ID.nl logo
Huis

Zijn routers met ingebouwde antivirus een goede ontwikkeling?

Fabrikanten voegen steeds meer functies toe aan hun routers, met ingebouwde antivirussoftware als nieuwste toevoeging. Kunnen de losse, dure softwarepakketten de deur uit door routers met ingebouwde antivirus, of is het vooral een commerciële toevoeging waarvan de bijdrage aan de beveiliging tegenvalt? PCM vraagt het de experts.

Eddy Willems, beveiligingsexpert G Data antivirus

©PXimport

“Ja, want het is een extra beveiligingslaag. Ik ben er daarom zeker niet op tegen, want het is (voor consumenten en bedrijven) nuttig om zo veel mogelijk beveiligingslagen te hebben. Een router met ingebouwde antivirussoftware voegt zo’n laag toe en heeft daarom meerwaarde. Maar mensen of bedrijven die beweren dat deze ontwikkeling ‘alles oplost’, hebben niets begrepen van beveiliging. Spijtig genoeg hoor je het nog vaak. Maar antivirussoftware in je router kan niet alles opsporen. Een antiviruspakket installeren op je computer of ander (mobiel) apparaat blijft de hoogste prioriteit hebben omdat er meer en meer encryptie gebruikt wordt.”

Robert den Drijver, directeur Symantec Benelux

©PXimport

“Ja, tegenwoordig staan huizen boordevol met slimme apparaten en hebben consumenten beveiliging nodig om hun hele huis te beschermen. Het veiligste thuisnetwerk begint immers met de router. Weinig mensen weten dat een aangesloten apparaat hackers makkelijk toegang kan geven tot het thuisnetwerk, en malware en botnet-aanvallen kan uitvoeren zonder dat de consument dit doorheeft. Nieuwe routers gefocust op beveiliging dienen daarom als poortwachter om gebruikers te informeren over verdachte activiteiten. Router-beveiliging is extra bescherming naast de noodzakelijke beveiliging van pc, tablet en smartphone voor thuis en onderweg. Want hackers blijven hun methoden ontwikkelen en wij willen hen hierin voorblijven.”

Edmond Varwijk, IT-journalist

©PXimport

“Ja, omdat het delen van dreigingsinformatie tussen de componenten in het netwerk, de beveiliging versterkt. Het moet dus niet stoppen bij de router en ook niet bij antivirus. Wat je nu ziet, is dat het vooral een commercieel vehikel is om extra geld te verdienen en klanten aan jouw ecosysteem te binden. Dat moet dus juist niet. Bouw een open systeem (STIX-TAXII) om vrij dreigingsinformatie met alle componenten te delen. De vrijheid van de consument om te kiezen is noodzakelijk voor het vertrouwen en goed voor de innovatie.”

Irene Seuren, lezer

©PXimport

“Nee, wat mij betreft niet. Fabrikanten wekken met de naam antivirus een verkeerde indruk, namelijk dat je met zo’n router je (betaalde) antiviruspakket de deur uit kunt doen. Dat zou ik niet doen, de antivirus van een router is beperkter in mogelijkheden en qua systeem meer gesloten – en dus lastiger te testen. Een ander heikel punt is dat er vaak gewerkt wordt met een abonnementsmodel, waarbij je na één of meerdere jaren moet betalen voor antivirus op je router. Volgens mij kun je je geld beter uitgeven aan een degelijk antiviruspakket dat uitgebreid getest is en ál je apparaten beschermt.’’

▼ Volgende artikel
Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus
Huis

Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus

Sony heeft bekendgemaakt welke spellen deze maand aan de gamecatalogus voor PlayStation Plus Extra- en Premium-leden worden toegevoegd, en Resident Evil Village is er een van.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Het lijkt geen toeval dat de game naar de catalogus komt, want eerder bleek al dat Village deze maand ook op Xbox Game Pass verschijnt. Daarbij zal eind februari het negende deel in de reeks, Resident Evil Requiem, uitkomen, dus dit is het ideale moment om nog even het geheugen op te frissen met Village, dat het achtste deel in de horrorfranchise betreft.

Deze games komen op 20 januari naar PS Plus Extra en Premium:

Andere spellen die vanaf 20 januari worden toegevoegd, zijn onder andere Like a Dragon: Infinite Wealth, A Quiet Place; The Road Ahead, de oorspronkelijke Ridge Racer en Art of Rally. Voor de duidelijkheid: de moderne spellen op onderstaande lijst zijn speelbaar voor alle PlayStation Plus Extra- en Premium-leden, de klassieke game is alleen voor Premium-leden bestemd.

  •        Resident Evil Village (PS5 / PS4)

  •        Like a Dragon: Infinite Wealth (PS5 / PS4)

  •        Expeditions: A MudRunner Game (PS5 / PS4)

  •        A Quiet Place: The Road Ahead (PS5 / PS4)

  •        Darkest Dungeon 2 (PS5 / PS4)

  •        The Exit 8 (PS5 / PS4)

  •        Art of Rally (PS5 / PS4)

  •        A Little to the Left (PS5 / PS4)

Deze game komt op 20 januari naar PS Plus Premium:

  • Ridge Racer

Meer informatie over deze games valt te vinden op PlayStation Blog.

View post on X
▼ Volgende artikel
Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend
Huis

Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend

Amazon Prime Video en Sony hebben bekendgemaakt wie de rol van hoofdpersonage Kratos in de aankomende God of War-televisieserie gaat spelen. Het gaat om Ryan Hurst.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Hurst is onder andere bekend voor zijn rol als Opie Winston in de serie Sons of Anarchy. Gamers zullen hem wellicht vooral kennen voor een rol die hij al in het spel God of War Ragnarök heeft gespeeld. Daarin vertolkte hij namelijk de rol van Thor, waar hij zelfs een BAFTA-nominatie voor ontving. In de tv-serie zal hij dus niet Thor, maar Kratos zelf spelen.

Er kwam ook een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

God of War meets God of War Ragnarök

De beschrijving maakt duidelijk dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Tot slot doen er ook al geruchten de ronde over wie Thor in de tv-serie gaat spelen, aangezien Hurst natuurlijk al de rol van Kratos vertolkt. Dat zal mogelijk Olafur Darri Olafsson worden, een Amerikaans-IJslandse acteur.

View post on X