ID.nl logo
Dit zijn de beste apps van deze maand
© Reshift Digital
Huis

Dit zijn de beste apps van deze maand

Ook in 2017 zetten we elke maand de beste apps voor Android en iOS voor je op een rij. Of ze nou superhandig zijn, een groot probleem oplossen of gewoon leuk zijn: dit zijn de beste apps van april.

Friendly - One App for Facebook and Messenger

©PXimport

iOS / Android

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Deze app zorgt ervoor dat je je Facebook-tijdlijn, je Facebook Messenger-berichten en je Instagram-profiel beheert. Je kunt bovendien makkelijk tussen verschillende accounts schakelen. Een handige optie is bovendien dat je elk account met een pincode kunt beveiligen of je vingerafdruk kunt gebruiken, als je smartphone dit ondersteunt. Het grootste voordeel is dat je precies kunt bepalen wat je wel en niet in je tijdlijn wilt zien. Wil je geen nieuws meer over Donald Trump lezen, dan geef je dit als filterwoord op en je leest hier niks meer over. Voor 1,99 euro verwijder je de reclameboodschappen uit de app.

Music Memos

iOS

Prijs: Gratis

Music Memos is een digitale dictafoon die speciaal voor muzikanten is ontworpen. Tik op de cirkel om een zanglijn of een stukje gitaar op te nemen met de interne microfoon. De app herkent zelf welke akkoorden je eventueel hebt gespeeld en als je wilt, kun je een bas- en drumpartij vanuit de app toevoegen. Deze partijen passen zich automatisch aan de opname aan. Je kunt je opnames vervolgens in GarageBand verder uitwerken.

©PXimport

Google Home

©PXimport

iOS / Android

Prijs: Gratis

Google Home is de app waarmee je je Chromecast- en Home-apparaten beheert. Als je meerdere Chromecast Audio’s in je huis hebt geïnstalleerd, combineer je ze met de app tot één afspeelapparaat. Op deze manier kun je vanuit een app je muziek naar meerdere luidsprekers tegelijkertijd streamen. Heb je een Google Home persoonlijke assistent, dan configureer je meteen je slimme verlichting of thermostaat met de app. Vanuit de app kun je ook de schermweergave van je mobiele apparaat streamen naar een Chromecast die op je tv is aangesloten.

MoodCast Diary

Android

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

MoodCast Diary is een dagboek waar je je gemoedstoestand kunt bijhouden. Handig om te weten wat je chagrijnig maakt of om in te zien of je dagelijkse workout je nu echt vrolijker stemt. Het doel is uiteindelijk dat je inzicht krijgt in jouw dagelijkse patronen en je hierdoor eventueel nieuwe gewoontes gaat ontwikkelen. De app kan bovendien op basis van jouw tekst analyseren en voorspellen hoe je stemming zal gaan veranderen. De app is op dit moment alleen in het Engels beschikbaar en zal je teksten dus alleen kunnen analyseren als je in het Engels schrijft.

©PXimport

NOIZ - Make Epic Music

©PXimport

iOS

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

NOIZ is een leuke app als je een track wilt maken zonder dat je verstand hebt van muziek. Tik op één van de driehoeken om een bepaald geluid af te spelen en voeg gaandeweg meer driehoeken toe. Als je een partij wilt veranderen, tik je op de edit-knop en programmeer je een andere melodie of ander ritme. Met de gratis versie heb je één geluiden-set tot je beschikking, een extra set kost 0,99 euro.

DRIVETRIBE

iOS / Android

Prijs: Gratis

Fans van The Grand Tour (de reïncarnatie van Top Gear) opgelet, de app DRIVETRIBE is een socialmedia-app waar je zin en onzin over autosport kunt uitwisselen met gelijkgestemden. De app draait om groepen waarbij je je kunt aanmelden, om vervolgens met de leden te communiceren. Een groep heet een tribe en tribes maak je zelf ook gemakkelijk aan. Het grootste nadeel is dat er op dit moment nog niet zo heel veel gebruikers zijn te vinden, maar daar kun je zelf uiteraard verandering in brengen.

©PXimport

Noizio

©PXimport

iOS

Prijs: € 1,99

Als je tijdens het werk niet afgeleid wilt worden door geluiden van buiten, dan kun je met deze app zelf een mix maken van omgevingsgeluiden die jij prettig vindt. Je hebt hiervoor vijftien verschillende geluiden tot je beschikking, waarvan je het volume via schuiven kunt veranderen. De achtergrondgeluiden variëren van regengeluid, kampvuur en golven tot cafégeluiden. Je kunt combinaties van geluiden opslaan als mixtures en de app zelfs gebruiken om in slaap te vallen of als achtergrondgeluid voor een romantisch etentje thuis.

Pigment - Coloring Book

iOS / Android

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Een kleurboek voor volwassenen. Klinkt misschien overbodig, maar het kan een leuk tijdverdrijf zijn. Je tikt op een boek in de app en selecteert één van de kleurplaten. Door een kleur te selecteren en met je vinger op een vlak te tikken, vul je het vlak met de geselecteerde kleur. Je kunt in- en uitzoomen middels knijpbewegingen en als je tevreden bent met je kleurplaat, dan sla je het op of deel je het via je favoriete sociale media. De afbeelding heeft wel een watermerk, dit verwijder je door je aan te melden voor een (veel te duur) Premium-account.

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.