ID.nl logo
DriverPack - Automatisch sturen
© Reshift Digital
Huis

DriverPack - Automatisch sturen

Stuurprogramma’s hoor je bij te werken zodra er een nieuwe versie beschikbaar is. Dat komt de prestaties ten goede en bevordert de veiligheid van je systeem. Dat roepen we heel hard, maar ook wij houden ons hier niet altijd aan. Want wie heeft er tijd en zin om elke dag al z’n stuurprogramma’s te controleren op updates? De realiteit is dat op de meeste computers niet de meest recente stuurprogramma’s draaien. Gelukkig zijn er programma’s om dat te verhelpen, en DriverPack is daar één van.

Veel controle

DriverPack installeert stuurprogramma’s voor alle hardware in (en aan) je pc, en houdt deze daarna up-to-date. De kracht van dit programma is ook direct het onderdeel waarvoor we een beetje huiverig zijn. Het programma vraagt weinig en doet vooral. Dat is ideaal, maar natuurlijk ook best tricky. Er valt weinig te configureren voor je begint en zodra je het programma toestemming geeft om stuurprogramma’s te installeren, wordt er flink huisgehouden op je pc. Zelfs de stuurprogramma’s van je grafische kaart worden vervangen. Er wordt weliswaar een systeemherstelpunt aangemaakt voor je begint, maar een tikje heftig is het wel, je geeft zo’n programma veel controle.

©PXimport

Ongevraagde software

Waarom we dat een probleem vinden, ontdek je vrij snel nadat de scan klaar is. De scan blijkt namelijk meer dan een scan-en-update te zijn, voor het gemak zijn ook ‘even’ de browser Opera en de anti-virusscanner Avast geïnstalleerd. Prima software, daar niet van, maar we hebben daar niet om gevraagd! En er is ook niet aan ons gevraagd of wij dat wilden installeren. Het is te voorkomen door bij de installatie te klikken op Expertmodus, maar die optie is zó subtiel aanwezig dat de meeste mensen hem over het hoofd zullen zien.

Na afloop gaf het programma aan dat er twee stuurprogramma’s niet geïnstalleerd konden worden, maar daarbij gaf het geen uitleg waarom. Bovendien werd er gemeld dat er malware was gevonden, maar dat bleek te gaan om volledig valide software (zoals Dropbox Helper). Al met al zaken waar je als onervaren gebruiker toch flink van zou kunnen schrikken.

Conclusie

Het is niet dat DriverPack niet doet wat het belooft. Integendeel, het doet méér dan het belooft en daar storen we ons een beetje aan. Het installeren en bijhouden van de drivers werkt fantastisch en volautomatisch, alleen is het met een keerzijde.

Oké
Conclusie

**Prijs** Gratis **Taal** Engels **OS** XP/Vista/7/8/10 **Website** [www.drp.su/en](https://drp.su/en)

Plus- en minpunten
  • Alles gaat automatisch
  • Ook toekomstige driverupdates
  • Ongevraagde extra software
  • Onterecht malware aangewezen
▼ Volgende artikel
Audio-Technica AT-LP120XBT-USB-platenspeler nu ook in wit
© Audio-Technica
Huis

Audio-Technica AT-LP120XBT-USB-platenspeler nu ook in wit

Bij een platenspeler gaat het natuurlijk vooral om geluid, maar: het oog wil ook wat. Heb je een licht interieur? Dan wil je misschien liever een witte draaitafel.

Vandaar dat Audio-Technica zijn direct-drive draaitafel AT-LP120XBT-USB nu ook uitbrengt in een witte afwerking. Het gaat om dezelfde draaitafel als de bestaande versie, maar dan met een andere kleurstelling.

Lees ook: Lp's luisteren? Zo vind je de beste platenspeler

De AT-LP120XBT-USB is een volledig handmatige draaitafel met instelbare anti-skating en keuze uit 33, 45 en en zelfs 78 toeren. Het model is bedoeld als 'serieuze' speler voor thuisgebruik, met functies die je normaal bij dj-achtige modellen ziet, maar zonder automatische arm.

Voor wie zo min mogelijk kabels wil, zit er bluetooth op. Daarmee kun je de draaitafel draadloos koppelen aan speakers of een hoofdtelefoon die bluetooth ondersteunen. Audio-Technica noemt ook expliciet de witte AT-SP3x boekenplankluidsprekers als bijpassende set, omdat die eveneens draadloos werken.

Daarnaast heeft de draaitafel een usb-aansluiting. Daarmee kun je hem rechtstreeks aan een computer hangen, bijvoorbeeld om het geluid via pc-speakers af te spelen of om platen te digitaliseren en later op je telefoon of laptop te beluisteren. Handig als je je collectie deels digitaal wilt gebruiken, zonder dat je daarvoor meteen een aparte recorder of audio-interface nodig hebt.

De speler wordt geleverd met een AT-VM95E-element. Dat is onderdeel van Audio-Technica's VM95-serie, waarbij je de naald later kunt vervangen door andere varianten uit dezelfde reeks. Zo kun je de draaitafel relatief eenvoudig aanpassen of upgraden zonder een compleet nieuw element te hoeven kopen.

©Audio-Technica

Beschikbaarheid

De witte Audio-Technica AT-LP120XBT-USB is per 9 januari 2026 exclusief verkrijgbaar via de website van Audio-Technica en kost 399 euro. De zwarte kun je overigens al vinden vanaf 344 euro.

Liever in het zwart? Kan ook!

▼ Volgende artikel
Nieuwe details van Rayman-heruitgave gelekt
Huis

Nieuwe details van Rayman-heruitgave gelekt

Er zijn details gelekt van de nog onaangekondigde heruitgave van de eerste Rayman, een kleurrijke platformgame die oorspronkelijk in de jaren negentig verscheen.

In een interview met RetroGamer bevestigde Michel Ancel, de bedenker van Rayman die inmiddels niet meer bij IP-eigenaar Ubisoft werkzaam is, zo goed als dat er een nieuwe versie van de game komt.

Hij laat daarbij weten dat het spel een moderner uiterlijk krijgt, en dat er meer checkpoints en soortgelijke elementen worden toegevoegd om de game iets toegankelijker te maken. De oorspronkelijke Rayman staat bekend om zijn hoge moeilijkheidsgraad.

View post on X

Waar rook is...

Ubisoft heeft zoals gezegd de Rayman-heruitgave nog niet officieel aangekondigd, maar er gaan al geruime tijd geruchten over. Onlangs dook er zelfs een leeftijdsclassificatie voor een game genaamd 'Rayman 30th Anniversary Edition' op.

Ubisoft gaf in 2024 daarnaast aan de Rayman-franchise te "verkennen", en kort daarna gingen er al geruchten over een mogelijke remake of heruitgave van de allereerste game. Mogelijk zijn de plannen rondom Rayman intern bij Ubisoft inmiddels echter wel veranderd, aangezien het bedrijf onlangs een forse reorganisatie aankondigde.

De Rayman-franchise

Rayman kwam in 1995 uit op PlayStation, Saturn, pc en Jaguar. De 2D-platformer die werd bedacht door voormalige Ubisoft-topontwikkelaar Michel Ancel staat bekend als een klassieker, waarbij kleurrijke en originele omgevingen gecombineerd worden met uitdagende platformactie. De jaren daarna kwamen er diverse vervolgen uit waarbij de franchise naar drie dimensies overstapote.

In 2011 blies Ubisoft de reeks nieuw leven in met Rayman Origins, waarmee een tekenfilmachtige stijl werd geïntroduceerd en de franchise terugkeerde naar twee dimensies. Twee jaar later werd vervolg Rayman Legends uitgebracht, dat inmiddels al meermaals is uitgebracht.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.