Het internet-televisiekanaal Joost wil meer Nederlandse content gaan brengen. Dat vertelde Yvette Alberdingk-Thijm, hoofd programmering van Joost, gisteren op een congres in Bussum. "We geloven heilig in lokale programmering."
Vooralsnog is Alberdingk-Thijm echter vooral bezig om grote mediapartners binnen te halen. Dat viel volgens haar aanvankelijk niet mee. "Nu zien ze dat Joost toegevoegde waarde biedt en de programma's een andere, vaak veel jongere doelgroep bereiken. We geloven nog steeds heilig in oude televisie, waarbij je je languit op de bank laat vermaken. We zien ons zelf helemaal niet als een concurrent van televisie."
Sterker nog: Joost wordt al gebruikt om programma's voor de kabel uit te testen. "Het voordeel van ons systeem is dat je precies weet wie er kijken en hoe er gekeken wordt." Jeroen Jansen van UPC liet gisteren in Bussum doorschemeren zeker interesse te hebben om Joost via de decoder bij UPC aan te bieden.
Alberdingk-Thijm zegt dat Joost ook kansen biedt voor alternatieve programmma's. "We hebben een programma dat Yoga 4 Dudes heet, je denkt misschien dat daar helemaal geen interesse voor is, maar als je dit soort programma''s aanbiedt, vormt zich al snel een vaste groep kijkers."
Joost heeft nu 2 miljoen kijkers, hoewel de dienst nog proefdraait. Alberdingk-Thijm erkende dat de uitzendingen nog wel eens haperen, maar dat wordt vanzelf opgelost naarmate meer kijkers 'content' delen via peer-to-peer verbindingen.
Bron: Emerce
















