ID.nl logo
Xiaomi werkt met Leica aan smartphonecamera’s
© Reshift Digital
Huis

Xiaomi werkt met Leica aan smartphonecamera’s

Xiaomi slaat de handen ineen met cameramerk Leica voor de camera’s van de Xiaomi smartphones. Nog deze zomer zou de eerste Xiaomi-smartphone met Leica-camera gepresenteerd moeten worden.

Chinese smartphonemakers gaan regelmatig samenwerkingen aan met traditionele cameramerken. Zo werken Oppo en OnePlus samen met Hasselblad en werkte Leica in het verleden samen met Huawei om de foto’s van de smartphones te verbeteren. Overigens zonder de smartphones uit te rusten met een camera van Leica of Huawei, maar om de Sony-cameralens softwarematig beter af te stellen.

Met zo’n samenwerking proberen de merken de smartphones beter op de kaart te zetten als het aankomt op fotografie. Tot dusver zijn het merken als Samsung, Google en Apple die op dat gebied mijlenver voor liggen. Terwijl ze (opvallend genoeg) ook gebruik maken van Sony-lenzen. Die samenwerkingen zijn tot dusver met wisselende resultaten geweest. Huawei heeft met Leica in het verleden de concurrentie uit het veld geslagen. Bij Oppo en OnePlus lijkt de afstand tussen de grote camersmartphonemerken alleen maar groter geworden na de samenwerking met Hasselblad.

©PXimport

Huawei wordt Xiaomi

De samenwerking tussen Xiaomi en Leica is vooral opvallend omdat Leica dus in het verleden samenwerkte met Huawei. Hoewel Huawei nog wel smartphones maakt, wordt hier minder focus opgelegd omdat de verkopen zijn gekelderd sinds het handelsembargo. Xiaomi werkt hard om het grote marktaandeel van Huawei over te nemen en lijkt samen met Samsung en Apple het enige merk dat hiervan profiteert.

Dat Xiaomi Huawei-gebruikers probeert te verleiden is niet subtiel. Zo staat er op de doosjes van smartphones dat ze ‘gewoon’ met Google-apps komen, wat Huawei niet meer kan sinds het handelsembargo. Deze samenwerking met Leica, dat Huawei op de kaart zette met zijn smartphones past in het verlengde daarvan.

In de bekendmaking van Xiaomi maakt het bedrijf bekend dat de eerste producten van de samenwerking in juli gepresenteerd worden.

©PXimport

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.

▼ Volgende artikel
Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4
Huis

Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4

De collab waarvan je niet wist dat je ’m nodig had, maar die er nu toch echt is! Nick Nijland en Tom van Stam van IGN Benelux schuiven aan om Simon eindelijk eens op z’n plek te zetten. Samen met Martin gaat hij de strijd aan in een ultieme PUP vs. IGN-quiz, waarin de gamekennis flink op de proef wordt gesteld! Natuurlijk ontbreken de bekende PUP-zijsporen niet, maar zijn er ook genoeg games om over te lullen: Marathon, Resident Evil 2, Reanimal en Mario Tennis Fever komen allemaal voorbij! Dus wil je weten of Simon z’n zinloze haat een béétje terecht is? Check de aflevering snel, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:40 IGN op bezoek
06:45 Zijspoor één: Helmond represent
10:05 Terug naar IGN
13:20 Hoe werkt IGN precies?
25:00 Zijspoor twee: Yvonne Coldeweijer
26:25 Gamequiz
44:25 Simon z’n Tom-haat-origin
49:40 Marathon
56:05 Tom speelt Chrono Trigger
58:15 Resident Evil 2
01:01:45 Nick speelt Overwatch
01:04:30 Fallout
01:08:20 Simon speelt Mario Tennis Fever
01:15:00 Death Howl
01:17:55 Martin speelt Reanimal
01:24:45 Apex Legends
01:28:15 PlayStation State of Play-voorspel
01:29:25 Simons magazine-dilemma
01:38:40 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!