ID.nl logo
Dit is waarom je meerdere browsers moet gebruiken
© Reshift Digital
Huis

Dit is waarom je meerdere browsers moet gebruiken

Meerdere browsers op één computer gebruiken is geen verkeerd idee. Helemaal wanneer je met meerdere mensen in één huishouden gebruikmaakt van dezelfde computer of wanneer je thuis werk gerelateerde taken uitvoert. Ben je zo iemand? Dan wil je snel verder lezen.

Door gebruik te maken van meerdere browsers, kun je bepaalde taken van elkaar gescheiden houden. Ben je bijvoorbeeld iemand die, al dan niet noodgedwongen, thuiswerkt, dan kunnen we ons voorstellen dat je op een aantal websites automatisch wil inloggen en direct toegang wil hebben tot opgeslagen bladwijzers. Dan is het fijn wanneer al die gegevens afgezonderd zijn van je persoonlijke browser. Zo wordt je niet geconfronteerd met werk tijdens je eigen tijd en kunnen dingen ook niet door elkaar gaan lopen, bijvoorbeeld.

Zaken uit elkaar houden

Dat laatste kan belangrijk zijn wanneer je bij dezelfde diensten of sites meerdere accounts gebruikt (in dit geval dus voor werk en privé). Je voorkomt dat je dan constant moet wisselen tussen de twee; en anders voorkom je dat bepaalde data niet op het verkeerde account terechtkomt wanneer je iets opzoekt of wanneer je gebruikmaakt van een dienst binnen je browser. Bovendien kun je je werk dan ook echt afsluiten aan het einde van de dag, door gewoon de browser te sluiten.

Natuurlijk kun je voor dit soort dingen ook de incognitomodus gebruiken, want dan houdt de browser geen rekening met cookies en andere gegevens. Het nadeel is wel dat je dan overal steeds opnieuw moet inloggen, waardoor een meerdere browsers toch wat fijner klinken. Een andere tip is dat je ook een browser zou kunnen gebruiken waar je geen enkele extensie aan toegevoegd hebt. Sommige extensies kunnen nog wel eens gegevens lekken of stelen. Wil je dat je data volledig veilig is, dan kun je dus het beste een extensievrije browser installeren, waar je dan bijvoorbeeld zaken met betrekking tot je financiën in regelt, om maar een voorbeeld te geven.

©PXimport

Meerdere browsers gebruiken

Meerdere browsers in gebruik nemen is ook zo gebeurd. Ben je bijvoorbeeld een Google Chrome-gebruiker, dan is wellicht Microsoft Edge een goede optie voor je. Die browser is gemaakt in dezelfde engine en biedt veel van dezelfde functies aan, waardoor het wisselen tussen de twee programma’s niet zo’n overstap is. Je bent natuurlijk vrij om een browser uit te kiezen waar je je comfortabel bij voelt. Als gebruiker van Apple-hardware is de kans groot dat Chrome dan je tweede browser wordt, bijvoorbeeld, omdat je voor je persoonlijke dingen Safari gebruikt.

Als je weet welke (tweede) browser je wil, dan kun je die downloaden vanaf de website van de ontwikkelaar. Andere populaire browsers zijn Mozilla Firefox, Opera en de Brave Browser (die in het kader van privacy staat). In sommige gevallen kun je het ook overwegen een tweede profiel aan te maken binnen een browser, zoals in Chrome. Op de taakbalk zie je ergens een profielfoto staan (meestal aan de zijkant) waar je van profiel wisselt of er eentje toevoegt. Werken met profielen is hetzelfde als werken in browsers: de omgevingen zijn dan helemaal afgeweerd van andere profielen en gebruikers, waardoor zaken dus niet (meer) door elkaar lopen.

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.