ID.nl logo
Consumenten testen: de Philips 5000 Series Blender - Betrouwbare keukenpartner
© Philips
Huis

Consumenten testen: de Philips 5000 Series Blender - Betrouwbare keukenpartner

Een blender is altijd handig, maar je zit natuurlijk niet te wachten op niet-gepureerde stukjes of ellenlange schoonmaaksessies. Met de Philips 5000 Series Blender heb je daar geen last van: de krachtige motor maalt alles fijn en de automatische schoonmaakfunctie bespaart je veel tijd en moeite. Wat vindt het Review.nl Testpanel van deze blender? Je leest het in dit artikel.

Partnerbijdrage - In samenwerking met Philips

Eerst even iets over het apparaat zelf. De 5000 Series is een stevige jongen onder de blenders. Dat komt door de ProBlend Plus-motor die in het apparaat is gebouwd. De motor levert maar liefst 1200 watt, twintig procent meer dan z'n voorganger. Daarmee maal je zonder problemen zelfs de hardste ingrediënten als bevroren fruit, ijsblokjes en noten razendsnel fijn.

De vernieuwde messen helpen daar natuurlijk ook bij. Ook de messen komen uit de ProBlend-serie. Ze zijn langer én scherper dan bij andere blenders. Zo mis je nooit meer een ingrediënt en hoef je niet bang te zijn voor stukjes in je soep, saus of smoothie. De geribbelde mengbekers helpen bij de circulatie: zo krijg je een ideale draaikolk en het perfecte resultaat. En het beste is: alle onderdelen kunnen worden losgemaakt, en kunnen zo de vaatwasser in. 

©Philips

Ook als je een smoothie of saus maakt voor het hele gezin, heb je aan de 5000 Series een goede. De bijgeleverde kan heeft een inhoud van twee liter, waarvan je driekwart kunt gebruiken voor de ingrediënten. Zo heb je in een mum van tijd een gezonde smoothie voor de hele familie. Met de handige stamper duw je bovendien alle ingrediënten in elkaar. Extra vloeistof toevoegen is bijna niet nodig, zó goed worden de producten vermalen.

Bovendien houd je altijd de controle met de variabele standen: je kunt de snelheid makkelijk aanpassen met de handige draaiknop. Ook beschikt de blender over een puls-stand, voor als je net even een beetje extra power nodig hebt.

Ben je klaar? Dan activeer je met een druk op de knop het automatische reinigingsprogramma. Voeg wat warm water en een beetje afwasmiddel toe, en de machine doet de rest.

Tot zover de specificaties. Wat vindt het Review.nl Testpanel van de Philips 5000 Series Blender? Dat lees je hieronder.

Algemeen

Natuurlijk draait het bij een blender vooral om het gebruiksgemak, maar laten we eens beginnen met het gebruik in algemene zin. Dat begint al bij de looks: "Ik vind hem er een stuk mooier uitzien dan oudere versies," zegt een tester, en een ander is het daarmee eens: "Het is ook nog eens een mooi design voor in de keuken."

Waar veel blenders nog weleens instabiel kunnen staan, is dat bij de 5000 Series absoluut niet het geval: "Hij staat stevig en stabiel op het aanrecht, mede door de zuignappen aan de onderkant." "Misschien wel het handigste kenmerk zijn de zuignappen," beaamt een ander, "die ervoor zorgen dat de blender stevig op zijn plek blijft staan."

Verder wordt de ruime, glazen kan als voordeel genoemd. "De stevige beker is erg groot en voelt goed aan, en dankzij de stevige messen kun je alle ingrediënten erin gooien." Dat benoemt een andere tester ook: "De grote kan is niet alleen mooi om te zien, maar absorbeert ook nog eens geurtjes."

Kracht

Uiteindelijk gaat het natuurlijk om het resultaat, en ook dat mag er bij de 5000 Series zijn. "Met zijn krachtige motor en drie standen is deze blender in staat om alles moeiteloos glad te maken: zelfs bevroren fruit en ijsblokjes worden met gemak gecrusht."

Dat beaamt een andere tester: "De motor is indrukwekkend, hij verpulvert ijs en bevroren fruit in een paar seconden en zorgt voor zijdezachte smoothies zonder klontjes." En een derde tester: "Soepen en smoothies hebben geen stukjes meer, en bevroren fruit en groenten worden met gemak fijngemalen."

Gebruiksgemak

Ook los van de krachtige motor is de Philips 5000 Series Blender makkelijk in gebruik. Zo wordt bijvoorbeeld de bijgeleverde stamper genoemd, waarmee je de ingrediënten op een veilige manier kunt aandrukken. "Je kunt hem in de kan steken om een luchtbel weg te krijgen zonder dat hij de messen raakt. Dat werkt ideaal!'

Het schoonmaken van de blender is een fluitje van een cent. "Met wat water en zeep en één druk op de knop maak je de blender schoon," zegt een tester. "Een uitkomst als je geen vaatwasser hebt." Daar is een andere reviewer het mee eens: "Hij is erg makkelijk schoon te maken, ook omdat bijna alle onderdelen los te schroeven zijn en in de vaatwasser kunnen."

Wat het geluid betreft, waren de meningen ietwat verdeeld. Een aantal testers vond de 5000 Series toch nog wat veel geluid maken, maar voor de meeste reviewers viel het juist mee: "Je hoort hem natuurlijk wel, maar dat mag ook. Het is zeker niet extreem luid."

Tot slot wordt de bijgeleverde app nog als voordeel genoemd: "De app, waar tips en recepten in staan, is ook erg handig."

Ontdek de Philips 5000 Series Blender

op Kieskeurig.nl

Conclusie

Een blender is een handig apparaat, maar een machine vinden die krachtig is, niet te veel geluid maakt, mooi op het aanrecht staat en ook nog eens zijn werk goed doet, is niet eenvoudig. Volgens het testpanel maakt de Philips 5000 Series een goede kans om als beste allrounder uit de bus te komen.

De krachtige motor wordt veel genoemd, en veel testers noemen het gladde resultaat, zonder stukjes. De bijgeleverde stamper zorgt voor een extra zacht resultaat. Natuurlijk maakt het apparaat geluid, maar voor veel testers bleef dat nog ruimschoots binnen de perken. Ook het schoonmaakgemak werd als voordeel beschouwd. Daarbij werden zowel de ingebouwde automatische functie als de vaatwasserbestendige onderdelen genoemd.

Al met al is de Philips 5000 Series Blender een mooi en krachtig apparaat met veel fijne functies, getuige ook de 8,6 die het Review.nl Testpanel als gemiddeld eindcijfer heeft gegeven. Om af te sluiten met de woorden van een van de reviewers: "Voor mij voelt het alsof er aan alle details is gedacht. Het is een mooie toevoeging in de keuken."

▼ Volgende artikel
Slachtoffers Odido-datalek hebben geen automatisch recht op compensatie
Huis

Slachtoffers Odido-datalek hebben geen automatisch recht op compensatie

Telecombedrijf Odido laat weten dat mensen geen automatisch recht op compensatie hebben nadat hun gegevens via een datalek afgelopen week op straat zijn gekomen.

In het weekend van 7 en 8 februari vond een cyberaanval plaats op de website van Odido, waarbij criminelen toegang kregen tot een klantcontactsysteem. De criminelen hebben een bestand kunnen downloaden met daarop gegevens van klanten. Het zou om gegevens van mogelijk 6,2 miljoen klanten kunnen gaan.

Onder de gegevens die zijn gestolen, vallen mogelijk de volledige naam, het adres en de klantnummers van klanten. Ook de mobiele nummers, IBAN-rekeningnummers, geboortedata, e-mailadressen en identificatiegegevens (waaronder rijbewijs- en paspoortnummers) kunnen zijn buitgemaakt.

Odido benadrukte kort na het lek dat er geen scans van identiteitsbewijzen zijn gelekt, noch wachtwoorden, factuurgegevens of belgegeven. Mensen kunnen daarbij gebruik blijven maken van de diensten van Odido, maar er wordt wel aangeraden dat klanten alert zijn op vreemde sms'jes of e-mails, zeker als daar links in staan.

Geen automatisch recht op compensatie

Op een speciale pagina met informatie over het datalek heeft Odido inmiddels meer informatie gegeven over het lek en diverse vragen beantwoord. Er staat ook een vraag en antwoord bij over mogelijke compensatie voor klanten wanneer data van de klant is gelekt.

Odido schrijft: "Een datalek geeft niet automatisch recht op compensatie. Onze inspanningen zijn er momenteel op gericht om juist te voorkomen dat klanten op enige manier schade zouden ondervinden als gevolg van dit incident. We hebben klanten proactief geïnformeerd zodat zij extra alert kunnen zijn op eventueel verdachte signalen. Dit is in lijn met het advies van het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) van de Rijksoverheid."

Het antwoord vervolgt: "Het CMI benadrukt bovendien dat niet automatisch sprake is van identiteitsfraude of dat met de gestolen gegevens identiteitsfraude kan worden gepleegd. Ook meldt het CMI dat met de betrokken gegevens niet zomaar een lening, bankrekening of telefoonabonnement kan worden afgesloten. Ook kan er geen nieuw identiteitsbewijs mee worden aangevraagd. Daarvoor zijn immers extra controles nodig, zoals een echt identiteitsbewijs, je DigiD of de inloggegevens van je bank."

Op de website staat nog een vraag over compensatie, met daarbij nadrukkelijk vermeld dat sommige 'cybersecurity-experts' claimen dat men recht heeft op compensatie. Ook daarop wordt gemeld dat "een datalek geen automatisch recht op compensatie geeft".

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series –The Night Agent en 56 Days
Huis

Streamtips: nieuwe films en series –The Night Agent en 56 Days

De streamingdiensten staan weer vol met nieuwe releases. Geen stress, wij hebben het kaf van het koren gescheiden. Zo weet je precies welke films en series je deze week niet mag missen.

Prometheus | Netflix | 16 februari

Prometheus, regisseur Ridley Scotts Alien-prequel, speelt zich af in de late 21e eeuw. Een team van wetenschappers onder leiding van Dr. Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) reist af naar een planeet waar zich mogelijk de stichters van het menselijk ras bevinden. Uiteraard heeft hun uitstapje rampzalige gevolgen. Prometheus heeft nooit zo’n beklemmende, bloedstollende sfeer als Alien, maar is zeker spannend genoeg om je aandacht vast te houden en is bovendien echt een plaatje om naar te kijken.

56 Days (seizoen 1) | Amazon Prime Video | 18 februari

In de gloednieuwe thrillerserie 56 days kruipen Dove Cameron en Avan Jogia in de huid van Ciara Wyse en Oliver Kennedy, twee mensen die een passievolle relatie beginnen nadat ze elkaar in de supermarkt hebben ontmoet. 56 dagen na hun ontmoeting, wordt er een onherkenbaar lichaam ontdekt en vreest de politie dat hun turbulente liefdesverhaal is uitgemond in moord. Hoe dieper ze in de zaak duiken, hoe meer grimmige geheimen worden onthuld.

Watch on YouTube

The Night Agent (seizoen 3) | Netflix | 19 februari

Het derde seizoen van The Night Agent (niet te verwarren met The Night Manager, te zien op Amazon Prime Video) is vanaf deze donderdag te zien op Netflix. The Night Agent is gebaseerd op het gelijknamige boek van Matthew Quirk en volgt FBI-agent Peter Sutherland (Gabriel Basso). Tijdens zijn nachtdienst krijgt hij een telefoontje waarmee hij in een gevaarlijke samenzwering rond een mol in het Witte Huis belandt. Hij stort zich in een jacht op de verrader, terwijl hij voormalig tech-CEO Rose Larkin (Luciane Buchanan) beschermt tegen de mensen die haar oom en tante hebben vermoord.

Watch on YouTube

Once Upon a Time in the West | Netflix | 20 februari

Een van de beste westerns ooit gemaakt, Once Upon a Time in the West, verschijnt deze vrijdag op Netflix. Deze klassieker van regisseur Sergio Leone begint op een treinstation in het stadje Flagstone, waar een mysterieuze man met een mondharmonica (Charles Bronson) heeft afgesproken met de huurling Frank (Henry Fonda). Frank is echter nergens te bekennen en heeft drie handlangers gestuurd die ‘Harmonica’ opwachten. Geen van de drie komt levend uit de confrontatie en Harmonica raakt verwikkeld in de machtsstrijd rondom de meedogenloze opmars van de spoorwegen en outlaws. Once Upon a Time in the West is vanwege zijn trage, sfeervolle stijl en iconische muziek van Ennio Morricone absoluut het kijken waard voor elke filmliefhebber.

Watch on YouTube

The Addams Family | Netflix | 20 februari

The Addams Family is gebaseerd op de strip van Charles Addams en volgt de bizarre titulaire Addams-familie: Gomez, Morticia, hun kinderen Pugsley en Wednesday, Uncle Fester, Grandma Addams, hun butler Lurch en de lopende hand Thing. Deze animatiefilm uit 2019 richt zich vooral op de twee kinderen, terwijl zij zoeken naar een manier om zichzelf te zijn. Gomez bereidt Pugsley voor op de "Sabre Mazurka", een zwaardvechtceremonie die elke Addams moet ondergaan, maar hij bakt er niks van. Ondertussen is Wednesday benieuwd naar de andere meisjes van haar leeftijd en begint ze, tot de schrik van haar moeder, zelfs kleur te dragen. Deze versie van The Addams Family bereikt niet de hoogtes van de live-action verfilming uit de jaren negentig, maar is toch vermakelijk om naar te kijken.