ID.nl logo
Waar voor je geld: 5 betaalbare inbouw-vaatwassers van max 700 euro
© ronstik
Huis

Waar voor je geld: 5 betaalbare inbouw-vaatwassers van max 700 euro

Bij ID.nl zijn we dol op kwaliteitsproducten waar je niet de hoofdprijs voor betaalt. Een paar keer per week speuren we binnen een bepaald thema naar zulke deals. Ben je op zoek naar een betaalbare inbouw-vaatwasser? Vandaag hebben we vijf betaalbare modellen voor je gespot.

Disclaimer: op het moment van schrijven zijn de besproken inbouw-vaatwassers bij de goedkoopste webwinkels niet duurder dan 700 euro. De prijzen kunnen schommelen.

Bosch SMV2ITX17N

Deze volledig geïntegreerde vaatwasser plaats je in een standaardkeukenkast van zestig centimeter breed. Bosch hanteert een adviesprijs van 949 euro, maar diverse webwinkels vragen minder dan de helft van dit bedrag. Voor dit geld haal je een slimme afwashulp in huis. Zodra je de SMV2ITX17N met het draadloze thuisnetwerk verbindt, bekijk je de actuele status op je smartphone. Zo zie je hoelang het wasprogramma nog duurt. Daarnaast is het mogelijk om de vaatwasser automatisch te starten wanneer de zon schijnt. Als het wasprogramma is afgerond, schijnt er een rood lichtje op de vloer.

De binnenzijde bevat twee lades, waardoor je voldoende ruimte hebt om grote pannen te plaatsen. Bosch levert een korf mee waarin je bestek kunt plaatsen. Voor een vaatwasser in deze prijsklasse kent dit model veel (afwas)opties. Voor plastic borden, bekers en bestek komt de Extra Droog-cyclus goed van pas. Daarmee voorkom je dat je de boel naderhand moet afdrogen. Verder is er ook een energiezuinig wasprogramma met een maximale temperatuur van vijftig graden. Deze vaatwasser heeft een acceptabel geluidsniveau van vijftig decibel.

ETNA VW544N

Met de ETNA VW544N scoor je beslist een goede deal. Diverse Kieskeurig.nl-bezoekers komen tot een gezamenlijke beoordeling van een 8,6. Veelgenoemde pluspunten zijn de stille werking van slechts 44 decibel, uitgebreide programmakeuze en aantrekkelijke aanschafprijs. Een handige functie is dat de klep na afloop van een wasprogramma vanzelf opengaat. Op die manier kan het servies goed drogen. Deze inbouw-vaatwasser voldoet voor een doorsnee huishouden prima, want de inhoud heeft een capaciteit van veertien couverts.

De VW544N telt zes wasprogramma's met een temperatuur van tussen de 40 en 65 graden. Je plaatst vuile borden en pannen in de onderste la. Er is ook nog een speciale korf waarin je bestek rechtop kunt plaatsen. De bovenste la biedt plek aan bekers, glazen en schaaltjes. Is de vaatwasser slechts voor de helft gevuld? Draai dan een wasprogramma voor een halve belading en bespaar energie. Tot slot heeft deze vaatwasser ook nog een cyclus om zichzelf te reinigen. ETNA levert op dit product vijf jaar garantie!

Siemens SN63EX03AE

Vergeleken met veel andere betaalbare vaatwassers kent de Siemens SN63EX03AE een laag energieverbruik. Met honderd wasbeurten gebruikt dit witgoedproduct 64 kilowattuur stroom. Daarmee voldoet het apparaat aan de eisen van het B-energielabel. Bovendien is deze vaatwasser met een opgegeven geluidsniveau van 42 decibel zeer stil. Plaats hem dus gerust in een levendige woonkeuken! Verdeeld over twee lagen heeft de SN63EX03AE een capaciteit van dertien couverts. Voor bestek is er een korf bijgesloten.

Kies aan de hand van een uitgebreid bedieningspaneel jouw favoriete wasprogramma, zoals Eco, Auto, Intensief of Snel. Je kunt ook een cyclus voor een halve belading of een zelfreinigingsprogramma starten. Voor het schoonmaken van sterk vervuilde pannen en borden activeer je de zogeheten IntensivaZone-functie. Daarmee verhoog je de waterdruk. Het aanwezige display geeft de resterende tijd weer. Ben je even niet in de buurt? Bekijk dan in de app op je smartphone de huidige status. Gedurende het wasprogramma schijnt er een blauw lampje op de vloer. Is de vaatwasser klaar, dan gaat de deur automatisch een stukje open. Zo kan de vaat goed drogen.

Lees ook: De belangrijkste functies en programma's van je vaatwasser uitgelegd

Samsung DW60CG530B00ET

Als je een betaalbare vaatwasser voor een meerpersoons huishouden zoekt, is dit exemplaar van Samsung een goede keuze. De DW60CG530B00ET heeft namelijk een capaciteit van veertien couverts. Diverse testpanelleden van Kieskeurig.nl beoordelen dit product met een 8. Zij waarderen onder meer het lage geluidsniveau van 44 decibel, de slimme indeling en de makkelijke bediening. Verder valt de aparte besteklade goed in de smaak. Je hebt hierdoor geen losse korf nodig, waardoor je onderin extra ruimte voor borden en pannen hebt. De middelste lade is overigens in hoogte verstelbaar, zodat je zo nodig meer ruimte kunt creëren.

Zodra je de deur opendoet, heb je bovenin toegang tot een uitgebreid bedieningspaneel en bescheiden display. Hierop kies je het gewenste wasprogramma. Heb je het servies weer gauw nodig, dan biedt het rappe Express Wash-programma uitkomst. Daarnaast is de zogeheten Hygiene Care-functie het vermelden waard. Door een hoge temperatuur van zeventig graden worden daarmee volgens Samsung nagenoeg alle bacteriën gedood. Na afloop van elk wasprogramma opent automatisch de deur, waarna er vochtige lucht kan ontsnappen. Ruim de droge vaat vervolgens uit.

Beko BDIN38560C

Wie een laag energieverbruik belangrijk vindt, schaft met de Beko BDIN38560C een zuinige inbouw-vaatwasser aan. Honderd wascycli resulteren in een stroomverbruik van slechts 55 decibel. Niet voor niets is dit witgoedproduct dan ook gecertificeerd met energielabel A. Mooi meegenomen is verder de hoge capaciteit van vijftien couverts. Kortom, je kunt ten opzichte van diverse andere vaatwassers in dezelfde prijsklasse nét wat meer servies kwijt. Een ander voordeel is het lage geluidsniveau van 42 decibel.

De binnenzijde bestaat uit drie lagen. Vul de bovenste lade met bestek, terwijl je een verdieping lager onder andere kopjes, glazen en schoteltjes kunt plaatsen. De onderste lade biedt plek aan borden en pannen. Deze veelzijdige vaatwasser telt flink wat wasprogramma's. Voor een vlug resultaat activeer je de Snel+-functie. Volgens Beko wast de BDIN38560C daarmee tot driemaal sneller. Verder heeft het apparaat een aparte cyclus om glazen als nieuw te laten blinken. Net zoals zo'n beetje alle hedendaagse vaatwassers opent ook dit model na afloop automatisch de deur. Op die manier kunnen met name plastic objecten beter drogen.

▼ Volgende artikel
Review: High On Life 2 schiet humoristisch scherp, maar technisch mis
© Squanch Games
Huis

Review: High On Life 2 schiet humoristisch scherp, maar technisch mis

High On Life bewees anno 2022 dat een humoristisch schietspel vandaag de dag bestaansrecht heeft. Genoeg bestaansrecht voor een volwaardig vervolg zelfs. High On Life 2 neemt een nog groter nakkie van hetzelfde spul. Verwacht een groter avontuur, meer bizarre vuurgevechten en een lachkick of twee, maar ook regelmatig een inkakker op het technische front.

We nemen het je niet kwalijk als je High On Life 2 niet aan hebt zien komen. Wij ook niet. Het eerste High On Life was succesvol genoeg, maar had ook prima op zichzelf kunnen blijven staan als one off. Des te meer nadat Justin Roiland, de oprichter van Squanch Games en prominent stemacteur in alle daar ontwikkelde games, in 2023 zijn banden met de studio verbrak. Dit kwam nadat Adult Swim - de studio achter Rick and Morty - de banden met hem verbrak wegens aanklachten van huiselijk geweld tegenover Roiland, ondanks dat de zaak werd geseponeerd wegens gebrek aan bewijs.

©Squanch Games

Dat voelt ergens nogal dubbel. Squanch’ eerste titel ‘post-Roiland’ is een vervolg op een game waar zijn stem en stijl onherroepelijk aan zijn verbonden. Het maakt de juiste toon vinden er vast niet makkelijker op. Desalniettemin: ditmaal dus geen Roiland, maar wel een tweede High On Life. Hetzelfde middel, nu op nieuw recept – al merk je dat lang niet altijd.

Doe maar een grammetje van het gebruikelijke

High On Life 2 is een vervolg in de puurste zin van het woord. De game blikt summier terug op het origineel en stort de speler linea recta in eenzelfde soort avontuur. Weer wil een kwaadaardige partij de mensheid tot drugs maken. Aan jouw stilzwijgende mensprotagonist om daar weer een stokje voor te steken. Gewapend met een boel bekende en nieuwe Gatliens – een ras bestaande uit pratende wapens met uiteenlopende persoonlijkheden – trekken we erop uit om ruimtegespuis aan gort te knallen.

Watch on YouTube

Het enige verschil is de kwaadaardige partij in kwestie. Dat blijkt ditmaal geen moordlustig ruimtekartel, maar een groot farmaceutisch bedrijf. Met propaganda en politieke inmenging pogen zij de mensheid te reduceren tot vee, zodat mensen ‘legaal’ tot drugs verpulverd mogen worden. Sommige plotpunten verwijzen vrij letterlijk naar de wandaden van politici en Big Pharma in real life, maar High On Life 2 duikt nooit te diep in de thematiek. Onderaan de streep is het verhaal wederom een excuus om veel grapjes en meta-referenties te maken.

Genoeg te lachen

Laten we wel wezen: je speelt High On Life 2 voornamelijk voor die grapjes. Het eerste deel voelde als een soort interactieve spin-off van Rick and Morty – niet zo gek ook met bedenker Roiland achter het stuur – en deel twee houdt dat gevoel stevig vast. Aan de lopende band stort de game je in rare ruimtescenario’s, met úren aan absurd en grofgebekt stemmenwerk. Het klinkt allemaal ontzettend Justin Roiland-esk, ondanks de afwezigheid van die geestesvader. Roilands stem hoor je nergens meer terug, maar zijn vaste motieven, meta-humor en stamelende toon worden naadloos doorgezet.

©Squanch Games

De rode draad van High On Life 2 houdt je snel 10 à 12 uur bezig. In die tijdsspan vindt de game genoeg momenten om een paar lachjes te winnen. De ene keer doet het dat met geïmproviseerde meta-referenties, de andere keer met onverwachte spelmechanieken, zoals een quiz over belastingontduiking of een verborgen DOS-spel in het hoofdmenu van je ruimtepak. Als je goed gaat op absurdistische cartoonseries, dan ga je ook gewoon weer lekker op High On Life 2.

Sneller, groter, Higher On Life

Maar goed, High On Life 2 moest als vervolgdeel toch minstens de grotere en diversere High On Life worden – en zo geschiedde. Gaandeweg introduceert High On Life 2 niet alleen meer wapens dan voorheen, maar ook een skateboard en een drietal hubwerelden om al skateboardend uit te pluizen. Radical. Jammer genoeg pakt niet elk addendum op de gevestigde formule even sterk uit.

©Squanch Games

De bijna volautomatische skateboardbesturing brengt de vele schietpartijen wat speelse dynamiek, een beetje vergelijkbaar met Sunset Overdrive. Door voortdurend te blijven skaten, veel te grinden en acrobatisch heen en weer te grijphaak-slingeren, ontwijk je veel schoten en zoef je snel van slachtoffer naar slachtoffer. Het voelt uiteindelijk aardig fluïde.

Over het schietwerk gesproken: dat kan er allemaal mee door. High On Life 2 is nog altijd geen kunstige dans à la Doom, maar met het skateboard krijgt de gunplay ironisch genoegtoch iets meer eigen gezicht. De snelle wendbaarheid combineert goed met uitbundige wapens en de mild chaotische shootouts. Bovendien legt het skateboard een bouwsteen voor snelle verplaatsing en platformuitdagingen, die weer vaker van pas komen in de drie grotere hubwerelden.

©Squanch Games

Laten het nou net die hubs zijn die minder overtuigen. Hier vinden we winkels, verzamelobjecten en optionele zijmissies, met daarover een dun gespreid laagje van platformpuzzeltjes en wat komische interacties. Conceptueel leuk bedacht, maar in de praktijk schiet de invulling van de werelden tekort. De overwegend lege hubs komen wat zielloos over en verkenning wordt maar zelden beloond met een leuke zijmissie of memorabele collectible. Zie het als een soort microdosering van een beter doordachte open spelwereld.

Een bad trip, technisch gezien

Squanch Games heeft duidelijk grotere ambities, maar de uitwerking laat vaak te wensen over. Dat wordt echter pas pijnlijk als we het over de techniek achter High On Life 2 hebben. Die vliegt, denkelijk te wijten aan de grotere schaal, met regelmaat vol op zijn bek. Zelden speelde ik een singleplayershooter die zo instabiel was. Op de consoles schijnt dat nog alleszins mee te vallen, maar de pc-versie van High On Life 2 is een zooitje.

©Squanch Games

De instabiliteit is lastig te isoleren. Het zit in alles. Van ontbrekende geluidseffecten en  afgekapte stemopnames tot door de grond clippen en harde crashes. In mijn 25 uur speeltijd is de game zeker tien keer abrupt uitgevallen. De ene keer in een doodnormaal menu, de andere keer tijdens een baasgevecht. Daarbovenop komen nog een handvol soft locks – momenten waarin een missie of specifieke opdracht door een fout plots niet meer te voltooien is.

Wanneer High On Life 2 draaiende blijft, draait de game verre van optimaal. Zelfs met een flinke laag DLSS-upscaling heeft het spel moeite om een stabiele 60 frames per seconde aan te leveren in 1440p, nota bene op een nog relatief beefy RTX 3090 en Ryzen 9 5950X. Toch verandert de gemiddelde schietarena of wat snel skateboardwerk uiteindelijk in een barrage van microstottering. Onder andere Steam en Reddit staan momenteel bol van de klaagzang over de slordige technische staat van de game. Geheel terecht.

©Squanch Games

Stel deze trip nog even uit

De technische mankement voelen extra wrang wanneer je inziet dat High On Life 2 ook niet bepaald een prachtgame is. De kleurrijke, lompe stijl heeft zijn eigen plakkerige charme, maar grafisch gezien is het geen hoogstandje. In de achterhaalde lichteffecten en vaak maar half ingeladen texturen zie je een B-titel van de vorige consolegeneratie terug. Dat past ergens prima bij de banale insteek van het spel, maar laat het dan op zijn minst redelijk draaien. Daarin schiet High On Life 2 gruwelijk tekort, in ieder geval rond de releaseperiode.

Met name door de technische staat is het lastig om High On Life 2 aan te raden. Al ben je nog zo’n liefhebber van het origineel of grove scifihumor in het algemeen; lachen wordt moeilijk als de game elk moment de geest kan geven. Sowieso doet iedereen er daarom goed aan om deze trip uit te stellen, in ieder geval totdat Squanch Games de broodnodige patches uitrolt. De grappen werken immers het beste als ze niet halverwege een zin wegvallen.

High On LIfe 2 is nu verkrijgbaar voor PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc. Op 20 april aanstaande komt de game ook uit op Nintendo Switch 2. Voor deze review is de game op een gedegen pc gespeeld.

Oké
Conclusie

Kijken we even om de technische kreukels heen – ervan uitgaande dat deze spoedig gladgestreken worden – dan is High On Life 2 op zijn minst een waardig vervolgdeel. Squanch Games nam her en der te veel hooi op de vork, maar ergens in die hooi zit ‘gewoon weer’ een dikke tien uur aan geinig ruimteavontuur verscholen. De grotere schaal wasn’t it, Chief, maar tijdens de rit landen er voldoende grapjes om de misplaatste ambities voor lief te nemen.

Plus- en minpunten
  • Vaak genoeg voldoende grappig
  • Skateboard versoepelt de formule
  • Meer variatie in wapens en content
  • Veelal overtuigend stemmenwerk
  • Grotere hubwerelden voelen zielloos
  • Technisch ontzettend slordig (zeker op pc)
  • Grafisch geen hoogstandje
▼ Volgende artikel
Destiny 2-update Shadow and Order met een kwartaal uitgesteld
Huis

Destiny 2-update Shadow and Order met een kwartaal uitgesteld

Shadow and Order, de langverwachte nieuwe update voor Destiny 2, is enkele weken voor release met een ruime drie maanden uitgesteld.

Shadow and Order stond eigenlijk gepland voor een release op 3 maart, maar zal nu pas op 9 juni uitkomen. Een grote verrassing voor fans van de game is dat niet, want ondanks dat de releasedatum naderde bleef het stil rondom het spel. Daarbij brengt Bungie, de ontwikkelaar van Destiny 2, op 5 maart ook al de nieuwe multiplayershooter Marathon uit.

Bungie heeft inmiddels dus bevestigd dat Shadow and Order op 9 juni zal verschijnen. "De update wordt aangepast en uitgebreid om forse quality-of-life-verbeteringen door te voeren en zal ook een nieuwe naam krijgen."

View post on X

Veel meer details werden niet gegeven, maar Bungie laat weten dat er dichterbij de releasedatum meer informatie bekend wordt gemaakt. Eerder werd al gemeld dat de dlc nieuwe 'Weapon Tier Upgrading' zal bevatten, alsmede Pantheon 2.0. Zover bekend wordt dit alles via een gratis update geleverd.

De uitbreiding maakt onderdeel uit van een vorig jaar begonnen, meerjarige verhaal-arc genaamd The Fate Saga. Bungie meldde daarbij dat Destiny 2 elk jaar twee betaalde verhalende updates en twee gratis updates krijgt. Shadow and Order - of hoe de update straks ook gaat heten - zal dus gratis zijn.

Destiny 2 kampt al geruime tijd met dalende spelersaantallen en veel klachten van fans. De hierboven genoemde nieuwe jaarlijkse structuur van de game was een poging van Bungie om fans weer tevreden te stellen, maar vooralsnog lijkt dat niet echt te lukken - en dit uitstel zal ook niet helpen.

Bungie komt binnenkort met Marathon

Zoals gezegd staat er binnenkort wel een nieuwe game van Bungie op stapel, namelijk Marathon. Dat is een player-versus-player extraction-shooter met een sciencefictionthema. In de game besturen spelers een soort futuristische huurmoordenaars die ook wel Runners worden genoemd. Spelers verkennen een verloren kolonie op de planeet Tau Ceti IV en vechten het tijdens het verzamelen van loot tegen elkaar uit. Er kan in teamsverband of alleen gespeeld worden.

De game komt op 5 maart naar PlayStation 5, Xbox Series X en S en Steam. De standaard editie gaat 39,99 euro kosten. Mensen die de game aanschaffen, krijgen het gehele jaar door nieuwe content voorgeschoteld, inclusief nieuwe maps en evenementen. Vanaf 26 februari tot en met 2 maart wordt er daarnaast een open bèta voor de game gehouden. Deze 'server slam' is bedoeld om de servers te testen voordat het spel uitkomt.