vertrouwd geluid. Ook naar een kwalitatief minder goede bron is prima te luisteren. Bovendien klinkt deze hoofdtelefoon zeker voor een gesloten ontwerp verrassend ruimtelijk, waardoor u de tv-speakers helemaal niet mist. Iedereen kan zo genieten in stilte.

Conclusie 

De RS 165 is prijzig, maar levert waar voor zijn geld.

Pluspunten:

Geluidskwaliteit, draagcomfort, accuduur, gebruiksgemak.

Minpunten:

Prijs, lage tonen overheersen enigszins.

Adviesprijs: € 199, –

Voor meer informatie: www.sennheiser.com

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube