Duplicate File Detective heeft een zeer uitgebreide gebruikersinterface. Het is een dure maar ook zeer uitgebreide dubbelkiller. Het pakket heeft een uitgebreide maar overzichtelijke gebruikersinterface, waaraan duidelijk veel aandacht is besteed. Gelukkig is ook gedacht aan de gebruiker die het pakket niet dagelijks gebruikt: met een wizard kunt u de meest voorkomende taken uitvoeren.
U kunt een door u aangemaakte ontdubbelingsconfiguratie als een project opslaan, zodat u dit eenvoudig nogmaals uit kunt voeren. Dit kan ook vanaf de commandline. Handig als u bijvoorbeeld elke maand uw foto's wilt ontdubbelen. Het pakket kan de gegenereerde rapporten als xml, csv of html opslaan. Nadelen van het pakket zijn dat het geen gebruikmaakt van de tags in muziek- en fotobestanden, maar enkel checksums toepast om te ontdubbelen. Ook dit pakket gebruikt een intelligente manier om de dubbele bestanden te selecteren: u kunt onder meer de oudste, nieuwste, grootste en kleinste bestanden automatisch laten selecteren. Een handige optie is dat u de gevonden dubbele bestanden niet alleen kunt verplaatsen naar de prullenbak of een backupmap, maar deze ook direct in een gecomprimeerd archief kunt zippen.
PluspuntenMinpuntenConclusie
- ruim configureerbaar
- uitgebreide gebruikersinterface én eenvoudige wizard
- ontdubbelt niet op tags
Hoewel prijzig, is Duplicate File Detective wel één van de beste ontdubbelprogramma's die u kunt gebruiken.Omvang6 MBDownloadversie beschikbaarjaDemoversie beschikbaarjaProcessor (minimaal benodigd)VIAHoeveelheid RAM (minimaal benodigd)64Besturingssysteem (minimaal benodigd)Windows Vista
Windows XP
Windows 2000
Windows Server 2008
Windows Server 2003
Het Oordeel
De Pluspunten
- Geen pluspunten opgegeven
De Minpunten
- Geen minpunten opgegeven






