ID.nl logo
Het beste van IFA 2018 op een rijtje
© Reshift Digital
Huis

Het beste van IFA 2018 op een rijtje

IFA 2018 in Berlijn, de grootste techbeurs van Europa, staat zoals elk jaar weer bol van de aankondigingen, nieuwtjes, previews en hands-ons. Het is makkelijk om de draad even kwijt te raken. Maar geen zorgen: in dit artikel zetten we het beste van IFA 2018 voor je op een rij.

Dit artikel wordt de komende dagen continu aangepast. Zo blijf je de hele tijd op de hoogte van het laatste IFA-nieuws! En check ook ons nieuwe Instagram TV-account! Daar krijg je een fijn kijkje vanaf de beursvloer.

Hoe was het vorig jaar?

Vorig jaar waren we natuurlijk ook met een flinke delegatie naar Berlijn, en er was genoeg moois te zien. LG had bijvoorbeeld de V30 meegenomen, waar we op de beurs even mee mochten spelen. Acer liet een monster-pc zien die als eerste de nieuwe Core i9-processor van Intel had ingebouwd, en Samsung deed ons watertanden met een enorme curved Qled gaming-monitor. Wil je alvast in de stemming komen? Check dan de aftermovie die we destijds maakten.

Wat gaan we dit jaar zien?

IFA is een innovatiebeurs, en dit jaar verwachten we aardig wat nieuwe snufjes te zien. Zo zien we ongetwijfeld talloze speakers, tv's, domotica en andere apparaten waar een slimme assistent is ingebouwd, en dan voornamelijk Google Assistant en Amazon's Alexa.

We verwachten ook een rijtje laptops met zogenaamde ARM-processors, de chips die je ook in smartphones vindt. Dat betekent wel wat minder power, maar bijvoorbeeld wel een veel langere accuduur. Acer, Asus en Lenovo zullen naar verwachting dergelijke laptops gaan aankondigen.

Verder op de lijst: de rise and fall van usb-c, high-end beeldschermen en heel veel AI. Hier lees je meer over onze verwachtingen van IFA 2018.

Acer: nieuwe laptops en over-the-top gaming

Acer staat bekend om zijn ultradunne laptops en daar ligt tijdens de IFA-beurs te Berlijn dan ook de focus op. De nieuwe Swift 5 en Swift 7 zijn nog compacter dan voorheen. Daarnaast is er veel aandacht voor virtual reality en gaming.

Wanneer het op gaming-pc's aankomt, durft Acer altijd flink out-of-the-box te denken. En dat is dit jaar niet anders. Zo is er de Predator X, een desktop-pc met dubbele processor voor multitasking. De Predator Triton 900 is helemaal bijzonder. Het scherm zit namelijk in een houder vast, waardoor deze los komt van het keyboard en 360 graden te kantelen is.

©CIDimport

De meest futuristische onthulling blijkt de Thronos. Dit is een gamingstoel met geïntegreerde Predador-gaming-pc, waarbij je drie schermen van 27-inch voor je neus krijgt. De Thronos trilt mee met de actie op het scherm en de 'cockpit' kan ook draaien en kantelen.

Lees er alles over in het artikel Acer op IFA 2018.

Dell: Opfrisbeurt en Chromebook

Dell grijpt de IFA-beurs te Berlijn dit jaar voornamelijk aan om nieuwe laptops aan te kondigen. De meeste daarvan vallen binnen de Inspiron-lijn. Zo komen er opgefriste varianten van de Inspiron 7000- en 5000 uit, naast een Inspiron Chromebook.

©CIDimport

Vooral de Inspiron 7000 is op de schop gegaan. Verkrijgbaar met schermgroottes van 13, 15 en 17-inch is deze nu van een aluminium behuizing voorzien - in plaats van plastic. Opnieuw is een 4K-scherm optioneel. Van de premium XPS 13 komt ook een nieuwe editie uit, voorzien van achtste generatie Intel i3-processoren. Nieuw is de 'dynamic power mode' voor een maximale accuduur van 15 uur, aldus de fabrikant. Verder is de Developer Edition van de XPS 14 opvallend. die draait namelijk uit de doos op Ubuntu.

Hier lees je meer over Dell's nieuwe laptops.

Samsung's 8K QLED tv

Samsung heeft tijdens IFA een 8K QLED-televisie gepresenteerd. Naast de hoge resolutie is de televisie uitgerust met functies als Q HDR 8K en een Quantum Processor 8K om het beeld levensecht weer te geven. De Samsung QLED 8K tv is vanaf begin oktober verkrijgbaar als 65, 75 en 85 inch.

©PXimport

De nieuwe televisies zijn vanaf oktober beschikbaar. Het 65-inch model krijgt een prijskaartje van 4.999 euro, de 75-inch gaat 6.999 euro kosten en de 85 inch kost niet minder dan 14.999 euro. Meer over de nieuwe televisie lees je in het artikel over Samsung's 8K QLED.

Asus: drie Zenbooks, twee Flips, en een all-in-one

Asus brengt drie verschillende ZenBooks op de markt, beginnend bij een 13-inch model, via een 14-inch model naar een 15-inch model. De compacte laptops hebben een zeer kleine bezel (Asus noemt dit NanoEdge), waarbij de zogeheten screen-to-body rate 95 procent is.

©CIDimport

Opmerkelijk is dat Asus zich waagt weer waagt op de markt van de all-in-one-pc. Op de IFA kondigt men namelijk de 27 inch Zen AiO 27 aan. Dit model is volgens de hardwarefabrikant vooral ontworpen voor content creators en grafische professionals. Lees er alles over in het artikel Asus op IFA 2018.

Sonos onthult nieuwe Amp

Sonos heeft tijdens IFA 2018 de opvolger van de Amp onthuld. Het ontwerpersplatform is dit keer geheel open en bevat nieuwe bedienings-API's. De Sonos Amp is een HUB die conventionele bekabelde speakers voorziet van geluid uit digitale streaming bronnen, zoals dat ook mogelijk is met de multiroom-speakers van Sonos. Ook is het mogelijk om met de lijningang en HDMI ARC-poort tv's, draaitafels en andere audiocomponenten aan te sluiten op het Sonos-systeem.

©PXimport

De Sonos Amp is zo ontworpen om precies in het standaard AV-rack te passen dat installateurs gebruiken voor ingebouwde geluidsoplossingen voor woon- of bedrijfsruimtes. De nieuwe Amp is vanaf februari 2019 wereldwijd verkrijgbaar voor 699 euro. Meer over de Sonos Amp lees je in het artikel.

Sony: een gloednieuwe smartphone

Sony lanceert op IFA in Berlijn een nieuwe smartphone. De Xperia XZ3-smartphone krijgt een 6-inch scherm met 18:9-verhouding. De telefoon heeft een 3D gebogen glas en een QHD+ HDR oled-scherm, voor levendiger kleuren. Door het gebogen scherm kunnen apps ook via de zijkant van de telefoon worden bediend.

©PXimport

De prijs wordt € 799,-. De Sony Xperia XZ3 komt vanaf 5 oktober op de markt en is beschikbaar als single sim- of dual sim-model en in de kleuren Zwart, Wit, 'Forest green' en Bordeaux rood. Meer over de telefoon vind je in het artikel Sony op IFA 2018.

Tijdens de beurs hebben we de smartphone ook al even kunnen vasthouden. Wat we ervan vonden lees je in de Sony Xperia XZ3 hands-on.

Sharp: nieuwe tv's en oude telefoons

Sharp is niet bepaald een merk dat je met smartphones associeert. Niet zo gek ook, omdat de toestellen van het Japanse bedrijf hier niet werden aangeboden. Op de IFA 2018 pakt Sharp flink uit. Niet alleen met een 'comeback' op de Europese smartphone-markt, maar ook met 8K-tv's en meer.

©CIDimport

Twee aangekondigde telefoons zijn al een tijdje te koop. Nieuw aangekondigd is de Aquos D10, met een 5,99 inch full hd+-scherm (2160 x 1080 pixels). Dit is de grootste en snelste van de drie, met een hogere accucapaciteit (2900 mAh) en betere camera's (waaronder een 16 mp selfie-camera) dan de C10. Een prijs is niet genoemd.

Ook tv's staan tijdens IFA 2018 in de spotlight. Sharp had in 2016 de eer om als eerste ter wereld een 8K-tv in de reguliere verkoop te brengen, maar wel alleen in Japan. Nu zijn er plannen bekend om de tweede generatie hiervan ook in Europa uit te brengen, in formaten van 60-, 70- en 80-inch. Sharp maakt het af met twee nieuwe soundbars. Meer hierover lees je in het artikel Sharp op IFA 2018.

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.