ID.nl logo
Overal documenten bewerken met deze 5 iPad-apps
© Reshift Digital
Huis

Overal documenten bewerken met deze 5 iPad-apps

De kritiek op de eerste iPad was dat het apparaat vooral geschikt was voor mediaconsumptie. Inmiddels kan de iPad de concurrentie met laptops beter aan, zelfs als het gaat om écht werk met documenten of presentaties. Wij zetten vijf apps op een rij waarmee je bestanden kunt tonen, bewerken en maken.

Op computers en laptops is Microsoft Office nog steeds standaard om documenten te maken en openen. Als je bestanden met anderen moet uitwisselen, dien je daar rekening mee te houden. De apps in deze test kunnen de meeste Microsoft-documenten lezen, al is de weergave van complexe opmaak nog een probleem. Geen van de applicaties is dan ook een volledige computer-vervanger.

We moeten ze zien als een manier om onderweg nog de meest noodzakelijke taken te verrichten: dat rapport bijwerken dat in de mail zit of die jaarcijfers nog even doornemen in de trein.

Er zit helaas wel wat kaf tussen het koren. Op de meeste mobiele Office-vervangers is wel iets fundamenteels aan te merken. De prijzen zijn ook relatief hoog, al zouden we dat geen bezwaar vinden bij een foutloze ervaring.

Díe hebben we helaas nog niet aangetroffen. Compatibiliteit blijkt een groot probleem, wellicht dankzij de animositeit tussen Apple en Microsoft. Dit opent gelukkig de weg voor kleinere ontwikkelaars om een groot gat in de markt te vullen, en dat doen ze steeds beter.

©PXimport

Kunnen wij onze laptop voortaan echt thuislaten met deze apps?

Office 2 HD

Met een rustige interface en compatibiliteit met Microsoft Office lijkt Office 2 HD de ideale oplossing voor wie ook op het terras door wil kunnen werken.

In eerste instantie maakt dit pakket een goede indruk. Het is compatibel met de meeste diensten voor cloudopslag, we konden zonder problemen ons Dropbox-account koppelen. Het programma leest zonder morren de meeste Office-bestanden in, maar we liepen hierbij wel tegen een aantal lastige minpunten op.

Tekstverwerking

De meest voorkomende taak is het bewerken van tekst. Office 2 HD levert hier een redelijk goede vervanging van bijvoorbeeld Pages of Word. De app is in staat om de nieuwe docx-standaard te openen, maar dan verdwijnt wel een deel van de opmaak. Geavanceerde functies zoals eigen opmaakprofielen, verdwijnen.

©PXimport

Zo hoort het: we kunnen al onze cloud-services koppelen en meteen aan de slag.

De tekstverwerker is toereikend voor snelle bewerkingen. In het overzichtelijke scherm is meteen duidelijk hoe we lettertypes kunnen aanpassen en dergelijke.

Spreadsheet

Het inlezen en tonen van een eenvoudige sheet gaat goed. De formules zijn hetzelfde als in de Engelse Excel en een testbestand met wat berekeningen gaat prima heen en weer tussen Office 2013 en Office 2 HD. Op één ding na: grafieken toont de iPad-app niet.

Presentaties

Het openen en tonen van Powerpoint-presentaties werkt ook redelijk. Niet alle effecten en grafische toeters en bellen komen ongeschonden over van een pc naar de iPad. Vervelender vinden we dat achtergronden op dia's die we op de iPad in Office 2 HD gemaakt hebben, op de pc helemaal verdwijnen. Net als de andere onderdelen is dit lang niet zo robuust als we zouden willen.

©PXimport

De tekstverwerker heeft niet veel functies maar is wel geschikt voor snelle bewerkingen.

Het grootste minpunt van Office 2 HD is het ontbreken van een auto-opslaan-functie, waardoor we bij een crash werk verliezen. Dit is echt onacceptabel. Natuurlijk kunnen we onszelf aanleren om regelmatig te saven, maar op de iPad zijn we dit niet gewend. Wij zouden geen grote projecten durven uitwerken in Office 2 HD. Een kleine aanpassing of het bekijken van documenten onderweg: dat werkt goed genoeg.

Office 2 HD

Fabrikant: Bytesquared

Prijs: € 6,99

Pluspunten

Kan de meeste MS Office-bestanden lezen

Werkt met Dropbox en Google Drive

Minpunten

Niet 100% compatibel

Opmaak valt weg

Slaat niet automatisch op

SCORE: 2,5/5,0

Smart Office 2

Een goed Office-pakket verdwijnt naar de achtergrond tijdens het gebruik, zodat we bijna niet meer merken dat we een digitaal gereedschap gebruiken. Smart Office 2 is dan ook geen goed Office-pakket

Het begint al met een lelijk menuscherm, waarin we ook nog eens om de haverklap een 'zeurscherm' te zien krijgen waarin we worden aangespoord om 'gratis te registreren'. De menu-iconen zijn lelijk vormgegeven en draaien steeds weer nodeloze animaties af die de werking van het pakket vertragen.

Cloud

In theorie ondersteunt ook dit pakket diverse diensten voor cloudopslag. Onze favoriet, Dropbox, kregen wij in eerste instantie niet gekoppeld. Steeds weer bleef het pakket om autorisatie vragen. Pas toen wij via een truc (via multitasking) snel tussen het autorisatiescherm en de app schakelden, werkte het. We konden wel direct met Google Drive verbinding maken.

©PXimport

Smart Office 2 blijft maar vragen of we willen registreren, ook als we aangeven dit niet te willen.

Aan de slag

Verschillende onderdelen van het pakket voelen onaf aan. Zo krijgen we bij invullen van een cel in een spreadsheet een heel nieuw scherm met heel veel witruimte. Een beetje overkill voor het invullen van een cijfer of formule. Ook vreemd is de mogelijkheid om een spreadsheet 'stereoscopisch' weer te geven. Met andere woorden: wie nog zo'n rood-groen brilletje heeft liggen, kan zijn cijfers met diepte weergeven. Een nutteloze feature. Icoontjes zijn onduidelijk en frustrerend klein. Verbazingwekkend genoeg toont dit pakket wel Excel-grafieken, iets wat sommige concurrenten niet presteren.

Minimaal

De tekstverwerker en presentatiesoftware zijn ook buitengewoon karig. Ze bieden minimale compatibiliteit maar zijn door een onhandige interface niet prettig in het gebruik. De prijs van het pakket is dan ook veel te hoog voor wat er geboden wordt. Het enige pluspunt is dat de app universeel is, dus hij werkt ook op de iPhone.

©PXimport

De interface is rommelig en heeft veel overbodige animaties.

Om de irritatie nog te versterken houdt het pakket zich niet aan Apples standaard-gebaren. Als we onze vinger op een woord leggen om de optie voor knippen of plakken te tonen, zoomt dit programma in, in plaats van de standaard selectieprocedure te starten.

Smart Office 2

Fabrikant: Picsel

Prijs: € 8,99

Pluspunten

Toont Excel-grafieken

Minpunten

Lelijke interface

Weinig functionaliteit

Knippen/plakken werkt niet zoals we gewend zijn

SCORE: 1/5

iWork

Nog steeds ziet Apple Pages, Numbers en Keynote als paradepaardjes op de iPad. En dat is niet ten onrechte. Stuk voor stuk zijn dit robuuste en gemakkelijk bruikbare applicaties, die tegelijk ook de koppigheid van Apple demonstreren.

Het is een genot om een tekst te schrijven en te bewerken in Pages, zeker na het werken met een aantal andere office-apps voor de iPad. Het is niet de meest uitgebreide tekstverwerker, maar dat is ook niet nodig. Schrijven gaat moeiteloos en het snel opmaken van een document is een mooie showcase voor de aanraak-interface van je tablet.

Voel je als Jobs

Dat geldt helemaal voor Keynote. Het maken van een mooie, geanimeerde presentatie is kinderspel. Wel ziet elke voorstelling er ongeveer zo uit als een keynote-toespraak van Apple. De bekende effecten van vallende tekst en het kantelen van dia's zijn wel heel herkenbaar als een Apple-show. Of dit werkelijk een minpunt is, laten we aan de toeschouwers over.

©PXimport

Snel een mooie grafiek maken is in Numbers heel gemakkelijk.

Ook Numbers biedt een plezierige ervaring. We hebben weinig moeite om data in te voeren en er een aantrekkelijke grafiek van te maken. Geïmporteerde Excel-grafieken komen ook prima binnen. Alles in deze pakketten is erop gericht om met zo min mogelijk frictie snel iets moois te maken, precies wat we van mobiele kantoorsoftware verwachten.

©PXimport

Pages is een fantastische tekstverwerker voor onderweg.

Maar

Dit alles werkt alleen als we binnen de wereld van Apple blijven. Koppig blijft het bedrijf weigeren om andere cloudopslag zoals Dropbox of Google Drive te integreren. Schoorvoetend geeft Apple ons Webdav, waarmee we in theorie iedere dienst kunnen koppelen, mits we betalen voor een tussenleverancier die de verbinding tot stand brengt.

Ook blijft van die mooie Keynote-presentatie of schitterende Pages-brochure lang niet alles intact als we geëxporteerde documenten in MS Office openen.

iWork

Fabrikant: Apple

Prijs: € 8,99 per app, in totaal €26,97

Pluspunten

Gebruiksvriendelijk

Zeer mooie resultaten

Bijna net zo goed als desktop-applicaties

Minpunten

Geen toegang tot andere cloudopslag dan iCloud

Compatibiliteit geëxporteerde documenten

SCORE: 4,5 / 5

Documents To Go Standard

De app Documents To Go is er in twee versies: een standaard- en premium-variant. De premium-versie biedt mogelijkheden om cloudopslagdiensten zoals Google Drive en Dropbox te koppelen.

De Standard-versie is nagenoeg identiek aan de Premium-versie, maar biedt geen mogelijkheid om cloudservices te koppelen. Zelfs geen iCloud, jammer, want juist van een applicatie voor een mobiel apparaat verwachten we toegang tot al onze documenten, waar we ook zijn. De Premium-variant kan los voor 14,99 euro gekocht worden, of vanuit de Standard-versie gekocht worden met een in-app-aankoop van 6,99 euro.

©PXimport

De sobere interface is in elk geval overzichtelijk.

Geen cloudalternatief

Het alternatief voor cloudopslag dat ontwikkelaar DataViz biedt, is gratis desktop-software waarmee we binnen ons eigen wifi-netwerk mappen op de pc kunnen synchroniseren met de iPad. Eenmaal bewerkte bestanden moet je dus ook weer terug synchroniseren voor je er achter je laptop of pc mee verder kan. Je moet dus vooruit denken vóór je de deur uit gaat, en dat verkleint het gemak van de app. Het pakket kan gelukkig wel bestanden openen die je per mail ontvangt.

Geen grafieken

Net zoals in de eveneens geteste app Office 2 HD, moeten we het zonder grafieken stellen in spreadsheets. Opmerkelijk is dat we geen presentaties kunnen maken, we kunnen alleen powerpoint-bestanden openen en afspelen. Om deze te bewerken moeten we (wederom) de Premium-editie aanschaffen.

©PXimport

Voor verschillende functies, zoals het maken van presentaties, heb je de premium-versie van de app nodig.

Opmaakproblemen

Documents To Go neemt de opmaak van Office 2013-teksten niet vlekkeloos over, maar het is werkbaar als er geen alternatief voorhanden is. Een korte bewerking kan wel met dit pakket, maar verwacht niet dat je printklare versies kunt creëren.

We vinden de prijs van dit uitgeklede Standard-pakket fors, zeker voor App Store-begrippen. Het bewust weglaten van ondersteuning voor cloudopslag maakt deze app weinig aantrekkelijk. Wil je toch graag dit pakket actief gebruiken, dan raden we je aan de Premium-versie aan te schaffen.

Documents To Go Standard

Fabrikant: DataViz

Prijs: € 8,99, optioneel € 6,99 extra voor de 'Premium' editie

Pluspunten

Functionele tekstverwerker

Goede documenten-viewer, ook voor pdf's

Gratis desktop-synchronisatiesoftware

Minpunten

Forse bijbetaling voor ondersteuning cloudopslag

Grafieken niet te zien in spreadsheet

Interface onoverzichtelijk

SCORE: 2,5 / 5,0

Microsoft Office 365

We kunnen alleen gissen naar de reden waarom er geen echte Microsoft Office-app voor iPad is. Wellicht dat Microsoft niet zijn eigen Surface-tablet wil ondermijnen. Alleen de iPhone krijgt de volwaardige behandeling. Toch bespreken we graag de 'echte' Office-mogelijkheden in dit test-overzicht.

De enige 'echte' Office-ervaring op iPad is het gebruik van een webapp. We moeten dan wel altijd online zijn om (met Safari) de web-versie van het Office-pakket te gebruiken. Er is een gratis variant en eentje die alleen werkt met het Office 365-abonnement (10 euro per maand). De gratis versie is al behoorlijk compleet. De applicaties voor tekstverwerking, spreadsheets en presentaties reageren ook best snel, zeker als we in gedachten houden dat we met een web-versie werken.

©PXimport

De web-app is uitgebreid en werkt goed, mits we een snelle internetverbinding hebben.

Sky Drive

Om met bestanden te kunnen werken, moeten ze in Microsofts clouddienst SkyDrive staan. Net zoals Apple ons in iCloud wil houden, ontkent Microsoft het bestaan van andere diensten voor cloudopslag.

iPhone-app

De iPhone-app kunnen we ook op onze tablet installeren, maar het blijft een iPhone-versie. Dus wie op zijn tablet offline dingen wil aanpassen, moet het doen met schermverdubbeling, en dat ziet er heel lelijk uit. Het overzicht in documenten is hierdoor volledig zoek. De iPhone-app werkt alleen als we een abonnement op Office hebben.

Het is een ontzettend gemiste kans van Microsoft om juist hun eigen Office-pakket zo mank naar iOS te brengen.

©PXimport

De iPhone-app op iPad is een gedrocht.

Hoewel het best mogelijk is om enig serieus werk te verrichten via de web-app, zijn we dan wel meteen afhankelijk van een goede verbinding. En dat gaat nu juist in tegen de vrijheid van een mobiele toepassing. Hoe minder woorden we vuil maken aan de iPhone versie, hoe beter.

Microsoft Office 365

Fabrikant: Microsoft

Prijs: € 10,- per maand voor Office 365, of gratis gebruik van web-apps

Pluspunten

Web-app is zeer uitgebreid

Uiteraard 100% Office-compatible

Minpunten

Geen echte iPad-app

Web-app vereist constante internetverbinding

Werkt alleen met SkyDrive

SCORE: 2 / 5

▼ Volgende artikel
Review Comfy warmte van Beurer – Laat de winter maar komen!
© AK | ID.nl
Huis

Review Comfy warmte van Beurer – Laat de winter maar komen!

Nog niet zo heel lang geleden was een elektrische deken vooral iets voor omaatjes. Maar sinds de gasprijzen eind 2021 enorm opliepen, hebben we allemaal de warmtekussen en -dekens omarmd. Welk deel van je lichaam je ook wilt verwarmen: het aanbod is enorm. Tijd voor een uitgebreide test dus. Zaten we er warmpjes bij?

Het van oorsprong Duitse bedrijf Beurer richt zich vooral op producten die te maken hebben met beauty, medical en wellbeing. Dat loopt van haardrogers tot weegschalen en bloeddrukmeters. Maar van oorsprong – en we hebben het dan over 1919(!) – hield Beurer zich bezig met de productie van warmtekussens. Het is dan ook niet vreemd dat het bedrijf een aanzienlijk aantal warmteproducten in het assortiment heeft. Voor deze test probeerden we vier producten uit: een verzwaarde warmtemat (HK 145), een oplaadbaar warmtekussen (Heaty HK 77), een voetenwarmer met massagefunctie (FWM 45) en tot slot een elektrische bovendeken (HD 82 Stockholm). 

Voor gerichte warmte: HK 145 Cosy Weight Green Planet

We beginnen met de HK 145. Hoewel de HK 145 Cosy Weight door Beurer zelf als verwarmingskussen wordt aangeduid, zouden wij het toch eerder een warmtemat noemen. Dat komt door de langwerpige vorm (60x30 centimeter) en de geringe dikte (iets minder dan 9 centimeter). Heel geschikt dus om op specifieke delen van je lichaam te leggen – denk aan een stijve schouder of pijnlijke knieën. Ook als je bijvoorbeeld menstruatiekrampen hebt, kan de HK 145 helpen.

Bij het uit de doos halen viel meteen het gewicht van de mat op: ongeveer anderhalve kilo. Door de vulling van glaskralen is hij een stuk zwaarder dan traditionele warmtekussens. Wie wel eens onder een verzwaringsdeken heeft geslapen, weet hoe rustgevend dat werkt. Bovendien zorgen de kralen ervoor dat de warmte langer wordt afgegeven. Fijn is dat de mat gemaakt is van superzachte materiaal (100% gerecycled – de HK 145 maakt deel uit van de duurzame Green Planet-lijn).

©AK | ID.nl

De werking is heel simpel: stekker in het stopcontact en de gewenste stand kiezen. In totaal zijn er zes warmtestanden. Omdat wij enorme koukleumen zijn, vonden we de hoogste stand het lekkerst, maar dat is een persoonlijk iets. We hebben het kussen eerst uitgeprobeerd op onze de buik. Dat voelde door het verzwarende effect vooral heel ontspannend. Daarna was onze schouder aan de beurt (de combinatie een zekere leeftijd + 40 uur per week achter de laptop zitten is daar niet al te best voor). De warmte werkte snel en gericht: na een minuut of vijftien voelde de schouder duidelijk soepeler. Langer doorgaan was minder prettig, vooral door het gewicht en de harde rand van de mat, die in onze nek begon te drukken.

Eindoordeel:🔥🔥🔥🔥

Dat de HK 145 warmtemat niet in elke stand even comfortabel blijft aanvoelen, is eigenlijk het enige wat we aan te merken hebben. Ben je op zoek naar warmte voor heel je lichaam, dan is deze warmtemat niet het juiste product voor je. Heb je met enige regelmaat echt gerichte warmte nodig, dan is dit een aanrader.

Om mee te knuffelen: HK 77 Heaty warmtekussen

Zeg je cosy warmte, dan zeg je al snel: warmtekussen. Maar dan wel eentje die in je interieur past. Dat hebben ze bij Beurer goed begrepen: het HK 77 Heaty kussen is verkrijgbaar met een corduroy hoes (in crème, oudroze, blauwgroen) of een velvet hoes (in taupe, roze. blauw). De hoes is wasbaar.

Net als bij de andere producten in deze test wordt ook de Heaty (wij probeerden de velvetblauwe versie) geleverd met een handleiding met een duidelijke schematische tekening waarop alle onderdelen en functies staan uitgelegd. Het enige wat we in de handleiding niet helemaal duidelijk vonden, was of je de accu kunt opladen terwijl hij nog in het zakje van het binnenkussen zat, of dat je hem eerst moet verwijderen. Voor de veiligheid hebben wij hem eruit gehaald. Het opladen zelf wijst zich vanzelf. Drie witte ledjes op het bedieningspaneel (het bruine label aan de buitenzijde) geven de voortgang van het opladen aan. Is de accu helemaal opgeladen, dan regel je via de drukknop op het paneel de hoogte van de warmte. Als het kussen aan staat, zie je zowel de ingestelde temperatuur-indicator als de ledjes van het batterijniveau.

©AK | ID.nl

Om met die warmte te beginnen: we kunnen niet anders concluderen dan dat het ultiem comfort is, snuggelen met een warm kussen. Wij als koukleumen opteerden natuurlijk voor de hoogste stand, maar ook na terugschakelen naar een lagere stand gaf het kussen nog steeds behaaglijke warmte af.

Wel vonden we dat de accu redelijk snel leegliep.Na ongeveer een uur op de hoogste warmtestand waren al twee van de drie witte ledlampjes uit. Volgens Beurer heeft de accu een maximale gebruiksduur van vier uur, maar dat geldt alleen voor de laagste stand. Op de hoogste stand haal je dus waarschijnlijk nét het einde van een romantische kerstfilm niet.

Eindoordeel:🔥🔥🔥🔥

De accuduur is eigenlijk het enige minpunt dat we aan het HK 77 Heaty warmtekussen hebben kunnen ontdekken. En minpunt is misschien te sterk. Minderpunt is een betere benaming. Het is en blijft namelijk een heerlijk knuffelkussen!

Warmte en ontspanning voor je voeten: FWM 45 voetenwarmer

Wie vaak koude voeten heeft, heeft niets aan een warmtekussen. Speciaal voor die mensen is er de FWM 45: een voetenwarmer met een teddyvoering, die twee verschillende warmtestanden heeft én twee verschillende massagestanden. Je kunt zowel de warmte als de massage afzonderlijk of tegelijkertijd gebruiken. Variatie genoeg dus.

Op een thuiswerkdag waarop het buiten behoorlijk koud was hebben wij de voetenzak onder het bureau gezet. Stekker in het stopcontact, even laten opwarmen en voeten erin. Aanvankelijk hielden we daarbij onze sokken aan. Dat voelde oké, maar echt warm: nee. Met blote voeten ging dat wat beter, hoewel het van ons nog wel wat warmer had gemogen. Jammer is dat de warmte alleen van een verwarmingselement aan de onderkant komt en dat de bovenkant niet elastisch sluit, waardoor er een opening blijft waardoor koude lucht naar binnen glipt. Kleine tip: vouw de teddyvoering uit in plaats van die over de zak te laten hangen, zodat je onderbenen beter bedekt zijn. Doen, wat ons betreft.

©AK | ID.nl

Bijzonder aan deze voetenwarmer (geschikt voor voeten tot en met maat 47) is dat er een massagefunctie op zit. Je kunt daarbij kiezen uit twee standen: rustgevend en verkwikkend. De rustgevende modus (stand 1) doet precies wat hij belooft. Je voelt de trilling in je voeten en kuiten. Het is niet hinderlijk en vooral ontspannend. We kunnen ons voorstellen dat dit een prettige stand is bij het tv-kijken na een dag hard werken. Tv-kijken terwijl de verkwikkende modus (stand 2) aan staat, zouden we zelf niet zo snel doen. Het masseren gaat in deze stand namelijk een stuk harder (en maakt ook wat meer geluid). Voelt het vervelend? Nee, dat niet. Maar het voelt ook niet heel lekker – je bent je vooral heel de tijd bewust van het getril onder je voeten. Wij vonden het lastig om ons tijdens deze stand te focussen op ons werk.

Eindoordeel:🔥🔥🔥

Wat ons betreft had de FWM 45 voetenwarmer meer warmte mogen afgeven, en dan het liefst ook vanaf de bovenkant. Massagestand 1 (rustgevend) is een fijne bonus, maar stand 2 vonden we minder plezierig.

Om nooit meer onderuit te kruipen: HD 82 Stockholm warmtedeken

Reviewen is soms hard werken, maar soms is het een feestje. Het uitproberen van de HD 82 warmtedeken was zo'n feestje. Dankzij zijn afmetingen (130x180 centimeter) kun je er helemaal in wegkruipen. Op de handig verlichte bedieningseenheid kun je kiezen uit zes warmtestanden, waarbij koukleumen zoals wij ook bij een lagere stand dan de hoogste nog heerlijk warm blijven.

©AK | ID.nl

De deken is heel zacht (fleece) en ziet er luxueus uit. Geen deken die je na gebruik opbergt omdat hij lelijk staat in je interieur, maar echt een deken om standaard op de bank te hebben liggen. Een fijn idee daarbij is dat er een veiligheidssysteem is ingebouwd: bij een storing schakelt de deken automatisch uit. Ook wanneer hij drie uur heeft aangestaan, schakelt hij automatisch uit. Dat voorkomt dat je hem zelf vergeet uit te zetten. Scheelt weer op je energierekening! Niet veel, want een gemiddelde warmtedeken verbruikt ongeveer 100 watt per uur. Na drie uur is dat dus ongeveer 0,3 kWh. Bij een gemiddelde elektriciteitsprijs van 0,28 euro per kWh (niveau november 2025; bron: ANWB) kom je uit op net iets meer dan 9 cent. Dat is veel goedkoper dan drie uur de kachel aan… 

Eindoordeel:🔥🔥🔥🔥🔥

Wil je je gasrekening deze winter laag houden? Dan is de HD 82 Stockholm een must-have. We hebben aan deze warmtedeken geen enkel minpunt kunnen ontdekken. Heerlijk warm en supercomfortabel: het liefst zouden we er heel de winter onder willen bivakkeren.

ProductSoortAantal warmtestandenOplaadbaarAutomatische uitschakelingWasbaar
HK 145 Cosy Weight Green PlanetWarmtemat6NeeJa, na 90 minutenJa
HK 77 HeatyWarmtekussen3JaJa, na 90 minutenJa (kussenhoes)
FWM 45Voetenwarmer2 (+ 2 massagestanden)NeeNeeJa (teddy voetenzak)
Beurer HD 82 StockholmElektrische bovendeken6NeeJa, na 3 uurJa
▼ Volgende artikel
FRITZ! introduceert compacte wifi 7-stopcontactset voor sneller internet in huis
© FRITZ!
Huis

FRITZ! introduceert compacte wifi 7-stopcontactset voor sneller internet in huis

FRITZ! heeft de Mesh Set 1700 uitgebracht, een nieuwe wifi 7-oplossing die je gewoon in het stopcontact prikt. De compacte set bestaat uit kleine repeaters die samen één groot draadloos netwerk vormen, bedoeld om in elke hoek van het huis snel en stabiel internet te bieden.

De set draait om de vernieuwde FRITZ!Repeater 1200 AX, nu uitgerust met wifi 7 en goed voor snelheden tot 3.600 Mbit/s op de 2,4- en 5GHz-banden – een toename van ongeveer 600 Mbit/s ten opzichte van het vorige model. Dankzij multigigabit-wifi kunnen meer apparaten tegelijk verbonden zijn zonder dat de snelheid merkbaar daalt. De nieuwe wifi 7-functie Multi-Link Operation maakt het mogelijk om data gelijktijdig via beide frequentiebanden te versturen, wat de stabiliteit verder verbetert. Voor vaste apparaten is er bovendien een gigabitpoort aanwezig.

Omdat de repeaters direct in het stopcontact worden gestoken, nemen ze nauwelijks ruimte in en zijn ze eenvoudig te installeren. Gebruikers kunnen kiezen voor een set met twee of drie repeaters, afhankelijk van de grootte van de woning. De FRITZ!Mesh Set 1700 werkt het best samen met een FRITZ!Box, maar kan ook worden gekoppeld aan routers van andere merken. In dat geval fungeert de eerste repeater als centrale wifi-regelaar.

Goed om te weten: alle FRITZ!Box-routers en repeaters worden in Europa geproduceerd, krijgen vijf jaar garantie krijgen en ontvangen gratis beveiligings- en functie-updates.

Beschikbaarheid

De FRITZ!Mesh Set 1700 is per direct verkrijgbaar als set van twee of drie repeaters. De afzonderlijke repeater is ook los te koop onder de naam FRITZ!Repeater 1700.

Wat doet Multi-Link Operation?

Multi-Link Operation is een technologie specifiek binnen wifi 7 waarmee apparaten gelijktijdig gebruikmaken van meerdere frequentiebanden. Hierdoor kan data sneller en stabieler worden verzonden, vooral bij druk gebruik van het netwerk.