ID.nl logo
Huis

Google verplicht appstore voor browserextensies

Google verplicht alle Chrome-gebruikers om browserextensies alleen uit de Chrome Web Store te halen. Zomaar gedownloade extensies kunnen namelijk malware bevatten.

Extensies voor Chrome moeten voortaan via Google's appstore lopen en kunnen niet langer direct worden geïnstalleerd. Deze blokkade geldt vanaf nu voor alle 'lijnen' van Google's webbrowser: zowel de stabiele lijn waarvoor dit al gold als ook het developer channel. Laatstgenoemde kon nog wel gewoon extensies uit andere bron installeren.

Misbruik door malware

Deze verplichting om extensies uit de appstore voor Chrome te halen, geldt voor die Google-browser op Windows en op OS X. De omslag van een jaar geleden gold alleen voor Windows-gebruikers. Gewone gebruikers die het stable channel van Chrome draaien konden sinds mei vorig jaar niet meer extensies installeren als die niet uit de Chrome Web Store kwamen.

Google doet dit vanwege malware, dat in toenemende mate extensies benut. Net zoals lang geleden al browsertoolbars zijn misbruikt voor en door malware. Oorspronkelijk heeft Google developers bewust de mogelijkheid gegeven om zelf extensies naar eigen inzicht te installeren. De internetgigant verklaart nu dat het echter malware heeft gezien die gewone Chrome-gebruikers laat omschakelen naar de developer-builds waarna kwaadaardige software in de vorm van browserextensies altijd actief kan blijven.

Windows eerst, Mac volgt

Toen Google in mei vorig jaar gewone Chrome-gebruikers op Windows verplichtte om alleen de Chrome Web Store te gebruiken, had dat volgens het bedrijf goede resultaten. “We zagen een daling van 75 procent in het aantal hulpverzoeken van klanten voor het deïnstalleren van ongewenste extensies”, verklaart Jake Leichtling, Extensions Platform Product Manager bij Google.

Hij blogt dat deze bescherming nu wordt uitgebreid om alle Windows-gebruikers en ook Mac-gebruikers te omvatten. Eerst is de developer-uitvoering van Chrome voor Windows aan de beurt, daarna volgt de browser voor OS X. De verplichting moet vanaf juli dit jaar gelden voor alle channels van Chrome voor alle besturingssystemen.

▼ Volgende artikel
Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première
Huis

Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première

De naam en premièredatum van de elfde en tegelijkertijd waarschijnlijk ook allerlaatste Fast and Furious-film zijn bekendgemaakt.

Universal Pictures bevestigde dat de film Fast Forever gaat heten en op 17 maart 2028 in première gaat. Het was al geruime tijd bekend dat er een nieuwe Fast and Furious-film zou komen, maar nu zijn eindelijk de eerste details bevestigd. Het lijkt daarbij de laatste film in de franchise te worden, al weet je dat natuurlijk nooit helemaal zeker in Hollywood.

De goedkeuring van de film had nog wat voeten in de aarde. Afgelopen oktober kwam al naar buiten dat er nog geen script klaar lag, en dat de hoofdrolspelers nog geen contract hadden ondertekend. Dit had deels te maken met het gerucht dat er een budget van zo'n 250 miljoen dollar nodig was om de film te creëren, en dat Universal zou hebben geëist dat de kosten met 20 procent naar beneden werden bijgesteld.

In 2023 kwam de meest recente film in de reeks uit, Fast X. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat hier een direct vervolg op zou uitkomen genaamd Fast X: Part Two. Die film zou in 2025 verschijnen, maar dat idee werd geschrapt. Fast Forever zal nu dus het verhaal uit die film opvolgen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show
© Disney
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show

Ben je op zoek naar iets nieuws om te streamen? Dan ben je aan het juiste adres. Of je nu zin hebt in actie, horror of een heleboel nostalgie: er is voor ieder wat wils! Wij hebben de beste tips voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

The Copenhagen Test (seizoen 1) | SkyShowtime | 2 februari

De zesdelige serie The Copenhagen Test draait om Alexander Hale (Simu Liu), een Chinese-Amerikaanse analist bij de geheime inlichtingendienst. Hij ontdekt dat zijn brein is gehackt en dat de daders dus toegang hebben tot alles wat hij ziet en hoort. Terwijl hij de schijn probeert op te houden dat alles oké is, moet hij erachter zien te komen wie de daders zijn en moet hij bewijzen aan wie hij echt loyaal is.

Watch on YouTube

Jurassic World Rebirth | SkyShowtime | 3 februari

De nieuwste toevoeging aan de Jurassic Park-franchise, Jurassic World Rebirth, is vanaf deze dinsdag te zien op SkyShowtime. Martin Krebs (Rupert Friend), een leidinggevende bij het farmaceutische bedrijf ParkerGenix, werft Zora Bennett (Scarlett Johansson), een voormalig militair, om samen te werken met paleontoloog Dr. Henry Loomis (Jonathan Bailey) aan een geheime missie. Door Zora voegen haar oude vriend Duncan Kincaid (Mahershala Ali), bootsman LeClerc (Bechir Sylvain), huurling Nina (Philippine Velge) en de hoofdbeveiliging Bobby Atwater (Ed Skrein) zich bij het team. Samen vertrekken ze naar een eiland in de Atlantische Oceaan om biomateriaalmonsters te verzamelen van verschillende dinosauriërs die daar leven.

Watch on YouTube

Bring Her Back | Netflix | 3 februari

De horrorfilm Bring Her Back volgt de tiener Andy (Billy Barratt) en zijn blinde zus Piper (Sora Wong). Hun vader is recent overleden en daarom worden de twee bij de pleegmoeder Laura (Sally Hawkins) geplaatst. Ze krijgen al snel het idee dat er iets niet in de haak is, wanneer Laura Piper en Andy uit elkaar begint te drijven. Bring Her Back is niet bepaald een film waar je een goed gevoel van krijgt, de narigheid druipt ervan af. Het steengoede acteerwerk van de cast, met name van Hawkins, maakt hem echter zeker het kijken waard.

Watch on YouTube

The Muppet Show | Disney+ | 4 februari

The Muppet Show is terug! Voor het eerst in meer dan veertig jaar staan onder anderen Kermit, Miss Piggy, Gonzo the Great, Fozzie Bear en Dr. Teeth and the Electric Mayhem weer terug op het podium met hun klassieke variétéshow. Te gast zijn Seth Rogen, Sabrina Carpenter, Maya Rudolph en misschien wel Game Awards-presentator Geoff Keighley. De special verschijnt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Muppets. Vooralsnog blijft het bij één aflevering, maar naar verluidt is deze special ook een ‘backdoor pilot’, dus dat smaakt naar meer!

Watch on YouTube

Star Trek: Starfleet Academy (seizoen 1) | SkyShowtime | 5 februari

Het Star Trek-universum blijft zich uitbreiden met de nieuwe serie Starfleet Academy, die vanaf deze week op SkyShowtime te zien is. De serie speelt zich af in de 32e eeuw, na Star Trek: Discovery, op de titulaire Starfleet Academy. De nieuwe lichting Starfleet-cadetten krijgen les aan boord van de USS Athena en worden daar opgeleid tot officier. Deze donderdag verschijnen de eerste twee afleveringen, de overige acht worden daarna wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube