ID.nl logo
Backups maken van je social media met Social Safe
© Reshift Digital
Huis

Backups maken van je social media met Social Safe

Het is natuurlijk fantastisch dat je online een archief bouwt van je leven met social media, maar wat als Facebook of Twitter er ineens mee stopt? Waar blijven je gegevens dan?

Toegegeven, een heel reële angst is het niet, diensten als Facebook en Twitter zullen écht niet zomaar de handdoek in de ring gooien. Onmogelijk is het echter ook niet, en daarnaast kan het ook zijn dat je gewoon een reservekopie van al je informatie wilt hebben omdat je die verantwoordelijkheid niet bij Facebook wilt leggen. Dan is het goed om te weten dat je zo'n reservekopie heel eenvoudig kan maken, met een gratis programma genaamd Social Safe. Lees ook: Privacy op Facebook - Zo gooi je niet alles te grabbel.

Helemaal gratis

Ga naar de website van Social Safe en klik op de downloadknop om het programma te downloaden. Schrik niet van het woord 'trial', want het programma is écht helemaal gratis en je kunt er reservekopieën mee maken van tot 4 social media-accounts. Wil je er meer (en een aantal extra functies), dan kun je de betaalde versie nemen, die met 6 euro per jaar ook niet schokkend duur is. De naam trial is echter gekozen, omdat je 30 dagen lang gebruik mag maken van de geavanceerde functies van de premium-versie.

Synchroniseren

Zodra je het programma hebt gestart, kun je ervoor kiezen om je accounts te koppelen, zoals Facebook, een specifieke Facebook-pagina, Pinterest, Twitter, noem maar op. Daarvoor dien je het programma uiteraard wel toegang te geven tot je accounts. Zodra je je account(s) hebt gekoppeld, klik je op Start sync now onderin, om de gegevens te downloaden. Dit kan uiteraard wel even duren.

©PXimport

Het synchroniseren van je social media-accounts kan wel even duren.

Interessante opties

Zodra het synchroniseren is voltooid zie je dat het programma niet alleen handig is voor het maken van een reservekopie, maar dat je vervolgens ook nog vanalles met die informatie kunt doen. Zo kun je zien met wie je de meeste interacties hebt, wat je vandaag een jaar geleden deed op social media, wat voor activiteiten er precies hebben plaatsgevonden op een bepaalde dag (zoals gisteren), en een keur aan andere statistieken. Maar het belangrijkste, je hebt de informatie in eigen beheer (en kunt dat eventueel exporteren naar PDF als je een leuk overzicht op papier wilt). Absoluut een aanrader.

©PXimport

Het programma geeft je ook waardevolle inzichten in je social media-gebruik.

▼ Volgende artikel
Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première
Huis

Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première

De naam en premièredatum van de elfde en tegelijkertijd waarschijnlijk ook allerlaatste Fast and Furious-film zijn bekendgemaakt.

Universal Pictures bevestigde dat de film Fast Forever gaat heten en op 17 maart 2028 in première gaat. Het was al geruime tijd bekend dat er een nieuwe Fast and Furious-film zou komen, maar nu zijn eindelijk de eerste details bevestigd. Het lijkt daarbij de laatste film in de franchise te worden, al weet je dat natuurlijk nooit helemaal zeker in Hollywood.

De goedkeuring van de film had nog wat voeten in de aarde. Afgelopen oktober kwam al naar buiten dat er nog geen script klaar lag, en dat de hoofdrolspelers nog geen contract hadden ondertekend. Dit had deels te maken met het gerucht dat er een budget van zo'n 250 miljoen dollar nodig was om de film te creëren, en dat Universal zou hebben geëist dat de kosten met 20 procent naar beneden werden bijgesteld.

In 2023 kwam de meest recente film in de reeks uit, Fast X. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat hier een direct vervolg op zou uitkomen genaamd Fast X: Part Two. Die film zou in 2025 verschijnen, maar dat idee werd geschrapt. Fast Forever zal nu dus het verhaal uit die film opvolgen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show
© Disney
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Jurassic World Rebirth en The Muppet Show

Ben je op zoek naar iets nieuws om te streamen? Dan ben je aan het juiste adres. Of je nu zin hebt in actie, horror of een heleboel nostalgie: er is voor ieder wat wils! Wij hebben de beste tips voor je op een rij gezet, zodat je precies weet wat je deze week niet mag missen.

The Copenhagen Test (seizoen 1) | SkyShowtime | 2 februari

De zesdelige serie The Copenhagen Test draait om Alexander Hale (Simu Liu), een Chinese-Amerikaanse analist bij de geheime inlichtingendienst. Hij ontdekt dat zijn brein is gehackt en dat de daders dus toegang hebben tot alles wat hij ziet en hoort. Terwijl hij de schijn probeert op te houden dat alles oké is, moet hij erachter zien te komen wie de daders zijn en moet hij bewijzen aan wie hij echt loyaal is.

Watch on YouTube

Jurassic World Rebirth | SkyShowtime | 3 februari

De nieuwste toevoeging aan de Jurassic Park-franchise, Jurassic World Rebirth, is vanaf deze dinsdag te zien op SkyShowtime. Martin Krebs (Rupert Friend), een leidinggevende bij het farmaceutische bedrijf ParkerGenix, werft Zora Bennett (Scarlett Johansson), een voormalig militair, om samen te werken met paleontoloog Dr. Henry Loomis (Jonathan Bailey) aan een geheime missie. Door Zora voegen haar oude vriend Duncan Kincaid (Mahershala Ali), bootsman LeClerc (Bechir Sylvain), huurling Nina (Philippine Velge) en de hoofdbeveiliging Bobby Atwater (Ed Skrein) zich bij het team. Samen vertrekken ze naar een eiland in de Atlantische Oceaan om biomateriaalmonsters te verzamelen van verschillende dinosauriërs die daar leven.

Watch on YouTube

Bring Her Back | Netflix | 3 februari

De horrorfilm Bring Her Back volgt de tiener Andy (Billy Barratt) en zijn blinde zus Piper (Sora Wong). Hun vader is recent overleden en daarom worden de twee bij de pleegmoeder Laura (Sally Hawkins) geplaatst. Ze krijgen al snel het idee dat er iets niet in de haak is, wanneer Laura Piper en Andy uit elkaar begint te drijven. Bring Her Back is niet bepaald een film waar je een goed gevoel van krijgt, de narigheid druipt ervan af. Het steengoede acteerwerk van de cast, met name van Hawkins, maakt hem echter zeker het kijken waard.

Watch on YouTube

The Muppet Show | Disney+ | 4 februari

The Muppet Show is terug! Voor het eerst in meer dan veertig jaar staan onder anderen Kermit, Miss Piggy, Gonzo the Great, Fozzie Bear en Dr. Teeth and the Electric Mayhem weer terug op het podium met hun klassieke variétéshow. Te gast zijn Seth Rogen, Sabrina Carpenter, Maya Rudolph en misschien wel Game Awards-presentator Geoff Keighley. De special verschijnt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Muppets. Vooralsnog blijft het bij één aflevering, maar naar verluidt is deze special ook een ‘backdoor pilot’, dus dat smaakt naar meer!

Watch on YouTube

Star Trek: Starfleet Academy (seizoen 1) | SkyShowtime | 5 februari

Het Star Trek-universum blijft zich uitbreiden met de nieuwe serie Starfleet Academy, die vanaf deze week op SkyShowtime te zien is. De serie speelt zich af in de 32e eeuw, na Star Trek: Discovery, op de titulaire Starfleet Academy. De nieuwe lichting Starfleet-cadetten krijgen les aan boord van de USS Athena en worden daar opgeleid tot officier. Deze donderdag verschijnen de eerste twee afleveringen, de overige acht worden daarna wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube