ID.nl logo
Huis

Aspire 4810T

Ook Acer ziet de toenemende behoefte aan draagbare en dunne notebooks wat resulteert in de Aspire Timeline serie. Hier met een 14 inch hd-ready scherm in een compacte behuizing.

Acer positioneert deze Aspire Timeline in de categorie dun en licht. Echter met drie cm op zijn dikste punt en een gewicht van net geen 2 kilo, valt hij voor deze categorie een beetje tegen. Hoe dan ook, alles is relatief, dus is deze Aspire Timeline in vergelijking met gewone notebooks relatief dun en licht. Het ontwerp is overigens wel bijzonder geslaagd. Met een strakke vormgeving en een mat grijs metaalachtige finisch. Ook de feestverlichting is relatief bescheiden, maar wel met een witte powerled en flinke oranje of blauwe laadindicator aan de voorkant.

Scherm

Het dunne door leds verlichte 14 inch scherm heeft de moderne 16:9 beeldverhouding met 1366 x 678 beeldpunten. Dit levert een acceptabele werkruimte op en is geschikt voor hd(ready) videoweergave. Ook op een groot extern scherm kan zo gewenst naar full-hd gekeken worden, via de aanwezige hdmi-aansluiting en zelfs een vga-connector ontbreekt niet. Het glimmende beeldscherm is van goede kwaliteit met een goede kleurweergave en kijkhoek. Het glimmende oppervlak reflecteert helaas wel behoorlijk.

Webcam

Met de aanwezige webcam behoort zelfs in hd-formaat chatten tot de mogelijkheden. Draadloos netwerk met 11n en bluetooth ontbreken niet net als Gigabit lan.

Toetsenbord

Het toetsenbord is modern met vierkante uit elkaar staande toetsen die ook prima tikken. Helaas is het hier vooral een cosmetisch grapje. De toetsen zijn aan de zijkant open waardoor alle vuil er tussen kan en wij als gevolg daarvan toch wel haperingen verwachten. Heel modern is het multitouch touchpad die scroll en zoom met twee vingers laat bedienen. Werkt uitstekend.

Prestaties

Wel in overeenstemming met het “dun en licht” segment is de toegepaste energiezuinige Core 2 duo processor die samen met de bijbehorende chipset heel behoorlijke prestaties levert. Met vier gigabyte snel geheugen een niet al te snelle 320 Gb schijf en een Dvd-multiwriter is het notebook wel heel compleet en universeel toepasbaar.

Batterij

De zes cells accu stelt ons ook niet teleur. Wij meten een gebruiksduur van vierdriekwart tot bijna 10 uur. Daar kun je nog eens mee vooruit.
PluspuntenMinpuntenConclusie

  • prestaties

  • uiterlijk

  • accuduur

  • nog behoorlijk op gewicht

  • reflecterend scherm

Een heel bruikbaar en fraai ontworpen draagbaar notebook. Niet helemaal vergelijkbaar met de concurrenten maar wel voor een heel aantrekkelijke prijs.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube