ID.nl logo
Huis

Kerstspecial: 9 Tips voor Windows Vista!

Speciaal voor de kerstdagen hebben we negen tips en trucs voor Windows Vista.Snel vensters wisselen


U kunt Vista zo instellen dat Windows van venster wisselt als u dit venster aanwijst met de muiscursor. Open het configuratiescherm en dubbelklik in de klassieke weergave op Toegankelijkheidscentrum. Vervolgens klikt u op De muis eenvoudiger in gebruik maken. Vink vervolgens de optie Een venster activeren door er met de muis overheen te zweven aan. Wanneer er nu meerdere vensters in beeld zijn, dan zal het venster dat u met de muiscursor aanwijst, actief worden.

Pad kopieren
Wilt u in een programma een bestand openen dat al in de Verkenner openstaat? In Vista kunt u eenvoudig het volledige pad naar dit bestand kopieëren en vervolgens in het venster Openen plakken.

Houd in de Verkenner Shift ingedrukt en rechtsklik op het bestand. Kies vervolgens Als pad kopieren. In het venster Openen van een willekeurig programma kunt u vervolgens dit pad plakken met Ctrl+V. Uiteraard kunt u het pad ook als tekst in bijvoorbeeld een Word-document plakken.

Bestandsnaam proces
Een handige verbetering in het Taakbeheer in Vista is dat u kunt zien vanaf welke locatie een proces wordt uitgevoerd. Handige informatie als u bijvoorbeeld ongewenste programma's wilt verwijderen. U moet de weergave wel zelf aanzetten.

Open het Taakbeheer (rechtsklikken op de taakbalk en Taakbeheer kiezen) en open het tabblad Processen. Klik in het menu op Beeld en kies Kolommen selecteren. Zet vervolgens een vinkje bij Pad naar image en klik op OK.

Snel zoeken
De Verkenner van Vista kan automatisch de cursor naar het zoekveld brengen als u begint met typen. Om deze mogelijkheid in te schakelen, klikt u op de knop Organiseren en kiest u Map- en zoekopties. Vervolgens opent u het tabblad Weergave en zoekt u de optie Tijdens typen in lijstweergave. Selecteer Automatisch in zoekvak typen. U verliest hiermee wel de handige mogelijkheid om de selectie automatisch naar bestanden te brengen die aan het door u ingetikte woord voldoen.

Meer bestandstypen indexeren
Een belangrijke verbetering in Vista ten opzichte van XP is de bestandsindexering, waarmee u razendsnelle zoekopdrachten uitvoert. Omdat indexeren het systeem merkbaar kan vertragen, worden niet alle bestandstypen geindexeerd. Dat kan lastig zijn. Gelukkig kunt u bestandstypen toevoegen aan de indexering.

Tik in het zoekveld van het startmenu index en druk op Enter. Het venster Opties voor indexeren verschijnt. Klik op Geavanceerd en open het tabblad Bestandstypen. Controleer of de extensie van uw bestandstype al in de lijst staat en vink hem eventueel aan. Mocht de extensie niet bestaan, tik hem dan in het veld en klik op Nieuwe extensie toevoegen. U kunt er ook voor kiezen om de inhoud van bestanden te indexeren.

Pictogrammen vergroten
Wanneer u in de Verkenner van Vista de pictogrammen wilt vergroten of verkleinen, dan hoeft u niet op de knop Beeld te klikken en een afmeting te kiezen. U kunt ook een pictogram aanklikken, Ctrl indrukken en vervolgens aan het scrollwieltje op de muis draaien. De Pictogrammen worden nu vergroot of verkleind, waarbij er meer afmetingen mogelijk zijn dan via de knop Beeld.

Processor kiezen
Wanneer u Vista op een systeem met meerdere processor(kernen) draait, zal Vista een proces automatisch toekennen aan een processor. Via het Taakbeheer kunt u een proces aan een bepaalde processor toekennen. U doet dat via Affiniteit instellen. U kunt met een commando programma's ook laten starten op een processor.

Kopieer hiervoor de snelkoppeling naar een programma en rechtsklik erop. Kies Eigenschappen. In het veld Doel plakt u c:\windows\system32\cmd.exe /C start /affinity 1 voor wat al in het veld staat. Affinity 1 koppelt het proces aan de eerste processor(kern) in uw systeem, 2 aan de tweede, etc. Wanneer u bijvoorbeeld iTunes wilt starten op de eerste processor, dan gebruikt u een opdracht zoals: C:\Windows\System32\cmd.exe /C start /affinity 1 C:\programmas\itunes\itunes.exe.

Helaas werkt de opdracht niet met mappen met spaties, dus u kunt C:\program Files niet gebruiken voor uw programma's.

Geen klikgeluid
Telkens wanneer u een handeling uitvoert in de Verkenner of in Internet Explorer, hoort u een irritant klikgeluidje. Gelukkig kunt u dit geluid uitschakelen via de geluidsinstellingen van Windows. Tik mmsys.cpl in het zoekveld van het startmenu en druk op Enter. Vervolgens opent u het tabblad Geluiden en klikt u onder het kopje Windows Verkenner op Navigeren beginnen. Verander de keuze in geen en klik op OK.

IE-pictogram op bureaublad
In oudere versies van Windows had Internet Explorer een speciaal pictogram op het bureaublad. In Vista kunt u natuurlijk een snelkoppeling op het bureaublad plaatsen, maar het echte pictogram is geen snelkoppeling. Zo kunt u rechtsklikken op dit pictogram om bijvoorbeeld de internetopties te openen.

Om dit speciale pictogram in Vista op het bureaublad te tonen, moet u de register-editor openen. Open de sleutel [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer. Maak in deze sleutel de sleutel HideDesktopIcons en in deze sleutel de sleutel NewStartPanel. Vervolgens maakt u in die laatste sleutel de DWORD-waarde {871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} met als waardegegevens 0 aan. Sluit de register-editor, breng het bureaublad in beeld en druk op F5 om het bureaublad te verversen. Het IE-pictogram zal nu verschijnen.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.