ID.nl logo
Sonos instellen als standaardspeaker voor Google Home
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Sonos instellen als standaardspeaker voor Google Home

Het is sinds kort mogelijk een Sonos-speaker in te stellen als standaardspeaker voor Google Home, Google Nest Mini en de Google Nest Hub. Hoe goed de speakers van Google ook mogen zijn, echt goede kwaliteit muziek kunnen ze niet weergeven. Heb je dus zowel een Google Home- of Nest-speaker in huis staan en wil je dat die voortaan de muziek afspelen via je Sonos-speakers, lees dan snel verder.

Het is al een tijdje mogelijk een andere speaker als standaardspeaker in te stellen voor je Google Home- of Nest-speakers in huis. Tot op heden was het niet mogelijk ook de speakers van Sonos daarvoor in te zetten, maar daar is dus onlangs verandering in gekomen. Het is nog even kijken en uitproberen welke speakers wel of niet geïnstalleerd kunnen worden, maar je kunt in elk geval de Sonos Play:5, Sonos One, Sonos Beam en Sonos Move gebruiken.

©PXimport

Sonos-speaker instellen via Google Home

Gelukkig is het koppelproces behoorlijk simpel. Je hebt hiervoor nodig: de Google Home-app, een Home- of Nest-speaker en natuurlijk een speaker van Sonos. In de Google Home-app ga je naar de slimme speaker waarvan je wil dat die voortaan zijn muziek via een Sonos-product afspeelt. Rechts bovenin zie je een tandwielicoontje staan. Als je daarop klikt, dan kun je in het volgende scherm naar beneden scrollen totdat je het kopje Standaard muziekspeaker ziet staan. Wanneer je dan weer daarop tapt, dan krijg je een lijst met beschikbare speakers te zien. Zorg ervoor dat de Sonos op dat moment al aanstaat.

Zodra de speaker aanstaat en in de zoekmodus staat, kan het koppelen beginnen. Wanneer alles goed gaat, dan zie je de Sonos als het goed is nu in de lijst met beschikbare speakers staan. Je kunt op de speaker tappen om de koppeling te voltooien. De Google Assistent geeft een seintje wanneer alles goed gegaan is, wees daar dus alert op. Heb je de bevestiging gehoord? Mooi zo! Zorg er dan vervolgens voor dat de Sonos-speaker in kwestie altijd aanstaat wanneer je muziek wil afspelen en je het commando geeft aan je Google Home- of Nest-speaker om muziek af te spelen.

Het mooie aan deze integratie is dat de Symfonisk-speakers van Ikea ook op dezelfde manier te selecteren zijn als muziekspeaker. Dat komt doordat Ikea samen met Sonos aan de speakers gewerkt heeft en dus in de basis technologie delen.

▼ Volgende artikel
Tweede Call of Duty: Black Ops 7-seizoen bevat negen nieuwe multiplayermaps
Huis

Tweede Call of Duty: Black Ops 7-seizoen bevat negen nieuwe multiplayermaps

De content van het aankomende tweede seizoen van Call of Duty: Black Ops 7 is bekendgemaakt. Daarbij blijkt dat er maar liefst negen maps aan de multiplayermodus van de game worden toegevoegd.

Zo zijn er de compleet nieuwe maps Torment, Nexus en Sake, die allen aan het begin van het tweede seizoen op donderdag 5 februari beschikbaar komen. Torment en Sake zijn voor 6v6-potjes bedoeld, terwijl Nexus daarnaast ook in de 2v2-modus gespeeld kan worden. Er komen ook maps uit eerdere Call of Duty-games naar Black Ops 7. Zo keert Slums uit Black Ops 2 terug.

Zoals altijd zullen er wanneer het tweede seizoen op de helft is, nog meer nieuwe maps arriveren. Torque is een relatief kleine nieuwe map voor 6v6-gameplay, terwijl Mission: Peak juist voor potjes van twintig tegen twintig spelers bedoeld is. Qua maps die terugkeren uit eerdere games zullen op de helft van het tweede seizoen Cliff Town - een nieuwe versie van de Yemen-map uit Black Ops 2 - Firing Range en Grind beschikbaar komen.

View post on X

Spelers kunnen zich ook opmaken voor nieuwe modi, waaronder Ranked Play. In deze competitieve multiplayermodi wordt er op dezelfde maps gespeeld, maar dan met officiële Call of Duty League-regels. Spelers proberen hierbij hun Skill Rating omhoog te krijgen.

Ook andere modi, zoals Endgame en Zombies, ontvangen nieuwe content. Die laatste modi wordt bijvoorbeeld uitgebreid met de nieuwe survivalmap Mars, die zich op de rode planeet afspeelt. Ook Call of Duty: Warzone gaat op de schop, met een nieuwe versie van de populaire Rebirth Island-map.

In de tweet hierboven wordt alles nog eens netjes opgesomd, en in dit uitgebreide artikel op de officiële Call of Duty-website wordt alle aankomende content netjes uiteengezet. Call of Duty: Black Ops 7 is beschikbaar voor Xbox Series X en S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 en pc. Ook staat de game op Xbox Game Pass.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Vierde Ted Lasso-seizoen verschijnt deze zomer
Huis

Vierde Ted Lasso-seizoen verschijnt deze zomer

Het vierde seizoen van de serie Ted Lasso zal aankomende zomer op Apple TV verschijnen.

Dat kondigde Apple deze week aan. Daarbij werd er een korte video gedeeld van de set, waar nog weinig informatie uit te halen valt. Ook werden er enkele foto's gedeeld. Duidelijk is in ieder geval dat hoofdrolspeler Jason Sudeikis terugkeert, en dat hij ook een executive producer is.

View post on X

Het vierde seizoen van Ted Lasso wordt op dit moment geschoten. Ted keert hierin terug naar Richmond, waar hij zijn grootste uitdaging tot dusver voorgeschoteld krijgt: het trainen van een vrouwenvoetbalteam.

Ted Lasso gaat al drie seizoenen lang mee en brak toen het uitkwam op Apple TV in 2020 records. Zowel fans als critici waren te spreken over de comedyserie, waarin de Amerikaanse footballcoach naar Engeland afreist om daar een voetbalelftal te trainen.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.