ID.nl logo
De Edifier MP700 - Een draagbaar feestje
© Reshift Digital
Huis

De Edifier MP700 - Een draagbaar feestje

Afgelopen week heb ik de nieuwe Bluetooth speaker van Edifier mogen testen; de 36 watt-tellende MP700. Hoewel de speaker er mooi uitzag, had ik nog nooit van het merk gehoord en was dus enigszins sceptisch. Klinkt de MP700 net zo goed als dat hij eruit ziet?

Verpakking, Design en Prijs

De MP700 is werkelijk prachtig om te zien. Strak vormgegeven met een geometrisch patroon op de voor- en achterkant. Een groot deel van de MP700 is van een soort metaal met rubberen coating aan de onder- en bovenkant waardoor hij stevig op de grond staat en de knoppen prettig zijn om te bedienen. Volgens de IP54-aanduiding op de verpakking is de speaker stofbestendig en plensdicht, waardoor de MP700 prima buitenshuis kan worden gebruikt.

©PXimport

De MP700 is erg luxueus ingepakt.

Toen ik de MP700 uitpakte viel me gelijk op dat de speaker bijzonder luxueus is ingepakt. Stiekem mag dat ook wel, aangezien de speaker verrassend prijzig is vergeleken met andere producten van Edifier. Een prijs in euro's heb ik niet kunnen vinden, maar volgens de officiële site kost de MP700 229,99 dollar, wat voor ons Europeanen zo'n 210 euro betekent. De speaker is aan de prijzige kant en persoonlijk geef ik niet snel ruim 200 euro uit aan 'gewoon een speaker', ook niet als hij er zo mooi uitziet als de MP700. De speaker moest zich eerst nog bewijzen als het op geluid aankomt maar daarover straks meer.

Bij het openen van de zwarte kartonnen verpakking zien we de speaker en daarnaast een kleiner kartonnen doosje met de meegeleverde handleiding, oplader en 3,5mm AUX-kabel.

In de eerste instantie vond ik het wat vreemd dat een speaker was uitgerust met zo'n groot handvat, totdat ik de MP700 optilde. Hij is zwaar. Meestal beoordeel ik kleinere luidsprekers op gewicht doordat een groot deel van de kwaliteit afhankelijk is van het magneet in de speaker. Door het gewicht van de MP700 kreeg ik al een positief vooroordeel wat betreft audiokwaliteit.

©PXimport

De doos van de Edifier MP700 bevat onder andere een 3.5mm-headphonejack- en oplaad-kabel.

Naast het optillen van de speaker heeft het handvat nog een functie; je kunt hem 90 graden naar achteren kantelen. Hierdoor kun je de MP700 in een hoek van 45 graden neerzetten waardoor het geluid niet laag bij de grond blijft.

Onder het handvat vinden we drie knoppen; eentje voor aan/uit en Bluetooth bediening en twee voor het aanpassen van het volume.

Set-up & Bluetooth

Toen ik de MP700 aanzette, ging er een blauw lampje knipperen. Instinctief schakelde ik Bluetooth in op mijn iPhone en al snel stopte het knipperen waarna er in mijn scherm de magische woorden verschenen: verbonden.

Tijdens het gebruik met meerdere apparaten kwam ik er wel achter dat het belangrijk is dat je Bluetooth op het eerste apparaat uitzet voordat je de tweede aansluit. Volgens het boekje kun je met de aan/uit-knop kunt wisselen tussen Bluetooth-apparaten, maar de speaker bleef verbinding met het eerste apparaat maken. Uiteindelijk was het makkelijker en sneller om simpelweg Bluetooth op het eerste apparaat uit te schakelen. Als je de speaker zelf gebruikt is dit niet echt een mankement te noemen, al kan het wel storend zijn als meerdere vrienden/familieleden ooit verbinding hebben gemaakt met de MP700 en hun Bluetooth altijd aan hebben staan. Helaas geldt bij de MP700 "wie het eerst komt, wie het eerst maalt" als het om Bluetooth gaat. Wisselen tussen meerdere Bluetooth-apparaten is mij niet gelukt zonder Bluetooth op het eerste apparaat uit te schakelen.

©PXimport

Je kunt de Edifier MP700 niet gemakkelijk met meerdere apparaten bedienen.

Over het bereik van de MP700 valt weinig aan te merken. Als er niets tussen de speaker en de bron staat, speelt hij moeiteloos vanaf een meter of 10 en verder. Mocht de verbinding toch wegvallen, dan is een druk op de linker knop voldoende om de verbinding binnen een seconde te herstellen.

Als je geen zin hebt in Bluetooth-taferelen, kun je natuurlijk ook je apparaat aansluiten via de meegeleverde 3,5mm AUX-kabel. Het verschil in audiokwaliteit is echter niet hoorbaar dus heb ik deze functie amper gebruikt.

Audio

Het geluid is werkelijk fantastisch. De 36 Watt-telende speaker heeft meer dan genoeg geluid voor de gemiddelde woonkamer en kan bij uitstek gebruikt worden als last-minute oplossing voor kleinere ruimtes zonder degelijke geluidsinstallatie.

De MP700 heeft vier speakers aan de voorzijde; twee woofers en twee tweeters. Samen produceren ze een mooi helder en diep geluid wat de kamer mooi vult. Als je de speaker kantelt en het geluid meer naar boven richt, gaat er helaas wel wat bas verloren. Desalniettemin een mooi geluid.

De MP700 heeft een eigen geluidsinterface, wat simpelweg betekent dat je de speaker onafhankelijk van de muziekbron harder en zachter kan doen. Dit kan handig zijn als de speaker en de bron ver van elkaar verwijderd staan. Doordat de MP700 geen indicatie kan geven van het volume moest ik zelf tellen hoeveel 'standen' de speaker heeft, hij heeft er maar liefst 50. Het feit dat de speaker een eigen geluidsinterface heeft moest ik even aan wennen. Ik ben niet gewend naast de audiobron ook de speaker te moeten bedienen om mijn muziek af te stemmen. Aan de ene kant begrijp ik dit wel; stel je telefoon of laptop heeft 15 volume-streepjes, dan kan 7 streepjes te zacht zijn en 8 streepjes net te luid. Daarnaast heeft de MP700 teveel volume in huis om te verdelen over slechts 15 streepjes.

©PXimport

De geluidskwaliteit van de Edifier MP700 is werkelijk fantastisch.

Accu

Volgens de productpagina gaat de MP700 zo'n 8 uur mee op één batterijlading. Toen ik hem testte heb ik de speaker om 10 uur 's ochtends aangezet en via Bluetooth constant radiostations en podcasts gestreamd. Aangezien ik hem in de woonkamer testte en er behoorlijk wat geluid in zit, heb ik de speaker niet harder gehad dan 50% van het totale volume. Het resultaat was verbluffend; na 8½ uur begon de speaker kracht te verliezen en na krap 9 uur (!) viel hij plotseling uit. De accu gaat niet alleen lang mee, in minder dan 2 uur is hij volledig opgeladen om weer een dikke 8 uur mee te gaan.

Conclusie

De MP700 heeft me positief verrast maar laat ook her en der steken vallen. Over de geluidskwaliteit en volume valt weinig tot niets te klagen, evenals de stevigheid en het prachtige ontwerp. De geluidsinterface van de MP700 maakt het mogelijk om de speaker exact af te stemmen en de knoppen zijn prettig te bedienen. Met 50 volume-standen had enige audio-indicatie wel welkom geweest en het wisselen tussen Bluetooth-apparaten is moeilijk zolang de Bluetooth van het eerste apparaat nog aanstaat. Desalniettemin zou de MP700 veel woonkamers niet misstaan en kan hij genoeg herrie maken om volledig van je muziek te genieten. Hoewel hij aan de prijzige kant is, gaf de speaker mij al na enkele dagen al het gevoel dat ik er nog jaren veel plezier aan kan hebben. Nu ik eenmaal gewend ben aan het feit dat ik thuis altijd een speaker in de buurt heb die mijn muziek goed en hard kan afspelen, kan ik niet meer zonder.

Uitstekend
Conclusie

Edifier MP700 ------------- **Prijs:** € 229,95 **Output** 36 Watt - 8Wx2 (Treble) + 10Wx2 (Mid en Bas) **Audio Input:** Bluetooth, AUX **Bluetooth:** Bluetooth 4.0, NFC en aptX **Lader:** USB 5V 500mA **Accu:** 7600mAh tot 8/9 uur **Ingress Protection:** IP54 **Gewicht:** 1,9KG

Plus- en minpunten
  • Geluid
  • Volume
  • Stevigheid
  • Spatwaterdicht
  • Bluetooth
  • Volume-indicatie
▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 televisies van 65 inch voor minder dan 700 euro
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 televisies van 65 inch voor minder dan 700 euro

Heb je een grote woonkamer en ben je op zoek naar een nieuwe televisie? Een 65-inch model kan dan precies zijn wat je nodig hebt. Een lekker groot scherm zodat je alle details in je favoriete film of serie goed kunt zien. Op Kieskeurig.nl vonden we vijf mooie modellen voor minder dan 700 euro.

We kunnen eigenlijk niet meer zonder smart-tv. Het is immers nagenoeg de enige manier om streamingdiensten terug te kijken en dat is toch waarvoor een groot gedeelte van tv-eigenaren het toestel voor gebruikt. Het enige belangrijke is het formaat: past zo'n televisie wel in je woonkamer? Of is hij juist te klein?

Meet de afstand in centimeters van je zithoek tot de plek waar de 65 inch-tv komt te staan, gemeten vanaf ooghoogte. Deel deze afstand door 2,4 om te controleren of dit formaat geschikt is. Een 65 inch-televisie heeft een beelddiagonaal van ongeveer 165 cm. Dat betekent dat een comfortabele kijkafstand rond de 4 meter ligt (165 × 2,4 ≈ 396 cm). Zit je dus ongeveer 4 meter van het scherm, dan past een 65 inch-tv goed in jouw woonkamer.

TCL 65P69K - 2025

Voor wie een no-nonsense tv zoekt met een goede prijs-kwaliteitverhouding, zijn de tv's van TCL vrijwel altijd een goede keuze. Zo is ook de TCL 65P69K een uitstekende optie. Het 4K-beeld is scherp en helder en de tv is voorzien van Google TV. Dit besturingssysteem maakt het navigeren door apps en instellingen erg eenvoudig. Het ontwerp is eenvoudig maar modern en perfect voor wie een grote tv wil voor een kleine prijs, zonder lastige of ingewikkelde functies.

Jaar van introductie: 2025
Besturingssysteem: Google TV
Verversingssnelheid: 50Hz

Samsung UE65CU7020 - 2024

Deze Samsung uit 2024 is misschien niet super dun, maar met zijn strakke vormgeving misstaat hij absoluut niet in je woonkamer. Het Tizen-besturingssysteem is een sterk punt; het werkt heel soepel en de lay-out is overzichtelijk, waardoor je razendsnel schakelt tussen live-tv, streamingdiensten en je aangesloten apparaten. De UE65CU7020 tv heeft bovendien verschillende slimme functies die het gebruiksgemak verhogen. Kortom, een degelijke tv voor een mooie prijs.

Jaar van introductie: 2024
Besturingssysteem: Tizen
Verversingssnelheid: 50Hz

LG 65UA73006LA - 2025

Deze LG 65UA73006LA heeft een strak en minimalistisch ontwerp dat in veel interieurs past. Het 4K-beeldscherm levert duidelijke en gedetailleerde beelden, en het WebOS-besturingssysteem is een van de snelste en meest gebruiksvriendelijke platforms die er zijn. De Magic Remote, waarmee je gemakkelijk navigeert, draagt bij aan het gebruiksgemak. Hoewel hij misschien niet de nieuwste technologieën heeft, presteert deze tv uitstekend op de basisfuncties en is hij een prima keuze voor wie een betrouwbare en gebruiksvriendelijke televisie zoekt.

Jaar van introductie: 2025
Besturingssysteem: WebOS
Verversingssnelheid: 60Hz

Philips 65PUS8000 Ambilight - 2025

De Philips 65PUS8000 Ambilight is een zeer scherp geprijsde tv. De televisie is uitgerust met 4K UHD LED-technologie en het Philips Ambilight-systeem, wat een uniek en sfeervol element toevoegt aan de tv-ervaring. Dit model is een instapper in de 2025-lijn, maar levert desondanks goede prestaties. Het ontwerp is functioneel en de tv is niet zo dik dat hij storend is. De tv is eenvoudig in gebruik en richt zich op de essentie: een groot, helder beeld en de toegevoegde waarde van Ambilight.

Jaar van introductie: 2025
Besturingssysteem: Titan OS
Verversingssnelheid: 60Hz

Salora 65UA550 - 2023

Dit is een model uit 2023, maar nog volop te koop. Doordat hij ietsje ouder is, ligt de prijs ook een stuk lager dan de andere tv's die hier worden besproken. De Salora 65UA550 is een 65-inch Ultra HD smart-tv die een degelijke set functies biedt voor een scherpe prijs. Het toestel draait op Android TV, waardoor je toegang hebt tot veel apps en alle streamingdiensten. Met drie HDMI 2.1-poorten is de tv ook geschikt voor het aansluiten van moderne apparaten zoals gameconsoles en mediaboxen. Het geluid wordt verzorgd door twee 12W-luidsprekers met ondersteuning voor Dolby Atmos. Daarnaast is er een ingebouwde Google Chromecast voor eenvoudig streamen van content. Kortom, een veelzijdige en betaalbare optie voor wie op zoek is naar een groot 4K-scherm.

Jaar van introductie: 2023
Besturingssysteem: Android TV
Verversingssnelheid: 50Hz

▼ Volgende artikel
Alan Wake- en Control-studio Remedy krijgt een nieuwe ceo
Huis

Alan Wake- en Control-studio Remedy krijgt een nieuwe ceo

Er is een nieuwe ceo aangesteld bij Remedy Entertainment, de ontwikkelaar van Alan Wake en Control. Het gaat om Jean-Charles Gaudechon.

Dat heeft Remedy via een persbericht bekendgemaakt. Gaudechon is door het bestuur van het bedrijf verkozen tot ceo en zal vanaf 1 maart 2026 aan de slag gaan. Tot die tijd blijft Markus Mäki de tijdelijke ceo. Mäki is een van de oprichters van het bedrijf.

Gaudechon heeft veel ervaring binnen de game-industrie. Zo had hij eerder topposities binnen EA Sports FC-ontwikkelaar Electronic Arts en Eve Online-ontwikkelaar CCP Games. "Deze studio heeft een unieke creatieve identiteit en een sterke toekomstige line-up", zo stelt Gaudechon. "Ik wil beschermen wat de studio speciaal maakt, exceptionele games leveren en Remedy opschalen op een manier dat blijvende waarde oplevert."

Vertrek van vorige ceo

Afgelopen oktober werd Remedy's vorige ceo, Tero Virtala, plots ontheven uit zijn rol. Hij was sinds 1016 ceo van het bedrijf. Hoewel er toen geen officiële reden naar buiten werd gecommuniceerd, had het mogelijk te maken met tegenvallende verkopen van de meest recentelijk uitgekomen game van het bedrijf, het multiplayerspel FBC: Firebreak.

Meerdere projecten in ontwikkeling

Remedy heeft in ieder geval verschillende games in ontwikkeling. Zo werkt het aan een remake van de eerste twee Max Payne-games, de franchise waarmee de Finse ontwikkelaar groot is geworden. Ook werkt het aan Control Resonant, een nieuwe game in de Control-franchise. Een van de andere bekende gameseries van Remedy is de horrorreeks Alan Wake.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.