ID.nl logo
Raumfeld Stereo M - Wanneer de Sonos-vermoeidheid toeslaat
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Raumfeld Stereo M - Wanneer de Sonos-vermoeidheid toeslaat

Tijdens de presentatie van de Raumfeld Stereo M werd mij verteld dat de streaming speaker-systemen ideaal zijn voor wie Sonos-vermoeid is. Een term waar ik, als tevreden Sonos-gebruiker nog niet bekend mee was. Had ik onbewust toch deze vermoeidheid opgelopen en is de Stereo M 899 euro waard?

Het hifi-systeem van Raumfeld (onderdeel van Teufel) is dus fors geprijsd, voor hetzelfde geld heb je zo'n twee Sonos-systemen. Maar is binnen de lijn van Raumfeld-speakers valt het nog onder de nog duurdere Stereo L. Lees ook: Zo stream je films en muziek over het netwerk

Voor die 900 euro krijg je twee indrukwekkende speakers van 42 x 21 x 27 centimeter, ook het gewicht is niet niks: 10,5 en 11,5 kilo. Het verschil in gewicht zit 'm in het feit dat één van de speakers de netwerkonderdelen heeft ingebouwd. De lichtere speaker wordt met een kabeltje verbonden aan zijn zwaardere metgezel.

©PXimport

De speakers zijn groot, zwaar... en mooi.

Inpluggen en afspelen

Aansluiten van de Stereo M gaat moeiteloos. Een netwerkkabeltje, energiekabeltje en de onderlinge verbindingskabels zijn zo aangesloten en je bent klaar om te gaan. Optioneel kun je de speakers ook weer verbinden met andere Raumfeld-systemen. Via de Raumfeld-app op je smartphone of tablet (Android en iOS) koppel je vervolgens je mobiele apparaat en optioneel verbind je de speakers op je wifi-netwerk zodat je de ethernetkabel weer kunt loskoppelen. Vervolgens kun je muziek afspelen van streaming diensten Spotify, Napster, TuneIn en WiMP of van muziek op een netwerkshare of lokaal op je smartphone of tablet. We missen echter wel nog wat muziekdiensten en de mogelijkheid om via een desktopprogrammaatje af te spelen, zoals Sonos dat wel heeft.

Op het gebied van software en diensten verliest Raumfeld het nu al van Sonos. Maar gelukkig wordt op het belangrijkste gebied die concurrent wel flink te kijk gezet. De geluidskwaliteit is indrukwekkend, zelfs als je muziek van Spotify streamt, wat doorgaans toch niet de hoogste audiokwaliteit biedt. Maar als we heel kritisch luisteren is het geluid wel ietsje aan de doffe kant. Maar ondanks dat weten de 3-kanaals speakers en ingebouwde 320 watt versterker hun mannetje wel te staan, ook als het volume stevig opgekrikt wordt is er geen greintje vervaging te horen. Indrukwekkend.

©PXimport

Via de apps bestuur je de speakers, maar via knoppen speel je ook afspeellijsten af regel je het volume.

Conclusie

Ik baal van de Raumfeld Stereo M. Nu de testperiode achter de rug is, zit ik met een beteuterd gezicht op de bank als ik de Sonos aan zet. Ik had nooit wat aan te merken op de geluidskwaliteit, totdat de Stereo M liet horen wat ook mogelijk is. De Sonos-vermoeidheid blijkt dus pas toe te slaan na de uitprobeerfase, ondanks dat er wel degelijk punten van kritiek zijn, zoals de gebrekkige afspeelbronnen en het ontbreken van pc-software. Maar is de geweldige geluidskwaliteit wel 900 euro waard? Dat is iets persoonlijks natuurlijk. We raden je ook aan om de speakers eerst eens uit te proberen. Persoonlijk kies ik er voor zo'n bedrag toch liever voor met de mondhoeken naar beneden op de bank te blijven zitten.

Goed
Conclusie

Specificaties ------------- **Prijs** € 899,- **Formaat** 42x21x27 cm **Gewicht** 10,5 + 11,5 kg **Verbindingen** Ethernet, wifi, usb, line-in **Ondersteuning** iOS, Android, Spotify, Napster, TuneIn, WiMP **Website** [www.raumfeld.com](http://www.raumfeld.com)

Plus- en minpunten
  • Geluidskwaliteit
  • Ontwerp
  • Installatie
  • Prijs
  • Beperkte stream-bronnen
  • Geen pc-software
▼ Volgende artikel
Vierde Ted Lasso-seizoen verschijnt deze zomer
Huis

Vierde Ted Lasso-seizoen verschijnt deze zomer

Het vierde seizoen van de serie Ted Lasso zal aankomende zomer op Apple TV verschijnen.

Dat kondigde Apple deze week aan. Daarbij werd er een korte video gedeeld van de set, waar nog weinig informatie uit te halen valt. Ook werden er enkele foto's gedeeld. Duidelijk is in ieder geval dat hoofdrolspeler Jason Sudeikis terugkeert, en dat hij ook een executive producer is.

View post on X

Het vierde seizoen van Ted Lasso wordt op dit moment geschoten. Ted keert hierin terug naar Richmond, waar hij zijn grootste uitdaging tot dusver voorgeschoteld krijgt: het trainen van een vrouwenvoetbalteam.

Ted Lasso gaat al drie seizoenen lang mee en brak toen het uitkwam op Apple TV in 2020 records. Zowel fans als critici waren te spreken over de comedyserie, waarin de Amerikaanse footballcoach naar Engeland afreist om daar een voetbalelftal te trainen.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Direct-voorspellingen - Bonuslevel
Huis

Direct-voorspellingen - Bonuslevel

De volgende Nintendo Direct wordt waarschijnlijk een... Partner Showcase. Cody en Jacco bespreken wat dit betekent voor de line-up van Nintendo dit jaar, en welke games we dan verwachten.

Ook: censuur in Dispatch, Rayman-klassiekers, NSO-strategie, Beast of Reincarnation.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!