ID.nl logo
Windows-account 10 aanmaken voor werk en privé
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Windows-account 10 aanmaken voor werk en privé

Door de coronacrisis werken meer mensen thuis dan ooit tevoren. Misschien herken je het wel dat je ineens je privé-pc veel vaker ook voor zakelijke doeleinden moet inzetten. Dan is het handig om met meerdere accounts te werken. We leggen uit hoe een extra Windows-account 10 aanmaken werkt, zodat werk en privé beter te scheiden zijn.

Ben je net bezig met het schrijven van een artikel of rapport, het maken van een spreadsheet of een zakelijke e-mail, komt er ineens een melding: je hebt een nieuwe mail, een Facebook-bericht of een appje. Laten liggen of toch snel maar even kijken?

Zelfs als je het eerste doet, blijft dat knagende gevoel: wat zou erin staan? En wat te denken van die icoontjes van games onderaan je Windows-balk? Ze staan daar wel heel verleidelijk. Even snel een potje doen? Kan best. Of is dat niet zo handig?

Het mengen van werk en privé op je computer zorgt ervoor dat er permanent verleidingen op de loer liggen. En die kunnen ten koste gaan van de tijd die je nodig hebt voor belangrijke zaken of de kwaliteit van je werk.

Gelukkig is er een eenvoudige manier om je daartegen te beschermen: voorzie je computer van een apart werkaccount. Je logt dan met dat account in om je werk te doen en hebt daar een omgeving die alleen met werk te maken heeft. We laten zien hoe dit in Windows 10 werkt.

Werkaccount instellen

Selecteer na een klik op de Windows-startknop de functie Instellingen en klik daarna op Accounts. In het scherm dat je dan ziet, klik je op Gezin en andere gebruikers. In dit scherm zie je meteen een tweesprong: je kunt kiezen tussen het toevoegen van gezinsleden en ‘Andere gebruikers’.

Het grote verschil tussen die twee is dat je over gezinsleden rapportages aan kunt laten maken en deze op kunt vragen. En dat je bijvoorbeeld de toegang tot bepaalde websites voor je kinderen kunt beperken. Nu willen we alleen een werkaccount aanmaken. Klik dus op Andere gebruikers.

©PXimport

Microsoft wil bijzonder graag dat iedereen de diensten van het bedrijf gebruikt en zich dus aanmelden met hun Microsoft-account. Maar dat willen we nu juist niet omdat we immers een werkaccount met zo min mogelijk afleiding inrichten. Klik in het venster dat je hier ziet dus voor Ik beschik niet over de aanmeldgegevens van deze persoon. En in het volgende venstertje op Gebruiker zonder Microsoft-account toevoegen.

Vervolgens kun je je nieuwe account een naam geven. Kies je wachtwoord en de wachtwoord-hints. Vervolgens zie je in het Instellingenscherm onder het kopje ‘Andere gebruikers’ je gloednieuwe account staan fonkelen. Gebruiken maar!

Wisselen tussen accounts

Je kunt naar je werkaccount wisselen door weer op de Windows-startknop te drukken en in de linkerkolom van het menu op je gebruikersicoon- of foto te klikken. Er rolt een klein menu uit waar je de naam van je werkaccount ziet staan. Klik erop.

Je wordt uitgelogd en spoedig word je begroet door de configuratiesequentie van je nieuwe account. Een paar minuten wachten, beantwoord de configuratievragen op het scherm en je kunt beginnen.

Meerdere accounts op Mac Heb je geen Windows-pc maar een Mac? Dan loodsen we je ook nog even door die accountprocedure heen. Open eerst het venster systeemvoorkeuren op je Mac om een werkaccount onder Mac OS aan te maken. Klik vervolgens op de grijze knop Gebruikers en groepen. Om in het volgende venster een gebruiker toe te kunnen voegen, klik je eerst op het hangslot onderin het venster. Voer je wachtwoord in en klik op het plusje (+) in de linkerkolom. In het volgende venster selecteer je Standaard account in het rolmenu en vul je de overige velden in. Je hoeft geen Apple-, Google- of Microsoft ID’s aan te maken. Zodra je op de knop Maak gebruiker aan klikt, wordt je nieuwe account gemaakt en kun je schakelen. Dat doe je door rechtsboven in de statusbalk van je Mac op je naam te klikken. In het menu dat dan uitvouwt zie je je nieuwe werkaccount staan.

▼ Volgende artikel
JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools
© JBL
Huis

JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools

JBL brengt met de BandBox-serie zijn eerste audioproducten uit die specifiek gericht zijn op het maken van muziek. De BandBox Solo en Trio zijn bluetooth-speakers die tegelijkertijd functioneren als versterker voor instrumenten. De opvallendste toevoeging is het gebruik van kunstmatige intelligentie om audiosporen in realtime te scheiden, wat het meespelen met bestaande nummers makkelijker moet maken.

De kern van de nieuwe serie is de zogeheten 'Stem AI'-technologie. Hiermee kunnen gebruikers specifieke onderdelen van een liedje, zoals de zang, drums of gitaar drums in realtime op het apparaat zelf kunt isoleren of verwijderen uit elk nummer. Voor muzikanten biedt dit praktische voordelen: je kunt een gitaarpartij isoleren om precies te horen hoe deze gespeeld wordt, of de partij juist wegdraaien om zelf mee te spelen over de originele begeleiding.

Voor één muzikant

De instapversie is de BandBox Solo, een compacte speaker met een vermogen van 18 watt RMS. Het apparaat beschikt over één ingang die geschikt is voor een gitaar of microfoon. Gebruikers kunnen via de JBL One-app diverse digitale versterkers en effecten zoals reverb, chorus en phaser instellen, waardoor externe effectpedalen in veel gevallen overbodig zijn. Daarnaast functioneert de Solo als audio-interface: via de usb-c-aansluiting koppel je hem aan een laptop om direct opnames te maken in muziekproductiesoftware (DAW).

Voor meerdere muzikanten tegelijk

Voor wie meer aansluitmogelijkheden of volume nodig heeft, is er de BandBox Trio. Dit model levert 135 watt vermogen en is uitgerust met een ingebouwde vierkanaalsmixer. Hierdoor is het mogelijk om met meerdere mensen tegelijk te spelen, bijvoorbeeld een zanger en twee instrumentalisten. De Trio onderscheidt zich verder door een verwisselbare accu die tot tien uur speeltijd biedt en een LCD-scherm voor directe feedback. Ook heeft dit model meer fysieke knoppen, zodat je het geluid tijdens het spelen kunt aanpassen zonder direct de app erbij te hoeven pakken.

Prijs en beschikbaarheid

De JBL BandBox Solo en Trio zijn vanaf februari verkrijgbaar. De BandBox Solo heeft een adviesprijs van 249,99 euro. De grotere BandBox Trio kost 599,99 euro. Een belangrijk detail voor vroege kopers is dat de 'looper'-functie, waarmee je laagjes muziek over elkaar opneemt, bij lancering nog niet beschikbaar is; deze wordt volgens JBL pas in oktober via een update toegevoegd.

Wat zijn 'stems'?

In de muziekproductie verwijst de term 'stems' naar gegroepeerde audiosporen die samen een onderdeel van een nummer vormen. Denk bijvoorbeeld aan een 'drum-stem' (waarin de kick, snare en bekkens zijn samengevoegd) of een 'zang-stem' (hoofdzang plus achtergrondkoortjes). De AI in de JBL BandBox probeert een compleet nummer digitaal op te delen in deze hoofdgroepen - zoals bas, drums, zang en overige instrumenten - zodat je controle krijgt over de balans zonder dat je de originele studiobestanden nodig hebt.

▼ Volgende artikel
AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend
Huis

AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend

AMD heeft de Europese adviesprijs van de snelste game-cpu tot nu toe - Ryzen 7 9850X3D - aangekondigd.

De Ryzen 7 9850X3D krijgt in Europa een adviesprijs van 514,75 euro, zo schrijft Tweakers. Dat is opvallend, omdat de Europese adviesprijs van voorganger 9800X3D op release 539 euro was - iets duurder dus. Inmiddels is die laatstgenoemde kaart wel voor 449 euro te koop.

De lagere adviesprijs voor de nieuwe 9850X3D komt omdat de dollar zwakker is geworden. AMD rekent de Europese adviesprijs voor hun cpu's altijd uit door de Amerikaanse prijs letterlijk door te rekenen en er btw bij op te tellen. In de VS gaat de 9850X3D 500 dollar kosten.

Snelste processor voor games tot nu toe

AMD deed de Ryzen 7 9850X3D begin dit jaar uit de doeken, en claimde toen dat het de snelste processor tot nu toe voor games ter wereld wordt. Dat was altijd de 9800X3D van AMD. De 9850X3D lijkt op die cpu, met zestien threads en acht cores.

Nieuw aan de 9850X3D is echter een hogere boostsnelheid van 5.6GHz op één core. Dat is een verhoging van 400MHz ten opzichte van de 9800X3D. Het maakt de cpu naar schatting 7,7% sneller dan diens voorganger.

Officieel komt de AMD Ryzen 7 9850X3D volgende week uit, al hebben sommige winkeliers in Europa de kaart al in de verkoop gegooid.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.