Begin deze week meldde navigatiespecialist Garmin als eerste een digitale waterkaart te hebben. Deze claim komt maar liefst tien jaar te laat.Wie regelmatig op het water zit, maar moeite heeft zich daar te oriënteren, kan nu ook bij Garmin terecht. Het bedrijf kondigde een digitale waterkaart aan voor zijn navigatiesystemen. De bewering dat dit 'de eerste digitale waterkaart met de binnenwateren van Nederland' zou zijn, is echter onjuist.
Zo laat Wouter Kuik van Stentec weten dat zijn bedrijf al sinds 1999 digitale waterkaarten van Nederland uitgeeft voor navigatie op de laptop en pda met Windows Mobile. "In samenwerking met de ANWB worden sinds 2004 de ANWB digitale waterkaarten van Nederland uitgegeven", voegt hij daaraan toe.
Patrick Tjon Pian Gi van CosmicNaviagation, uitgever van onder andere de Digitale Vaaratlas stond even raar te kijken toen hij hoorde van het nieuwe product van Garmin. Het bedrijf levert sinds 2008 waterkaarten voor de TomTom en ironisch genoeg sinds dit jaar voor apparaten van Garmin. "Wij maken voor ons product gebruik van exact dezelfde data als Garmin", aldus de verbaasde woordvoerder.
Harold van Balken van Garmin haalt bakzeil en geeft toe dat het persbericht iets genuanceerder had gekund. "Wel hebben we de meest gedetailleerde kaart, zodat het een van de eerste is die de naam waterkaart waard is." Of dat zo is, leest u binnenkort in Computer Idee. In de rubriek Vers besproken staan onze ervaringen met dit product.
Garmin Nederland Binnenwateren toont naast de vaarwegen en de huidige positie, informatie over diepte en openingstijden van bruggen en sluizen. Het is bij watersportwinkels te koop op micro-sd-kaart (inclusief sd-adapter) voor 125 euro.
















