ID.nl logo
Je Spotify-muziek in Apple Music met STAMP
© © Eugenio Marongiu
Huis

Je Spotify-muziek in Apple Music met STAMP

Met de komst van Apple's muziekdienst kan het zijn dat je over wil stappen van Spotify naar Apple Music, maar toch je eerder gedownloade muziek mee wil nemen. Hoe krijg je dat voor elkaar?

Nu Apple een eigen muziekdienst heeft, wil je het misschien eens van dichtbij bekijken. Maar als je al Spotify-gebruiker bent, is het een beetje dubbelop. Het is op je pc of Mac met het programma STAMP gelukkig heel makkelijk om je muziek over te zetten van Spotify naar Apple Music. Hier zijn echter wel een aantal randvoorwaarden aan verbonden. Zo moet je de nieuwste versie van iTunes hebben en moet het exporteren plaatsvinden in Google Chrome. Lees ook: Apple Music versus Spotify - wat is de beste streamingdienst?

Als je aan deze randvoorwaarden voldaan hebt, kun je beginnen met het overzetten van de bestanden. De eerste stap die je moet zetten om je Spotify-muziek naar Apple Music te brengen, is de muziek die op dit moment in je Spotify staat te exporteren als een CSV-bestand. Dit kun je doen door naar Exportify te gaan en in te loggen met je Spotify-account. Als je ingelogd bent, zie je een lijst met de beschikbare playlists. Klik op Export om een afspeellijst te exporteren, of op Export all om al je playlists in één keer te downloaden.

STAMP

Nadat alles geëxporteerd is, heb je de tool STAMP (Spotify to Apple Music Playlist) nodig. Bij de gratis versie van STAMP kun je maximaal tien liedjes gelijktijdig overzetten. Voor ongeveer vijf euro kunnen er meer nummers gelijktijdig verplaatst worden. Let er wel op dat het overzetten van grote playlists een flinke tijd kan duren. Voorlopig is het alleen nog mogelijk om je muziek met STAMP over te zetten vanuit Spotify naar Apple Music. Als je browser aangeeft dat er mogelijk gevaarlijke software in het spel is, kan Virus Total je geruststellen.

©PXimport

Met STAMP kun je je Spotify-playlists overzetten naar Apple Music.

Controleer voordat je het CSV-bestand inlaadt in STAMP of je de nieuwste versie van iTunes hebt en of je het programma open hebt staan. Zorg er ook voor dat de taal van iTunes (al is het maar voor even) ingesteld staat op Engels, anders wil het overzetten niet lukken. Vergeet niet bij zowel iTunes als Apple Music in te loggen met hetzelfde account.

Log nu in op STAMP met je Spotify-account. Onder de kop Toegankelijkheid (Accessibility) vind je het CSV-bestand waarin al jouw muziek geregistreerd staat. Open het CSV-bestandje door aan de linkerkant van het scherm op het tabblad CSV te klikken. Vervolgens kan je het CSV-bestand vanuit je computer in het grote scherm slepen. Klik op Parse om het het overzetten van je afspeellijst te beginnen. Als alle muziek is overgezet, worden de geïmporteerde nummers in het tabje My Music in Apple Music toegevoegd.

©PXimport

Inloggen, CSV-bestand inladen en afwachten maar.

Afspeellijsten terugkrijgen

Bij het overzetten van de muziek vanuit Spotify naar Apple Music vervallen helaas wel de afspeellijsten die je eerder gecreëerd had in Spotify. Die zijn op twee manieren terug te krijgen. Uiteraard kan je deze handmatig zelf gaan maken in Apple Music, zoals je dat ook met nieuwe muziek zou doen. Een andere mogelijkheid is om het verplaatsen van de muziek in fases te doen. Wanneer je op deze manier te werk gaat, kan je gemakkelijk afspeellijsten herkennen. De muziek is namelijk te sorteren op datum. Als je de muziek op datum geselecteerd hebt, kan je in één oogopslag terugvinden welke nummers eerder een afspeellijst vormden in Spotifty.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube