Spammers maken de laatste tijd steeds meer gebruik van automatische vertaalmachines, zodat de spam-berichten moeiteloos in verschillende talen kunnen worden uitgestuurd. Daardoor ontstaat er ook steeds meer Nederlandstalige spam. Dit blijkt uit het juli-rapport van e-mailbeveiliger Messagelabs, onderdeel van Symantec.

Wereldwijd gezien is het overgrote merendeel van de spam nog altijd Engelstalig. De hoeveelheid spam in andere talen neemt de laatste tijd echter toe, tot zo'n vijf procent in juli. In Duitsland en Frankrijk wordt ongeveer de helft van de spam in de eigen taal verstuurd. Bij ons is dat een kwart.

Spammers sturen dus een stuk doelgerichter de reclame-berichten in plaats van dat ze de Engelstalige spam gewoon naar alle landen uitsturen. Een gevolg van het gebruik van geautomatiseerde vertaaltools is dat de spamniveaus in niet-Engelstalige landen de laatste maanden stevig zijn toegenomen. Sinds mei is het aantal spam-berichten in Duitsland en Nederland bijvoorbeeld al met dertien procent gestegen.

Inmiddels is meer dan 90 procent van alle verstuurde e-mail ter wereld is spam. In ons land is het geheel verboden om dergelijke berichten rond te sturen. Eerder deze week werd nog een Nederlandse spammer veroordeeld tot een boete van een kwart miljoen euro.