ID.nl logo
Huis

Kerstspecial: 9 Tips voor Windows Vista!

Speciaal voor de kerstdagen hebben we negen tips en trucs voor Windows Vista.Snel vensters wisselen


U kunt Vista zo instellen dat Windows van venster wisselt als u dit venster aanwijst met de muiscursor. Open het configuratiescherm en dubbelklik in de klassieke weergave op Toegankelijkheidscentrum. Vervolgens klikt u op De muis eenvoudiger in gebruik maken. Vink vervolgens de optie Een venster activeren door er met de muis overheen te zweven aan. Wanneer er nu meerdere vensters in beeld zijn, dan zal het venster dat u met de muiscursor aanwijst, actief worden.

Pad kopieren
Wilt u in een programma een bestand openen dat al in de Verkenner openstaat? In Vista kunt u eenvoudig het volledige pad naar dit bestand kopieëren en vervolgens in het venster Openen plakken.

Houd in de Verkenner Shift ingedrukt en rechtsklik op het bestand. Kies vervolgens Als pad kopieren. In het venster Openen van een willekeurig programma kunt u vervolgens dit pad plakken met Ctrl+V. Uiteraard kunt u het pad ook als tekst in bijvoorbeeld een Word-document plakken.

Bestandsnaam proces
Een handige verbetering in het Taakbeheer in Vista is dat u kunt zien vanaf welke locatie een proces wordt uitgevoerd. Handige informatie als u bijvoorbeeld ongewenste programma's wilt verwijderen. U moet de weergave wel zelf aanzetten.

Open het Taakbeheer (rechtsklikken op de taakbalk en Taakbeheer kiezen) en open het tabblad Processen. Klik in het menu op Beeld en kies Kolommen selecteren. Zet vervolgens een vinkje bij Pad naar image en klik op OK.

Snel zoeken
De Verkenner van Vista kan automatisch de cursor naar het zoekveld brengen als u begint met typen. Om deze mogelijkheid in te schakelen, klikt u op de knop Organiseren en kiest u Map- en zoekopties. Vervolgens opent u het tabblad Weergave en zoekt u de optie Tijdens typen in lijstweergave. Selecteer Automatisch in zoekvak typen. U verliest hiermee wel de handige mogelijkheid om de selectie automatisch naar bestanden te brengen die aan het door u ingetikte woord voldoen.

Meer bestandstypen indexeren
Een belangrijke verbetering in Vista ten opzichte van XP is de bestandsindexering, waarmee u razendsnelle zoekopdrachten uitvoert. Omdat indexeren het systeem merkbaar kan vertragen, worden niet alle bestandstypen geindexeerd. Dat kan lastig zijn. Gelukkig kunt u bestandstypen toevoegen aan de indexering.

Tik in het zoekveld van het startmenu index en druk op Enter. Het venster Opties voor indexeren verschijnt. Klik op Geavanceerd en open het tabblad Bestandstypen. Controleer of de extensie van uw bestandstype al in de lijst staat en vink hem eventueel aan. Mocht de extensie niet bestaan, tik hem dan in het veld en klik op Nieuwe extensie toevoegen. U kunt er ook voor kiezen om de inhoud van bestanden te indexeren.

Pictogrammen vergroten
Wanneer u in de Verkenner van Vista de pictogrammen wilt vergroten of verkleinen, dan hoeft u niet op de knop Beeld te klikken en een afmeting te kiezen. U kunt ook een pictogram aanklikken, Ctrl indrukken en vervolgens aan het scrollwieltje op de muis draaien. De Pictogrammen worden nu vergroot of verkleind, waarbij er meer afmetingen mogelijk zijn dan via de knop Beeld.

Processor kiezen
Wanneer u Vista op een systeem met meerdere processor(kernen) draait, zal Vista een proces automatisch toekennen aan een processor. Via het Taakbeheer kunt u een proces aan een bepaalde processor toekennen. U doet dat via Affiniteit instellen. U kunt met een commando programma's ook laten starten op een processor.

Kopieer hiervoor de snelkoppeling naar een programma en rechtsklik erop. Kies Eigenschappen. In het veld Doel plakt u c:\windows\system32\cmd.exe /C start /affinity 1 voor wat al in het veld staat. Affinity 1 koppelt het proces aan de eerste processor(kern) in uw systeem, 2 aan de tweede, etc. Wanneer u bijvoorbeeld iTunes wilt starten op de eerste processor, dan gebruikt u een opdracht zoals: C:\Windows\System32\cmd.exe /C start /affinity 1 C:\programmas\itunes\itunes.exe.

Helaas werkt de opdracht niet met mappen met spaties, dus u kunt C:\program Files niet gebruiken voor uw programma's.

Geen klikgeluid
Telkens wanneer u een handeling uitvoert in de Verkenner of in Internet Explorer, hoort u een irritant klikgeluidje. Gelukkig kunt u dit geluid uitschakelen via de geluidsinstellingen van Windows. Tik mmsys.cpl in het zoekveld van het startmenu en druk op Enter. Vervolgens opent u het tabblad Geluiden en klikt u onder het kopje Windows Verkenner op Navigeren beginnen. Verander de keuze in geen en klik op OK.

IE-pictogram op bureaublad
In oudere versies van Windows had Internet Explorer een speciaal pictogram op het bureaublad. In Vista kunt u natuurlijk een snelkoppeling op het bureaublad plaatsen, maar het echte pictogram is geen snelkoppeling. Zo kunt u rechtsklikken op dit pictogram om bijvoorbeeld de internetopties te openen.

Om dit speciale pictogram in Vista op het bureaublad te tonen, moet u de register-editor openen. Open de sleutel [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer. Maak in deze sleutel de sleutel HideDesktopIcons en in deze sleutel de sleutel NewStartPanel. Vervolgens maakt u in die laatste sleutel de DWORD-waarde {871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} met als waardegegevens 0 aan. Sluit de register-editor, breng het bureaublad in beeld en druk op F5 om het bureaublad te verversen. Het IE-pictogram zal nu verschijnen.

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.