ID.nl logo
Acer Aspire 5 - Uitstekend model voor dagelijks gebruik
Huis

Acer Aspire 5 - Uitstekend model voor dagelijks gebruik

Bij Computer!Totaal krijgen we vaak de mooiste (en duurste) laptops in het assortiment voorgeschoteld, maar voor de meeste mensen zijn dergelijke laptops helemaal niet realistisch qua budget. Het is daarom leuk dat we dit keer naar een ware middenklasser kunnen kijken. Geen mobiel workstation of dikke gamelaptop dus, maar een laptop voor de student, werknemer of thuisgebruiker. Deze Acer Aspire 5 is een prachtig voorbeeld van wat er allemaal mogelijk is voor net geen 900 euro.

Uitstekend
Conclusie

Al met al is de Acer Aspire 5 een uitstekend model voor dagelijks gebruik! De laptop blinkt nergens echt in uit, maar daardoor blijft hij wel laag in prijs en betaal je dus niet voor dingen die de meeste mensen niet nodig hebben. Wel zouden de speakers beter mogen zijn. Maar de tijdelijke actieprijs van 799 euro maakt deze laptop een uitstekende deal en het zal voor dat geld lastig zijn om een laptop te vinden die meer te bieden heeft.

Plus- en minpunten
  • Degelijke behuizing
  • Laag gewicht
  • Uitstekende poortenselectie
  • Goed toetsenbord
  • Helderheid beeldscherm
  • Goed toetsenbord

Design

Vroeger (lees: een paar jaar geleden) was een middenklasser een model dat er goedkoop uitzag, aan alle kanten piepte en kraakte, maar waarvan de hardware wel goed genoeg was voor snel dagelijks gebruik. Dat is vandaag de dag gelukkig anders. De Aspire 5 is misschien niet gemaakt van één blok aluminium, maar de laptop ziet er toch zeer netjes uit. Het deksel is aan de buitenkant van aluminium plaatwerk voor een meer premium uitstraling, maar verder is het grotendeels kunststof. Niet het goedkope plastic dat we kennen van een paar jaar geleden, maar een stevige behuizing met metaal-look dat netjes is afgewerkt. Mede door het gebruik van kunststof is hij ook lekker licht. Met een gewicht van slechts 1,7 kilo neem je hem makkelijk mee in je rugzak.

De laptop laat zich ook eenvoudig openmaken met elf schroefjes aan de onderkant; zo kun je makkelijk bij het werkgeheugen, de ssd en de batterij. Opvallend en heel prettig is dat er ruimte is voor nog een 2,5inch-ssd, waardoor de opslagcapaciteit uit te breiden is zonder de originele ssd eruit te halen.

De grootste verrassing is het arsenaal aan poorten. Het is dus niet nodig om nog een set dongels aan te schaffen voor je de laptop echt kunt gebruiken. We vinden op deze laptop namelijk niet alleen een usb-c-poort en drie usb-a-poorten, maar ook een HDMI2.0-poort en een uitklapbare ethernetaansluiting. Een aparte aansluiting voor het opladen en een standaard 3,5mm-headset-poort zijn ook van de partij. Als laatste is het mogelijk om je laptop vast te zetten met een Kensington-slot.

Beeld en geluid

Uiteraard moet er ook ergens op beknibbeld worden, en dat is in dit geval het beeldscherm. Door gebruik te maken van ips-technologie is het scherm vanuit alle kanten leesbaar, maar het kleurbereik laat te wensen over. De helderheid valt met 288 nits ook een beetje tegen, maar gelukkig maakt de matte coating hem wel bruikbaar in zonlicht. De resolutie van 1920 bij 1080 pixels is voor dit formaat laptop wel een goede keus. Het is voor de meeste gebruikers scherp genoeg en heeft een minder grote impact op de batterij dan schermen met een hogere resolutie.

De 720p-webcam is voldoende om je herkenbaar in beeld te brengen en doet het redelijk goed in donkere situaties. Echt een spetterend beeld geeft de webcam echter niet. Mocht je dus veel zakelijke gesprekken voeren, dan is het misschien een idee om verder te kijken naar een laptop met een betere webcam.

De speakers zijn niet fantastisch: het is voldoende om een filmpje te kijken op YouTube of een gesprek te voeren via Teams, maar muziek klinkt erg blikkerig en de bas ontbreekt bijna volledig. Het geluid kan wel redelijk hard, maar boven de 70 procent wordt het geluid alleen maar scheller. Studenten met een krap budget zullen misschien teleurgesteld zijn, aangezien zij voor het luisteren van muziek en kijken van films het best een set losse luidsprekers kunnen aanschaffen.

Prestaties

De laptop beschikt over een nette combinatie van een moderne Intel Core i7-processor en 16 GB RAM. Daarmee behaal je geen benchmarkrecords of knallende framerates in games, maar het geeft je wel een laptop die zeer vlot is bij dagelijks gebruik, ongeacht het aantal tabbladen dat je open hebt in je browser. De chip is daarnaast zeer efficiënt wat, ondanks de redelijke kleine batterijcapaciteit, resulteert in een uitstekende batterijduur van zeven uur bij 70 procent helderheid en dagelijkse kantoortaken zoals tekstverwerken.

De ssd van 512 GB draagt bij aan dit gevoel van snelheid. De lees- en schrijfsnelheden zijn uitstekend voor deze prijsklasse, dus programma’s starten snel op en het verplaatsen van grote bestanden is zo gepiept.

Ook het toetsenbord typt verrassend snel. De aanslag heeft een prettig klikmoment en de toetsen kunnen redelijk ver worden ingedrukt. De echte fijnproevers missen misschien een hard stoppunt, zoals we dat kennen van mechanische toetsenborden, maar het is absoluut geen probleem om hier snel en foutloos lange teksten op te typen. Een prettige toevoeging is de toetsenverlichting, waardoor je ook in de late uurtjes de toetsen nog kunt herkennen.

Het touchpad scoort een nette voldoende, maar kan niet opboksen tegen de varianten van veel duurdere laptops, zoals de Apple MacBooks of Dell XPS-laptops. Het formaat valt een beetje tegen en het materiaal voelt wat stroef. Hij is gelukkig wel nauwkeurig genoeg om kleine dingen te selecteren, maar als je er een hele werkdag mee moet werken, is een losse muis een comfortabelere keus.

Conclusie

Al met al is de Acer Aspire 5 een uitstekend model voor dagelijks gebruik! De laptop blinkt nergens echt in uit, maar daardoor blijft hij wel laag in prijs en betaal je dus niet voor dingen die de meeste mensen niet nodig hebben. Wel zouden de speakers beter mogen zijn. Maar de tijdelijke actieprijs van 799 euro maakt deze laptop een uitstekende deal en het zal voor dat geld lastig zijn om een laptop te vinden die meer te bieden heeft.

▼ Volgende artikel
Dit is het beste verhaal ooit geschreven! - Power-Up Podcast #3
Huis

Dit is het beste verhaal ooit geschreven! - Power-Up Podcast #3

BAM! Nieuwe week, nieuwe PUPcast! Martin & Simon schuiven weer aan om het te hebben over… religie? Jazeker. Want naast al het gamenieuws van deze week moet er natuurlijk ook ruimte zijn voor je wekelijkse portie onzin. Zo bespreken de jongens onder andere nieuws over Bloober’s nieuwe game, de Overwatch reboot en de vertraging van de Steam Machine — maar ook totaal niet-game-gerelateerde onderwerpen zoals religie, de Efteling en (uiteraard) een nieuw hoofdstuk in Simon’s inmiddels legendarische poep-saga. Dus ga er lekker voor zitten (of liggen, staan — whatever floats your boat) en geniet van de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Religiepraat (intro?)
11:40 Simons poepverhaal (deel 247)
15:35 Cadeau voor Simon 20:35 Magazine-teaser
21:40 Nieuwe Bloober Team-game
25:35 Martin speelt Drop Duchy
31:30 Shout-out naar Bonuslevel
33:40 Klein Efteling-verhaal
36:40 Terug naar Dragon Quest VII Reimagined
41:30 Simon en zijn Metal Gear-kleding
43:55 Nioh 3 & Dispatch
46:40 Resident Evil
47:45 Legende Gene Park
52:15 Terug naar Resident Evil
55:55 Martin op de pijnbank
01:00:50 Simon zijn ‘filmsmaak’
01:02:45 Overwatch 3.0
01:09:25 Steam Machine vertraagd
01:11:55 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2
Huis

Final Fantasy 7 Rebirth verschijnt op 3 juni voor Switch 2

Final Fantasy 7 Rebirth, het tweede deel in de Final Fantasy 7 Remake-trilogie, is vanaf 3 juni voor Nintendo Switch 2 verkrijgbaar.

Het eerste deel, Final Fantasy 7 Remake, kwam enkele weken geleden al uit voor Switch 2 en Xbox Series-consoles, nadat de game jarenlang alleen op PlayStation-consoles en later ook pc verkrijgbaar was.

Uitgever Square Enix liet al weten dat het de bedoeling was dat Switch 2 en Xbox Series ook de twee vervolgdelen zouden krijgen - waarvan middelste deel Rebirth al een tijdlang voor PS5 verkrijgbaar is.

Nu is dus officieel de Switch 2-versie van Rebirth uit de doeken gedaan, en is bekendgemaakt dat deze editie op 3 juni uitkomt. Daarbij werden de eerste beelden van het spel op Switch 2 getoond in een trailer.

Watch on YouTube

Over Final Fantasy 7

Final Fantasy 7 is een van de meest geprezen rpg's ooit en kwam in de jaren negentig op de allereerste PlayStation uit. De Remake-trilogie giet deze game in een nieuw jasje, met alle moderne toeters en bellen van dien. De drie games vormen samen het gehele verhaal uit het origineel, al zijn er ook veel wijzigingen aangebracht en is de spelwereld veel groter gemaakt.

Square Enix werkt ondertussen hard aan het derde deel in de trilogie. Behalve dat de ontwikkeling op schema loopt, is daar nog nagenoeg niets over bekend. Wel is duidelijk dat spelers in het slotstuk een luchtschip kunnen gebruiken om zich voort te bewegen door de spelwereld.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.