Volgens de Stichting Blu-ray Disc Promotie is de populariteit van de blu-ray disc stijgende in Nederland. In de eerste maanden van 2009 werden vijfmaal zoveel blu-ray disc spelers verkocht als in dezelfde periode vorig jaar.
Ook de films gaan steeds vaker over de toonbank. Sinds het begin van 2009 heeft de Nederlandse consument al meer dan 6,7 miljoen euro aan films op blu-ray uitgegeven. Dat is een stijging van 200% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.
Meer dan de helft van alle Nederlandse huishoudens heeft een HDTV, en meer dan 400.000 Nederlandse huishoudens een blu-ray disc speler, waaronder de spelconsole PlayStation3. Ook desktopcomputers en laptops bevatten steeds vaker een blu-ray speler.
















