ID.nl logo
Dagboekapp Punkt maakt momenten vastleggen simpel en leuk
© Reshift Digital
Huis

Dagboekapp Punkt maakt momenten vastleggen simpel en leuk

In de App Store heb je geen gebrek aan dagboekapplicaties waar je lekker in kunt opschrijven wat je vandaag gedaan en gedacht hebt. Eén van de nieuwste apps in deze categorie is Punkt. Die maakt van verslaglegging een leuk en interactief moment en maakt dingen terugvinden ook gemakkelijk.

Punkt pak het idee van een dagboek net even anders aan. Je hoeft hier geen complete hoofdstukken met inhoudsopgaven en bijbehorende illustraties achter te laten. In plaats daarvan krijg je de taak je dag in één zin te omschrijven. Dat is slechts één van de manieren waarop je verslag kunt doen van je dag. Punkt biedt namelijk meerdere mogelijkheden aan.

Je kunt namelijk ook laten weten hoe je je op dat moment voelt of gevoeld hebt. Je kunt kiezen uit vijf verschillende emoties. Dat zijn Awesome, Pretty good, Quite OK, Kind of bad en Horrible. Daarna kun je nog een keuze maken: namelijk aangeven waardoor het precies komt of kwam waardoor je je zo voelt of voelde. Enkele opties daarvoor zijn Family, Friends, Work, Relationship, maar er zijn nog veel meer mogelijkheden.

Dagboekapp Punkt maakt verslaglegging interactief

Je kunt zelfs nog een stapje verdergaan in de interactie met de applicatie Punkt. Je kunt namelijk een speciaal plekje aanwijzen op de kaart. Dat plekje wordt samen met je entry opgeslagen. Daar kun je ook een foto aan toevoegen, zodat de geheugensteun voor later helemaal compleet is. Deze data moet het gemakkelijker maken bepaalde dagen of gebeurtenissen terug te vinden. Ook krijg je zo inzicht in hoe je je op specifieke momenten gevoeld hebt en waar je dan precies was.

Door gebruikers te dwingen de dag in één zin samen te vatten, wordt er meer nadruk gelegd op het belangrijkste aspect van de dag. Zo kun je je ook niet laten afleiden door dingen die toch wat minder belangrijk zijn achteraf dan het moment waarop ze gebeurden. Door ook nog eens je emoties, redenen, plekken en foto’s toe te voegen, vorm je vanzelf een persoonlijk verhaal in de app. Achteraf kun je dan de reis met hoogte- en dieptepunten opnieuw beleven.

Bovendien is Punkt lekker simpel in gebruik en is de interface behoorlijk intuïtief. Daardoor kun je je volledig concentreren op wat echt belangrijk is die dag. Je data wordt overigens gesynchroniseerd met andere Apple-device via iCloud. De app is nu gratis te downloaden uit de App Store, maar er zijn wel digitale aankopen aanwezig. Je kunt onder meer een maand- of jaarabonnement afsluiten.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.