ID.nl logo
Huis

Nero Linux 3.5

Linux distributies bevatten natuurlijk programma's voor het branden van cd's en dvd's. Maar ook Nero draait tegenwoordig onder Linux. Reden genoeg om daar eens naar te kijken.

Wie bij Nero voor Linux een zelfde uitgebreide verzameling programma's verwacht als bij de Windows versie, komt bedrogen uit. Nero voor Linux is een brandprogramma. Alle extra programma's voor het bekijken, bewerken en beheren van multimedia bestanden schitteren door afwezigheid. Enerzijds is dat een zegen, want Nero voor Linux is hierdoor een compact programma voor een schappelijke prijs. Anderzijds zullen verstokte Nero gebruikers bij de Linux versie die extra tools wel missen.

Nero voor Linux draagt het versienummer 3.5 en deze versie is afgeleid van Nero 7 voor Windows. Het installeren is een peulenschil: je kunt een .rpm of .deb package downloaden voor zowel 32-bit als 64-bit Linux. Nero werkt op alle moderne Linux distributies; wij hebben het getest op een Fedora systeem met een HP dvd-schrijver en een Ubuntu systeem met Optiarc dvd-schrijver. Op beide systemen werkt Nero vlekkeloos - alleen moesten we op het Fedora systeem wel eerst de permissies op enkele device files goed zetten. Dit is echter aan de Fedora distributie te wijten.

De gebruikersinterface van Nero is exact hetzelfde als bij de Windows versie. Dat resulteert in een erg gebruikersvriendelijk programma waarmee u heel snel aan de slag kunt om cd's, dvd's en zelfs blu-ray of hd-dvd schijven mee te branden. U kiest een type cd of dvd (bijvoorbeeld een Audio CD, DVD-Video of bootable DVD-ROM) en daarna sleept u de content vanuit een bestandenlijst in de compilatie. Bij het branden kunt u ook de Image Recorder gebruiken om eerst een ISO of Nero image te maken.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • erg gebruikersvriendelijk

  • betrouwbaar brandprogramma

  • andere Nero tools ontbreken

Nero Linux blinkt uit door z'n goede werking en eenvoudige bediening. Als Nero ook de andere tools onder Linux laat draaien, dan worden we helemaal gelukkig.Processor (minimaal benodigd)Intel Pentium 3Processorsnelheid (minimaal benodigd)800 MHzHoeveelheid RAM (minimaal benodigd)128Besturingssysteem (minimaal benodigd)Linux
Omvang in MB (minimaal benodigd)50Downloadversie beschikbaarjaDemoversie beschikbaarjaOndersteunde brandformatenHD-DVD
Blu-Ray
DL-DVD+/-RW
DVD+RW
CDRW
CDRW + DVD-ROM Combo
DVD multiwriter
DVD +/- RW
Extern
Extra functionaliteitSupported Distributions: Red Hat Enterprise Linux 4 SuSE Linux 10.0 Fedora 4 Debian GNU/Linux 3.1 Ubuntu 5.10 Linspire 6.0.x

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur

Gisteren kondigde Nintendo aan dat er vandaag een Nintendo Partner Direct uit wordt gezonden. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream begint dus om 15:00 uur Nederlandse tijd, en duurt zo'n dertig minuten. Nintendo zendt de Direct uit op YouTube, en je kunt de stream ook hieronder bekijken.

Watch on YouTube

Over de inhoud is vooralsnog nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars Outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: ReFantazio.

Voor de Partner Direct duiken ook nieuwe interessante geruchten op. Zo stelt insider Nate the Hate - die ook het bestaan van de Partner Direct heeft onthuld - dat de Switch 2-versie van Final Fantasy 7: Rebirth getoond gaat worden. Ook heeft hij gezegd dat Black Myth: Wukong naar het platform gaat komen. Anderzijds is er ook een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een Hollow Knight Switch 2 Edition (via NintendoEverything) die we mogelijk dus ook gaan zien.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst
Huis

Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst

Blizzard heeft de toekomst van hun shooter Overwatch 2 uit de doeken gedaan. De game heet vanaf nu simpelweg 'Overwatch', en er staat veel content op stapel dit jaar.

De eerste Overwatch was erg populair en werd in 2022 vervangen door Overwatch 2. Die game wist minder gemakkelijk een groot publiek te bereiken, maar de afgelopen jaren heeft men bij Blizzard hard gewerkt aan verbeteringen.

Watch on YouTube

Reign of Talon

Dit moet allemaal samenkomen dit jaar, zo werd tijdens een livestream gisteren onthuld. Overwatch 2 zal weer bekendstaan als Overwatch, en het gehele jaar staat in het teken van een verhaal genaamd Reign of Talon. Dat bestaat uit zes seizoenen, waarvan het eerste seizoen op 10 februari van start gaat. In 2027 begint vervolgens weer een nieuw verhaal.

Dit jaar komen er ook toen nieuwe speelbare helden beschikbaar. In het eerste seizoen komen er meteen vijf uit. Drie daarvan - de tank Domina, de damage hero Emre en de support Mizuki, zijn verbonden aan Talon. Twee helden die aan de kant van Overwatch staan zijn Anran (damage) en Jetpack Cat (support).

Watch on YouTube

Waarom geen Overwatch 2 meer?

De game wordt volgens Blizzard hernoemd naar Overwatch omdat de game meer dan een nummer is: "Het is een levend universum dat blijft groeien, verrassen en spelers van overal ter wereld samenbrengt. Dit jaar wordt een enorm keerpunt in hoe de ontwikkelaar de toekomst van Overwatch voor zich ziet, dus we halen de '2' weg en gaan door als 'Overwatch'."

Nog meer Overwatch

Verdere verbeteringen zijn onder andere vernieuwde menu's en snellere navigatie. Ook komt er een nieuwe 3D-lobby waar spelers als hun helden kunnen socializen. Daarnaast zal in de loop van aankomend voorjaar ook een Nintendo Switch 2-versie verschijnen. De game is verder op pc, PlayStation, Xbox en de eerste Switch speelbaar. Meer informatie over alle aankondigingen rondom Overwatch is op de officiële website te vinden.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.