ID.nl logo
Windows Outlook-berichten importeren in Apple Mail
© Reshift Digital
Huis

Windows Outlook-berichten importeren in Apple Mail

Stel, je wilt overstappen van een Windows-pc naar een Mac. Hoe kan je dan je Outlook .pst-archieven converteren naar een nieuw formaat dat compatibel is met Apple's Mail? We leggen het je uit in deze how to.

Microsoft gebruikt het PST (Personal Storage Table) bestandsformaat voor Outlook's berichten en gebeurtenissen. Hoewel het formaat te gebruiken is in Outlook for Mac, kan Apple's Mail niet met dergelijke archieven omgaan. Daarom zul je ze moeten converteren. Lees ook: 10 handige tips voor Microsoft Outlook 2013.

Er zijn een aantal manieren om dit te doen. Als je Outlook for Mac hebt, open het programma, kies File > Import, selecteer Outlook Data File (.pst or .olm) in het eerste Import venster, klik op de knop Next, selecteer Outlook for Windows Data File (.pst), klik opnieuw op Next, navigeer naar het .pst bestand dat je naar je Mac gekopieerd hebt, selecteer het, en klik op Import.

©PXimport

Zoals beloofd zullen die berichten in Outlook geïmporteerd worden onder de header On My Computer. Versleep de map met die berichten naar het bureaublad en hij wordt omgezet naar een mbox bestand dat je in Mail kunt importeren.

"Ik heb Outlook for Mac helemaal niet, man!" flap je eruit.

Ja, maar je zou het kunnen hebben - gratis voor 30 dagen - als je op de Try Now knop klikt op Microsoft's Office 365 Home pagina. Zoals de vorige zin doet vermoeden, krijg je hiermee Office 30 dagen gratis. Nadat je je bestanden geconverteerd hebt is het aan jou of je Office wilt blijven gebruiken en de abonnementsprijs van €10 per maand wilt betalen zodra je proefversie verlopen is.

Als dat lastig klinkt (en dat is het ook wel een beetje, maar het is wel gratis!), kun je ook een speciaal daarvoor bedoeld hulpprogramma gebruiken, zoals Gladwev's PST Converter Pro (€21,99 in de Mac App Store). Het is uiterst eenvoudig te gebruiken. Selecteer gewoon het .pst bestand dat je uit Outlook geëxporteerd hebt, kies wat je wilt converteren (mail, contacten, kalenders), selecteer het outputformaat (mbox of eml voor e-mailberichten), en klik op Start. De berichten worden vervolgens geconverteerd naar een formaat dat je in Mail kunt importeren. Persoonlijk zou ik mbox kiezen.

©PXimport

Open vervolgens Mail, kies File > Import Mailboxes, selecteer File in mbox format in het volgende venster, klik op Continue, navigeer naar het geëxporteerde mbox bestand, en klik op Choose. De berichten zullen aan Mail worden toegevoegd onder de header On My Mac binnen een Import map.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.