ID.nl logo
Review: Samsung M3, M5 en M7
© Reshift Digital
Huis

Review: Samsung M3, M5 en M7

Fabrikanten verwachten veel van multiroom-audiosystemen. Audiomerken zoals Sonos en Raumfeld doen dit al geruime tijd, maar recent zien we ook een ander soort fabrikant met dit soort speakers komen. De Music Flow-producten van LG hebben we hier al eens eerder besproken. Ook dat andere Koreaanse bedrijf, Samsung, ziet er wel brood in. Wij hebben de M3, M5 en M7 getest.

Vormgeving

De speakers die we hier bespreken worden her en der ook aangeduid als Shape M3, M5 en M7. Dat is niet voor niets, want de vormgeving springt meteen in het oog. Ze hebben een wigvormige constructie. Dat is op zich slim gedaan, want zo staan de afzonderlijke speakerdrivers al een beetje zo opgesteld dat niet al het geluid recht naar voren wordt uitgestuurd. Echt fraai vinden we de rest van de vormgeving niet, maar dat moet iedereen uiteraard voor zichzelf bepalen. De knoppen die erop zitten, zijn capacitief, wat inhoudt dat ze niet fysiek ingedrukt worden; ze reageren net zoals een aanraakscherm op contact met de huid van een vinger.

Mogelijkheden

De mogelijkheden die de M3, M5 en M7 bieden, zijn behoorlijk uitgebreid. Allereerst als het gaat om de plaatsing. U kunt de speakers gewoon plat neerzetten, maar ook ophangen of met de meegeleverde beugel rechtop zetten. Het is uiteraard de bedoeling dat u de luidsprekers draadloos verbindt (op 2,4 of 5 GHz) met het thuisnetwerk of met de los leverbare Multiroom Hub. Er zit echter ook een vaste netwerkaansluiting op, mocht dit nodig zijn. Verder is er voorzien in nfc en bluetooth, als u een smartphone, tablet of laptop via die weg wilt verbinden. Handig als u bezoek hebt dat even iets wil laten horen en u ze geen toegang wilt geven tot uw draadloze netwerk. De grootste van de drie (de M7) heeft verder als enige nog een 3,5 mm-aansluiting, waarop u externe afspeelapparaten aan kunt sluiten. De usb-aansluiting op de speakers zit er puur op voor servicedoeleinden, met name het handmatig updaten van de firmware. Dat gaat normaal gesproken overigens gewoon draadloos en automatisch.

Streamingdiensten

Een van de voornaamste gebruiksdoelen van speakers zoals deze is het afspelen van streaming audio van diensten in de cloud. Deze set multiroom-luidsprekers ondersteunt er zeer veel, van Spotify en Deezer tot Napster en Juke. En dat zijn er nog maar een paar. De verbinding tussen dat soort diensten en de speakers wordt gelegd via wifi en smartphone, tablet of computer is niet meer dan een afstandsbediening.

App

Bij een multiroom-systeem hoort een app. Samsung heeft deze lekker overzichtelijk gemaakt en voorzien van een fris kleurtje dat het midden houdt tussen blauw en groen. Inmiddels werkt die app in combinatie met de speakers uitstekend. Het is mogelijk om speakers te groeperen en ze zelfs in surround te zetten, voor het geval u gebruikmaakt van de TVSoundConnect-functie van de speakers. Hiervoor moet u echter wel een Multiroom Hub hebben.

Geluidskwaliteit

Over de geluidskwaliteit van de luidsprekers kunnen we kort zijn. Van de M3 en de M7 is die goed tot zeer goed, de M5 klinkt wat dof en gedempt. Van de twee goed presterende modellen, zet met name de M3 een geluidsbeeld neer dat zijn formaat overstijgt. Mocht u niet helemaal tevreden zijn over de verdeling van hoog, midden en laag, dan kunt u dit middels de equalizer in de app bijregelen. Dat laatste zien we ook niet vaak bij dit type speakers.

Conclusie

Over het algemeen uitstekende set multiroom-speakers, met een fijne app en veel ondersteunde streaming-diensten. Met name de M3 en de M7 zijn absoluut aanraders.

Pluspunten:

Veelzijdig, uitstekende geluidskwaliteit (M3 en M7), fijne app.

Minpunten:

M5 blijft wat achter qua geluidskwaliteit.

Adviesprijs: € 199,– (M3), € 299,– (M5), € 399,– (M7)

Voor meer informatie: www.samsung.nl

▼ Volgende artikel
Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken
© ID.nl
Huis

Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken

Google's AI-assistent Gemini kan nu muzieknummers van maximaal dertig seconden genereren voor gebruikers.

Google heeft gisteren laten weten dat het de Lyria 3, een bètaversie van het generatieve muziekmodel van Google DeepMind, heeft geïntegreerd in Gemini. Daardoor kunnen gebruikers van de AI-tool nu middels een prompt een muzieknummer van maximaal dertig seconden lang laten genereren - zelfs in het Nederlands.

Daarbij bepalen gebruikers zelf het genre van de muziek, alsmede het onderwerp waar de songteksten over gaan. Aldus Google: "Of je nu een wild idee beschrijft of een foto uploadt – denk aan de prompt 'een komische R&B slow jam over een eenzame sok die zijn ware liefde vindt' – Gemini tovert het in een paar seconden om tot een pakkende track van hoge kwaliteit. Wil je het nóg persoonlijker maken? Dan kun je Gemini zelfs vragen om zich te laten inspireren door iets wat je zelf uploadt."

View post on X

Het is voor gebruikers ook mogelijk om audio te uploaden in Gemini en te vragen of deze met de AI-assistent zijn gecreëerd. Op die manier kan men achterhalen of het om met AI gemaakte muziek gaat. Dat kan omdat elk nummer een onhoorbaar SynthID-watermerk krijgt.

"Het idee achter Lyria 3 is niet per se om de volgende grote Grammy-hit te scoren", aldus Rachid Finge van Google Benelux, "maar vooral om je een leuke, nieuwe manier te geven om een verhaal te delen met vrienden. Tenzij je Linda, Pamela of Rosanna heet, heb je waarschijnlijk nog nooit een track gehad die over jezelf gaat. Het blijkt ook erg leuk te zijn om in no-time een liedje voor je kinderen te maken over opruimen, naar bed gaan of de tafel van 7 in bubblegum pop stijl!"

Geïnteresseerden kunnen het nu zelf uitproberen via de desktopversie van Gemini - binnen enkele dagen moet het ook via de mobiele app mogelijk worden. Het kan met alle versies van Gemini, dus ook de gratis edities, maar mensen die betalen voor Gemini via een Google AI Plus-, Pro- en Ultra--abonnement krijgen hogere limieten voor het genereren van tracks, al is niet duidelijk wat die hogere limieten precies inhouden.

▼ Volgende artikel
We geven Styx: Blades of Greed weg voor de PS5
© Cyanide/Nacon
Huis

We geven Styx: Blades of Greed weg voor de PS5

We zijn de diepste krochten van de aarde binnengeslopen, met de vrienden van bol aan onze zijde, om ervoor te zorgen dat we deze week een PS5-exemplaar van Styx: Blades of Greed weg kunnen geven, en dat misschien wel aan jou.

De Styx-reeks staat bekend om zijn stealthgameplay, waarin je heel veel verschillende opties krijgt om zwaarbewaakte forten en dergelijke locaties binnen te dringen. In het nieuwe deel, Blades of Greed, krijgt dit een meer open wereld-achtige opzet, maar dit geeft de titulaire goblin juist veel meer opties om de verschillende diefstallen uit te voeren. Er is heel goed nagedacht over het leveldesign, en hoe Styx’s verschillende vaardigheden daarbij aansluiten.

Watch on YouTube

Styx’ voornaamste vaardigheid is overigens dat hij de oren van je kop praat. Als een soort Deadpool na drie trays Red Bull maakt de titulaire goblin continu grappen en opmerkingen, wat je wel een beetje moet liggen - of uit moet kunnen filteren. Gezien hij een kleine en relatief zwakke goblin is, is volledig in de aanval gaan voor Styx vaak geen handige keuze, maar het kan wel enorm bevredigend zijn als je even schoon genoeg van hem hebt.

Goed, de game is nu uit, maar wat moet je doen om te winnen? Ga naar de website van bol, vind de productcode in de url (bestaande uit zestien cijfers) en vul die hieronder in het invulformulier in! Vergeet ook niet je naam en emailadres in te vullen, dan sturen we je zo snel mogelijk een code om de game fysiek op bol.com te bestellen!

Doet het invulformulier het niet? Druk dan hier.