ID.nl logo
Huis

Skype 4

Skype is niet meer weg te denken als we het over voip hebben. Onlangs is een nieuwe versie gelanceerd met een gloednieuwe interface en diverse verbeteringen.

De interface van Skype 4 is totaal omgegooid. Alle data is nu te vinden in één venster. Links ziet u uw contactenlijst en rechts van het venster kunt u gesprekken, berichten en andere notificaties zien binnenkomen. De nieuwe interface is wel even wennen. Gelukkig kunnen ervaren skypers ook kiezen voor de klassieke weergave en kan de interface gesplitst worden in twee vensters, waarbij één venster voor de gesprekken bedoeld is.

Videogesprekken kunnen nu in één keer geïnitieerd worden. In de voorgaande versie was het noodzakelijk om eerst een normaal gesprek te beginnen en vervolgens over te stappen op de videomodus. Ook kunnen videogesprekken volledig op het scherm worden getoond, waarbij de videokwaliteit zich automatisch aanpast aan de beschikbare bandbreedte van uw internetverbinding. We hebben Skype 4 op twee internetverbindingen getest met een snelheid van 5 Mbit/s. De volledige schermweergave van het videogesprek is van redelijk goede kwaliteit. Als we overstappen op een 512-kbit/s lijn wordt de kwaliteit aanzienlijk minder, maar de situatie blijft werkbaar. Wel is het jammer dat het nog steeds niet mogelijk is om een derde persoon uit te nodigen in een videogesprek. De geluidskwaliteit van de normale audiogesprekken zijn verbeterd dankzij een nieuwe codec. Af en toe is er wel enige vertraging, maar over het algemeen werkt dit prima.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • gratis

  • prima videogesprekken

  • verbeterde audio

  • nieuwe interface is wennen

  • weinig nieuws

Natuurlijk kunt u nog steeds tegen betaling bellen naar vaste en mobiele telefoons, een extra service die maar weinig mensen zullen gebruiken. Met name het 'gratis' bellen van Skype is natuurlijk interessant. Skype 4 is flink verbeterd als we kijken naar zijn voorgangers, maar we hadden graag nog meer nieuwe mogelijkheden gezien.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!