WK 2010: Pletterpet verslaat Bavaria-jurk op internet
Praktisch alle supermarkten en grote merken pakken tijdens het WK uit met al-dan-niet ludieke oranje-acties. Uiteraard wordt daar op Twitter, in fora en blogs druk over gesproken. Nu is ook gemeten welke gadget en oranje-actie daar het populairst zijn.Volgens de Fan Buzz Radar, een onderzoeksinstrument van SocialMedia8 en Trefpunt, zorgden Heineken en Albert Heijn voor de meeste WK buzz. Vorige week haalde Heineken 280.000 views op YouTube met de Pletterpet commercial. 395 keer werd er de Pletterpet besproken op blogs en fora (73% positief). Albert Heijn doet het dit WK met Beesies. De commercial is al 140.000 keer bekeken op YouTube en werd 240 keer besproken op blogs en fora (92% positief). De Flashmob van Bavaria tijdens Nederland-Mexico is inmiddels ruim 100.000 bekeken en er werd ruim 200 keer op blogs en fora over Bavaria en de DutchDress gesproken (85% positief).Voor al de 'strijd' tussen de DutchDress en de Pletterpet zorgt op internet voor veel discussie. De Fan Buzz Radar laat zien dat beide partijen daarvan profiteren. Enerzijds omdat het ervoor zorgt dat elke mening over de ene actie een reactie oproept over de ander. Anderzijds zorgt het ervoor dat andere WK activaties minder besproken worden. Het zal interessant worden hoe de komende weken op internet zullen verlopen als de strijd tussen het jurkje en de Zuid-Afrikaanse bouwhelm geluwd is.
Praktisch alle supermarkten en grote merken pakken tijdens het WK uit met al-dan-niet ludieke oranje-acties. Uiteraard wordt daar op Twitter, in fora en blogs druk over gesproken. Nu is ook gemeten welke gadget en oranje-actie daar het populairst zijn.
Volgens de Fan Buzz Radar, een onderzoeksinstrument van SocialMedia8 en Trefpunt, zorgden Heineken en Albert Heijn voor de meeste WK buzz. Vorige week haalde Heineken 280.000 views op YouTube met de Pletterpet commercial. 395 keer werd er de Pletterpet besproken op blogs en fora (73% positief). Albert Heijn doet het dit WK met Beesies. De commercial is al 140.000 keer bekeken op YouTube en werd 240 keer besproken op blogs en fora (92% positief). De Flashmob van Bavaria tijdens Nederland-Mexico is inmiddels ruim 100.000 bekeken en er werd ruim 200 keer op blogs en fora over Bavaria en de DutchDress gesproken (85% positief).
Voor al de 'strijd' tussen de DutchDress en de Pletterpet zorgt op internet voor veel discussie. De Fan Buzz Radar laat zien dat beide partijen daarvan profiteren. Enerzijds omdat het ervoor zorgt dat elke mening over de ene actie een reactie oproept over de ander. Anderzijds zorgt het ervoor dat andere WK activaties minder besproken worden. Het zal interessant worden hoe de komende weken op internet zullen verlopen als de strijd tussen het jurkje en de Zuid-Afrikaanse bouwhelm geluwd is.