ID.nl logo
De mooiste fietsroute door Zeeland
© Reshift Digital
Mobiliteit

De mooiste fietsroute door Zeeland

Middelburg is niet alleen de hoofdstad van Zeeland, het is ook een van de bekendste en mooiste steden van de provincie. In deze fietsroute door Zeeland verken je de hoofdstad, ga je langs Vlissingen en vervolg je je weg via het strand terug naar het beginpunt. De route is 38,4 kilometer lang.

Een voordeel voor de fietsers in Zeeland, overal zijn er speciale fietscafés te vinden. Hier hoef je niet per se iets te eten maar mag je gewoon even opladen, jezelf óf je elektrische fiets. Ook kun je hier bijvoorbeeld je bidon vullen. Je herkent deze fietscafés aan de hand van speciaal ontworpen gevelborden.

Fietsroute door Zeeland: Van Middelburg naar Vlissingen

De fietsroute door Zeeland gaat van start bij knooppunt 5, net voor het historische centrum van Middelburg. In het straatbeeld van Middelburg zie je de rijke geschiedenis terug in de binnenstad staan ruim 1100 rijksmonumenten. Ten tijde van de VOC was Middelburg de belangrijkste stad na Amsterdam. Op de markt staat het oude stadhuis waarvan de oudste delen dateren uit 1458. Voor wie geïnteresseerd is in de geschiedenis van Middelburg, kan terecht bij het Zeeuws museum. Voor wie vooraf (of achteraf) zin heeft in een lunch, die kan terecht bij MeeKaane Lunchcafé. Dit gezellige café combineert historisch met industrieel en specialiseert zich op een uitgebreide lunchkaart.

©PXimport

Natuurlijk zijn er in Middelburg allerlei soorten activiteiten en musea te vinden. Bijvoorbeeld het Willie Wonka Chocolade-museum waar je de hele geschiedenis van chocolade leert. De opbrengsten uit het museum gaan naar de ontwikkeling van de Willie Wonka Villa waar gezinnen met langdurig zieke kinderen vakantie kunnen vieren.

Uitrusten aan zee

Vanaf Middelburg zetten we via de knooppunten 58, 57 en 84 de weg in naar Vlissingen. De route leidt om Vlissingen heen maar de liefhebber kan natuurlijk altijd een afslag de stad in nemen. Vlissingen is een echte havenstad en heeft de langste zeeboulevard van Nederland. Vanaf hier kun je uren kijken naar alle boten vlakbij in en uit de haven varen. Op de kade prijkt het grote standbeeld van Michiel de Ruyter. De haven en de zeeboulevard lenen zich ideaal voor een korte pauze. Ga bijvoorbeeld een hapje eten bij Restaurant De Vissershaven en geniet van een maaltijd met vers gevangen vis. Andere bekende bezienswaardigheden van de stad zijn natuurlijk het Arsenaal en de oude markt. Prominent op dit plein is de St. Jacobuskerk die stamt uit de 16e eeuw. Tussen knooppunt 88 en 81 vervolgen we onze weg via het strand. Hier komen we ook langs het Nollebos dat ingekapseld ligt tussen de duinen. Langs deze duinen en de zee leidt de fietsroute naar knooppunt 42 in Zoutelande. Een bezienswaardigheid in Zoutelande is het Bunkermuseum. Dit museum is van mei tot november geopend. Vanaf hier fietsen we weer landinwaarts voorbij akkers en velden terug richting Middelburg. Onderweg kun je genieten van de prachtige natuur die Zeeland te bieden heeft.

©PXimport

Dit museum is van mei tot november geopend. Vanaf hier fietsen we weer landinwaarts voorbij akkers en velden terug richting Middelburg. Onderweg kun je genieten van de prachtige natuur die Zeeland te bieden heeft.

Fietsen met knooppuntenHeb je geen zin om ingewikkelde routebeschrijvingen te onthouden? Fiets dan via fietsknooppunten: witgroene ronde borden met een nummer erop. Samen bestrijken ze praktisch het complete fietspadennetwerk van Nederland. Je hoeft dan niet meer te onthouden waar je precies linksaf of rechtsaf moet slaan: je fiets gewoon van nummer naar nummer. Heel makkelijk dus! Je kunt een route uitzetten via de ANWB of Fietsknoop. Er is ook een bijbehorende app voor iOS en voor Android. Nog niet uitgefietst? Meer fietsroutes vind je in het

-

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem