ID.nl logo
Huis

Zo upload je 4K-video's vanaf iOS

Een belangrijke update van de laatste iPhone, de iPhone 6s, is het schieten van beelden in 4K. Eindelijk kunnen Apple-fanaten video's maken in 4096 x 2160 pixels! Helaas moet de YouTube-applicatie op iOS nog aan dit idee wennen; gebruikers kunnen niet meer dan 1080p uploaden... Tenminste, dat dachten we!

Apple's nieuwste paradepaardje geeft gebruikers de mogelijkheid om video's in 4K te schieten; 4x zo groot als 'normale' 1080p HD-video's. Om 4K te activeren ga je naar 'Instellingen', open 'Foto's en Camera' en kies 'Neem video op'. Vervolgens kies je uit de vier opties de onderste: '4000 op 30bps'.

4K-video's delen

Mocht je een 4K-video willen delen, dan is het natuurlijk belangrijk om deze op een platform te zetten die meer ondersteunt dan 1080 pixels. Als je iets in 4K filmt en het vervolgens via WhatsApp of Facebook deelt is het alleen maar zonde van je eigen opslagruimte, aangezien deze apps het materiaal verkleinen naar 1080p.

YouTube is verreweg de beste optie als het aankomt op het delen van 4K-materiaal. Helaas kan dit niet rechtstreeks via de YouTube-app, aangezien die het materiaal net als Facebook en WhatsApp verkleint naar 1080p. Gelukkig ben je hierdoor niet genoodzaakt om een laptop of desktop op te zoeken, aangezien je met een omweggetje deze restrictie kunt omzeilen.

Open je 4K-video in iMovie en exporteer hem vanaf deze app. Als je de video via iMovie rechtstreeks deelt naar YouTube, behoudt de video zijn resolutie en upload je de video in 4K.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!