ID.nl logo
Het beste van IFA 2018 op een rijtje
© Reshift Digital
Huis

Het beste van IFA 2018 op een rijtje

IFA 2018 in Berlijn, de grootste techbeurs van Europa, staat zoals elk jaar weer bol van de aankondigingen, nieuwtjes, previews en hands-ons. Het is makkelijk om de draad even kwijt te raken. Maar geen zorgen: in dit artikel zetten we het beste van IFA 2018 voor je op een rij.

Dit artikel wordt de komende dagen continu aangepast. Zo blijf je de hele tijd op de hoogte van het laatste IFA-nieuws! En check ook ons nieuwe Instagram TV-account! Daar krijg je een fijn kijkje vanaf de beursvloer.

Hoe was het vorig jaar?

Vorig jaar waren we natuurlijk ook met een flinke delegatie naar Berlijn, en er was genoeg moois te zien. LG had bijvoorbeeld de V30 meegenomen, waar we op de beurs even mee mochten spelen. Acer liet een monster-pc zien die als eerste de nieuwe Core i9-processor van Intel had ingebouwd, en Samsung deed ons watertanden met een enorme curved Qled gaming-monitor. Wil je alvast in de stemming komen? Check dan de aftermovie die we destijds maakten.

Wat gaan we dit jaar zien?

IFA is een innovatiebeurs, en dit jaar verwachten we aardig wat nieuwe snufjes te zien. Zo zien we ongetwijfeld talloze speakers, tv's, domotica en andere apparaten waar een slimme assistent is ingebouwd, en dan voornamelijk Google Assistant en Amazon's Alexa.

We verwachten ook een rijtje laptops met zogenaamde ARM-processors, de chips die je ook in smartphones vindt. Dat betekent wel wat minder power, maar bijvoorbeeld wel een veel langere accuduur. Acer, Asus en Lenovo zullen naar verwachting dergelijke laptops gaan aankondigen.

Verder op de lijst: de rise and fall van usb-c, high-end beeldschermen en heel veel AI. Hier lees je meer over onze verwachtingen van IFA 2018.

Acer: nieuwe laptops en over-the-top gaming

Acer staat bekend om zijn ultradunne laptops en daar ligt tijdens de IFA-beurs te Berlijn dan ook de focus op. De nieuwe Swift 5 en Swift 7 zijn nog compacter dan voorheen. Daarnaast is er veel aandacht voor virtual reality en gaming.

Wanneer het op gaming-pc's aankomt, durft Acer altijd flink out-of-the-box te denken. En dat is dit jaar niet anders. Zo is er de Predator X, een desktop-pc met dubbele processor voor multitasking. De Predator Triton 900 is helemaal bijzonder. Het scherm zit namelijk in een houder vast, waardoor deze los komt van het keyboard en 360 graden te kantelen is.

©CIDimport

De meest futuristische onthulling blijkt de Thronos. Dit is een gamingstoel met geïntegreerde Predador-gaming-pc, waarbij je drie schermen van 27-inch voor je neus krijgt. De Thronos trilt mee met de actie op het scherm en de 'cockpit' kan ook draaien en kantelen.

Lees er alles over in het artikel Acer op IFA 2018.

Dell: Opfrisbeurt en Chromebook

Dell grijpt de IFA-beurs te Berlijn dit jaar voornamelijk aan om nieuwe laptops aan te kondigen. De meeste daarvan vallen binnen de Inspiron-lijn. Zo komen er opgefriste varianten van de Inspiron 7000- en 5000 uit, naast een Inspiron Chromebook.

©CIDimport

Vooral de Inspiron 7000 is op de schop gegaan. Verkrijgbaar met schermgroottes van 13, 15 en 17-inch is deze nu van een aluminium behuizing voorzien - in plaats van plastic. Opnieuw is een 4K-scherm optioneel. Van de premium XPS 13 komt ook een nieuwe editie uit, voorzien van achtste generatie Intel i3-processoren. Nieuw is de 'dynamic power mode' voor een maximale accuduur van 15 uur, aldus de fabrikant. Verder is de Developer Edition van de XPS 14 opvallend. die draait namelijk uit de doos op Ubuntu.

Hier lees je meer over Dell's nieuwe laptops.

Samsung's 8K QLED tv

Samsung heeft tijdens IFA een 8K QLED-televisie gepresenteerd. Naast de hoge resolutie is de televisie uitgerust met functies als Q HDR 8K en een Quantum Processor 8K om het beeld levensecht weer te geven. De Samsung QLED 8K tv is vanaf begin oktober verkrijgbaar als 65, 75 en 85 inch.

©PXimport

De nieuwe televisies zijn vanaf oktober beschikbaar. Het 65-inch model krijgt een prijskaartje van 4.999 euro, de 75-inch gaat 6.999 euro kosten en de 85 inch kost niet minder dan 14.999 euro. Meer over de nieuwe televisie lees je in het artikel over Samsung's 8K QLED.

Asus: drie Zenbooks, twee Flips, en een all-in-one

Asus brengt drie verschillende ZenBooks op de markt, beginnend bij een 13-inch model, via een 14-inch model naar een 15-inch model. De compacte laptops hebben een zeer kleine bezel (Asus noemt dit NanoEdge), waarbij de zogeheten screen-to-body rate 95 procent is.

©CIDimport

Opmerkelijk is dat Asus zich waagt weer waagt op de markt van de all-in-one-pc. Op de IFA kondigt men namelijk de 27 inch Zen AiO 27 aan. Dit model is volgens de hardwarefabrikant vooral ontworpen voor content creators en grafische professionals. Lees er alles over in het artikel Asus op IFA 2018.

Sonos onthult nieuwe Amp

Sonos heeft tijdens IFA 2018 de opvolger van de Amp onthuld. Het ontwerpersplatform is dit keer geheel open en bevat nieuwe bedienings-API's. De Sonos Amp is een HUB die conventionele bekabelde speakers voorziet van geluid uit digitale streaming bronnen, zoals dat ook mogelijk is met de multiroom-speakers van Sonos. Ook is het mogelijk om met de lijningang en HDMI ARC-poort tv's, draaitafels en andere audiocomponenten aan te sluiten op het Sonos-systeem.

©PXimport

De Sonos Amp is zo ontworpen om precies in het standaard AV-rack te passen dat installateurs gebruiken voor ingebouwde geluidsoplossingen voor woon- of bedrijfsruimtes. De nieuwe Amp is vanaf februari 2019 wereldwijd verkrijgbaar voor 699 euro. Meer over de Sonos Amp lees je in het artikel.

Sony: een gloednieuwe smartphone

Sony lanceert op IFA in Berlijn een nieuwe smartphone. De Xperia XZ3-smartphone krijgt een 6-inch scherm met 18:9-verhouding. De telefoon heeft een 3D gebogen glas en een QHD+ HDR oled-scherm, voor levendiger kleuren. Door het gebogen scherm kunnen apps ook via de zijkant van de telefoon worden bediend.

©PXimport

De prijs wordt € 799,-. De Sony Xperia XZ3 komt vanaf 5 oktober op de markt en is beschikbaar als single sim- of dual sim-model en in de kleuren Zwart, Wit, 'Forest green' en Bordeaux rood. Meer over de telefoon vind je in het artikel Sony op IFA 2018.

Tijdens de beurs hebben we de smartphone ook al even kunnen vasthouden. Wat we ervan vonden lees je in de Sony Xperia XZ3 hands-on.

Sharp: nieuwe tv's en oude telefoons

Sharp is niet bepaald een merk dat je met smartphones associeert. Niet zo gek ook, omdat de toestellen van het Japanse bedrijf hier niet werden aangeboden. Op de IFA 2018 pakt Sharp flink uit. Niet alleen met een 'comeback' op de Europese smartphone-markt, maar ook met 8K-tv's en meer.

©CIDimport

Twee aangekondigde telefoons zijn al een tijdje te koop. Nieuw aangekondigd is de Aquos D10, met een 5,99 inch full hd+-scherm (2160 x 1080 pixels). Dit is de grootste en snelste van de drie, met een hogere accucapaciteit (2900 mAh) en betere camera's (waaronder een 16 mp selfie-camera) dan de C10. Een prijs is niet genoemd.

Ook tv's staan tijdens IFA 2018 in de spotlight. Sharp had in 2016 de eer om als eerste ter wereld een 8K-tv in de reguliere verkoop te brengen, maar wel alleen in Japan. Nu zijn er plannen bekend om de tweede generatie hiervan ook in Europa uit te brengen, in formaten van 60-, 70- en 80-inch. Sharp maakt het af met twee nieuwe soundbars. Meer hierover lees je in het artikel Sharp op IFA 2018.

▼ Volgende artikel
Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2
© Fresh ’n Rebel
Huis

Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2

Fresh 'n Rebel introduceert de Clam Ace 2, een draadloze over-ear koptelefoon die technologie en comfort slim samenbrengt. Hij klinkt niet alleen goed, maar past zich ook aan jou aan. Met gepersonaliseerd geluid, intelligente noise cancelling en een batterij die het moeiteloos meerdere dagen volhoudt is dit een koptelefoon die meebeweegt met jouw dag.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Fresh 'n Rebel

Stilte wanneer jij dat wilt

Of je nu werkt, reist of ontspant: de Clam Ace 2 helpt je de juiste focus te vinden. Dankzij Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling bepaal je zelf hoeveel van de wereld je hoort. De technologie filtert storend geluid weg, en jij bepaalt zelf hoeveel daarvan je wilt dempen. In de My Sound App stel je het niveau eenvoudig bij, afhankelijk van waar je bent – op kantoor, in de trein of thuis op de bank. Zo houd je zelf de controle over wat je wel en niet hoort.

Met de Ambient Sound Mode blijf je alert op wat er om je heen gebeurt. Het omgevingsgeluid wordt subtiel versterkt, zodat je bijvoorbeeld het verkeer hoort of iemand kort kunt aanspreken. De Quick Access-functie maakt het extra handig: houd kort de linkeroorschelp ingedrukt en je schakelt direct over naar hear-through, zonder instellingen te veranderen.

©Fresh ’n Rebel

Geluid dat zich aan jou aanpast

Iedereen hoort anders, en dat merk je pas echt met Personal Sound by Audiodo. Deze technologie, geïntegreerd in de My Sound App, meet met een gehoortest hoe goed jij verschillende frequenties waarneemt. Op basis daarvan wordt een geluidsprofiel aangemaakt dat de muziek afstemt op jouw gehoor. De lage tonen worden iets krachtiger waar nodig, de hoge juist helderder. Zo klinkt elke noot precies goed!

De app geeft bovendien volledige controle over je instellingen. Je kunt de equalizer aanpassen, knoppen een eigen functie geven, het volume begrenzen of batterijbesparing activeren. Alles in één overzichtelijke interface.

©Fresh ’n Rebel

Schakelen zonder onderbreking

De Clam Ace 2 ondersteunt Multipoint Bluetooth, waarmee je twee apparaten tegelijk kunt verbinden. Zo kun je moeiteloos wisselen tussen laptop en smartphone. Een inkomend telefoontje aannemen terwijl je muziek luistert of een video bekijkt? De koptelefoon schakelt automatisch over.

Tijdens gesprekken zorgen twee Environmental Noise Cancelling-microfoons dat je stem helder blijft, zelfs in een rumoerige omgeving. En met Wind Noise Cancelling blijft ook buiten het geluid helder, zelfs als het waait. Dankzij on-ear detectie pauzeert de muziek automatisch als je de koptelefoon afzet, en gaat hij verder zodra je hem weer opzet. Met het volumewieltje en de klikbare knop op de oorschelp bedien je muziek, noise cancelling en spraakassistent zonder je telefoon erbij te hoeven pakken.

©Fresh ’n Rebel

Dagenlang luisteren zonder opladen

Een van de grootste pluspunten van de Clam Ace 2 is de speeltijd. Met meer dan 100 uur luisteren op één lading hoef je nauwelijks nog aan opladen te denken. Zelfs met actieve noise cancelling ingeschakeld haal je nog 60 uur speeltijd, en met tien minuten snelladen heb je alweer acht uur muziek. Handig als je vaak onderweg bent.

Het draagcomfort is net zo goed doordacht. De zachte oorkussens vormen zich naar je oren, terwijl de flexibele hoofdband ook bij lange luistersessies prettig blijft zitten. Na gebruik klap je de Clam Ace 2 eenvoudig in en berg je hem op in het meegeleverde tasje.

Kleur en karakter

Fresh 'n Rebel staat bekend om zijn frisse kleuren, en dat zie je terug in de Clam Ace 2. Van subtiel Ice Grey en Storm Grey tot opvallender Dreamy Lilac, Dried Green, True Blue en Pastel Pink – er is altijd een uitvoering die bij je past. Welke kleur je kiest, maakt voor de prijs geen verschil: die is voor elke tint 99,99 euro.

©Fresh ’n Rebel

In het kort: dit zijn de belangrijkste features van de Clam Ace 2

  • My Sound App + Audiodo Personal Sound

  • +100 uur speelduur

  • Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling

  • Multipoint Bluetooth (verbind 2 apparaten tegelijkertijd)

  • Ambient Sound Mode met Quick Access

Dit maakt de Clam Ace 2 bijzonder

De Clam Ace 2 past zich aan jou aan. Hij filtert storend geluid weg, stemt het geluid af op jouw gehoor met Personal Sound by Audiodo en houdt het moeiteloos dagenlang vol. Een slimme koptelefoon die meedenkt, comfortabel zit en altijd klaarstaat. Zoals het hoort. Zoals jíj het hoort!

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro
© © Przemek Klos
Huis

Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro

In de rubriek Waar voor je geld gaan we op zoek naar bijzondere producten voor een mooie prijs. Vinyl is de laatste jaren weer helemaal terug, maar die kun je natuurlijk alleen afspelen op een platenspeler. Wij vonden vijf interessante modellen voorzien van een stofklep, voor minder dan 275 euro.

Platenspelers worden steeds vaker aangeboden, en ook op Kieskeurig.nl zien we ze meer en meer in de verschillende aangesloten webshops. Wij vonden vijf mooie exemplaren voor je die ook nog eens zijn voorzien van een klep om het mechanisme en je platen te beschermen tegen stof.

Sony PS-LX310BT

De Sony PS-LX310BT is een volautomatische platenspeler. Dit betekent dat je met een druk op de knop de arm naar de plaat kunt bewegen om het afspelen te starten. Aan het einde van de plaat keert de arm automatisch terug naar zijn beginpositie. De speler is aangedreven met een snaar. Een kenmerkende functie is de ingebouwde Bluetooth-zender, waarmee je het geluid van je vinyl draadloos kunt doorsturen naar een Bluetooth-speaker, -soundbar of -hoofdtelefoon.

Mocht je de voorkeur geven aan een bekabelde opstelling, dan kan dat ook via de RCA-uitgang. De platenspeler heeft een ingebouwde phono-voorversterker. Dit maakt het mogelijk om de speler direct aan te sluiten op een versterker of actieve luidsprekers die geen speciale phono-ingang hebben. De aluminium draaischijf is ontworpen om trillingen te minimaliseren en een stabiele rotatie te waarborgen. De meegeleverde stofkap beschermt de plaat en de naald tegen stof.

Lenco L-3808

Bij de Lenco L-3808 heb je te maken met een direct aangedreven platenspeler, wat inhoudt dat de motor de draaischijf direct aandrijft zonder tussenkomst van een snaar. Dit zorgt voor een snelle start- en stoptijd. Een bijzondere eigenschap is de USB-aansluiting. Hiermee kun je de platenspeler verbinden met een computer om je vinylplaten te digitaliseren.

Verder beschikt dit model over een ingebouwde phono-voorversterker, die je naar wens kunt in- of uitschakelen. Hierdoor kun je hem aansluiten op een breed scala aan audiosystemen, zowel met als zonder specifieke phono-ingang. De arm is S-vormig en voorzien van een afneembare headshell, wat het wisselen van het element vereenvoudigt. De aanwezigheid van pitch control geeft je de mogelijkheid om de afspeelsnelheid handmatig fijn te stellen. Een doorzichtige stofkap houdt stof op afstand.

Audio-Technica AT-LP60XBT

De Audio-Technica AT-LP60XBT functioneert als een volautomatische, snaaraangedreven platenspeler. Het bedieningsgemak staat hierbij centraal: met knoppen voor start en stop kun je het afspeelproces eenvoudig beheren. De arm plaatst zichzelf op de groef en keert na afloop van de plaat vanzelf weer terug. Net als de Sony beschikt dit model over een geïntegreerde Bluetooth-functionaliteit. Dit maakt het mogelijk om draadloos verbinding te maken met maximaal acht verschillende Bluetooth-apparaten, zoals luidsprekers of een koptelefoon.

Voor een standaard opstelling is er een RCA-uitgang beschikbaar. De ingebouwde phono-voorversterker is uitschakelbaar, waardoor je de keuze hebt tussen aansluiting op een phono- of een lijningang van je versterker. De draaischijf is vervaardigd uit gegoten aluminium. Het meegeleverde element is een Dual Magnet-cartridge met een vervangbare naald. De stofkap is scharnierend en afneembaar.

Denon DP-29F

Dit model, de Denon DP-29F, is een snaaraangedreven en volautomatische platenspeler. Je bedient de speler met de start- en stopknoppen, waarna de toonarm automatisch naar het begin van de plaat beweegt en aan het einde weer terugkeert. Een belangrijk kenmerk is de ingebouwde, inschakelbare RIAA phono-equalizer. Dankzij deze voorversterker kun je de DP-29F direct aansluiten op een versterker of receiver via een standaard AUX- of lijningang, zonder dat een aparte phono-ingang nodig is.

De draaischijf is gemaakt van gegoten aluminium en de platenspeler wordt geleverd met een MM-element (Moving Magnet), zodat je na het aansluiten direct kunt beginnen met luisteren. Het geheel wordt beschermd door een stofkap die het mechanisme en je platen vrijhoudt van stof en vuil.

Lenco LBT-188

Ook deze Lencois uitgerust met een snaaraandrijving. Een opvallende functie van dit model is de ingebouwde Bluetooth-zender. Hiermee heb je de mogelijkheid om het geluid van je vinylplaten draadloos te streamen naar een compatibele Bluetooth-luidspreker of -hoofdtelefoon. Daarnaast is de platenspeler voorzien van een USB-aansluiting, waarmee je hem aan een computer kunt koppelen. Dit stelt je in staat om je platencollectie te digitaliseren.

De Lenco LBT-188 beschikt over een geïntegreerde phono-voorversterker, wat betekent dat je hem direct kunt aansluiten op de aux-ingang van vrijwel elke versterker of set actieve speakers. De toonarm is voorzien van een instelbaar contragewicht voor een nauwkeurige naalddruk. Het geheel wordt geleverd met een afneembare, doorzichtige stofkap die de draaitafel en de plaat beschermt.