ID.nl logo
Werken met iOS Office 700
© Reshift Digital
Huis

Werken met iOS Office 700

Office 700 is een volledige versie van Open Office, waardoor je op je iPad serieus aan de slag kunt met deze suite. En het werkt verrassend prettig!

De iPad wordt steeds meer een soort van laptop. Zeker als je er een Bluetooth toetsenbord (of via een adapter desnoods een bedraad exemplaar) op aansluit ontstaat een capabel geheel. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan steeds meer apps van desktop-kwaliteit die voor iOS worden uitgebracht. Ook iOS zelf gaat op de schop, vanaf september kun je in de nieuwste versie allerlei extraatjes verwachten die precies het meer serieuze gebruik van het apparaat ondersteunen. Het speciaal voor de tablet ontwikkelde iPadOS - een variant op iOS - beschikt zelfs over muisondersteuning. Een optie die prima van pas kan komen bij de app Office 700. Daar waar Microsoft ervoor kiest om nog altijd een geknepen versie van z'n Office-producten voor iOS uit te brengen (zonder ondersteuning van iets basaals als in een document geïntegreerde sjablonen) pakt Office 700 groots uit. Het betreft hier namelijk een volledige versie van Open Office, waarvan de gebruikersinterface een beetje is aangepast voor de iPad. Na het starten van de app kies je uit een van de drie onderdelen Tekstdocument, Werkblad (de spreadsheet) of Presentatie. Ook tref je op het startscherm een link naar sjablonen aan, altijd praktisch. Hoe dan ook, start je bijvoorbeeld Tekstdocument, dan kun je direct aan het tikken slaan. Om de knoppenbalken op te roepen tik je op een van de knopjes onder in beeld. Je ziet nu de bekende knoppen uit de dekstop-versie van Open Office. We hadden liefst wat meer (en dan maar kleinere) tekst bij de knoppen gezien, maar de maker heeft een eigen oplossing gekozen. Er is namelijk een geïntegreerde trackpad die een muiscursor kan besturen. En door je muispijl even stil te houden boven een knop verschijnt de omschrijving. De trackpad activeer je middels een klik op de muisknop rechtsboven.

©PXimport

Toetsenbord

Om echt prettig te werken met Office 700 sluit je het best een Bluetooth toetsenbord aan. Daarmee ontsluit je sowieso het meer productieve aspect van je iPad volledig. Voor even een snelle tekst onderweg tikken (of een spreadsheet bewerken annex een presentatie maken) volstaat ook het geïntegreerde schermtoetsenbord. Dat activeer je middels de toetsenbordknop rechtsboven. Gebruik je een compact Bluetooth-toetsenbord, dan ontbreekt vaak een numeriek deel. Ook daar is aan gedacht: klik maar eens op het knopje direct links van de muisknop. Je ziet dan een compact numeriek toetsenbord in beeld verschijnen. Je kunt dit - net als het trackpad-venstertje - naar elke gewenste plek op je scherm slepen. De drie apps samen vormen een serieus stuk Office-gereedschap. Je betaalt er slechts €4,49 voor, dus daar hoef je het alvast niet om te laten.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.